Marie Benedict Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marie Benedict Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Marie Benedict, a właściwie Heather Benedict Terrell, to amerykańska pisarka oraz prawniczka. Autorka część swoich książek wydała jako Marie Benedict, pozostałe opublikowała pod własnym imieniem i nazwiskiem. W swoich książkach łączy historię z fikcją literacką. Jej najpopularniejsze powieści to „Pani Einstein” oraz „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Pisarka jest absolwentką Upper St. Clair High School w Pittsburghu, a także Boston University School of Law. Na co dzień mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w Pittsburghu.

Książki Heather Terrell

Autorka zadebiutowała w 2007 roku powieścią “The Chrysalis: A Novel”. To opowieść o holenderskim malarzu Johannesie Miereveldzie, jego urzekającym dziele i nielegalnym romansie. Jej kolejne książki to: “The Map Thief”, “Brigid of Kildare: A Novel”, “Fallen Angel” oraz “Eternity”. Wszystkie te tytuły ukazały się pod nazwiskiem Heather Terrell.

Książki Marie Benedict

W 2017 roku wydała pierwszą powieść jako Marie Benedict. Była nią „Pani Einstein”, poruszająca historia pierwszej żony Einsteina, wybitnej fizyczki, której wkład w naukę nie został zapamiętany. Świat wie wszystko o dokonaniach Einsteina, ale nikt nie pamięta o Milevie Marić. Kolejną książką Benedict jest „Pokojówka miliardera”. W roku 1863 do portu w Pensylwanii wpływa kolejny statek pełen irlandzkich emigrantów. Wśród nich jest Clara Kelley, która pragnie znaleźć w Stanach nowy dom dla swojej rodziny. Rozpoczyna pracę jako pokojówka najbogatszego człowieka w Ameryce. Kolejna powieść to „Wszystkie życia Hedy Lamarr”, w której Benedict odkrywa fascynujący życiorys Hedwig Kiesler, kobiety o wielu twarzach, która stała się Hedy Lamarr. Ostatnim tytułem jest „Pani Churchill”. To błyskotliwa opowieść o ambitnej i niedocenianej kobiecie ukrytej w cieniu Winstona Churchilla.

Wszystkie książki Marie Benedict to połączenie historycznych zdarzeń i postaci z fikcją literacką. Na kartach powieści odkrywa przed czytelnikami postacie kobiet, których wkład w historię często bywa pomijany. Wszystkie powieści Marie Benedict zostały wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Znak. Znajdziecie je w księgarni Woblink – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).