Marie Benedict Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marie Benedict Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Marie Benedict, a właściwie Heather Benedict Terrell, to amerykańska pisarka oraz prawniczka. Autorka część swoich książek wydała jako Marie Benedict, pozostałe opublikowała pod własnym imieniem i nazwiskiem. W swoich książkach łączy historię z fikcją literacką. Jej najpopularniejsze powieści to „Pani Einstein” oraz „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Pisarka jest absolwentką Upper St. Clair High School w Pittsburghu, a także Boston University School of Law. Na co dzień mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w Pittsburghu.

Książki Heather Terrell

Autorka zadebiutowała w 2007 roku powieścią “The Chrysalis: A Novel”. To opowieść o holenderskim malarzu Johannesie Miereveldzie, jego urzekającym dziele i nielegalnym romansie. Jej kolejne książki to: “The Map Thief”, “Brigid of Kildare: A Novel”, “Fallen Angel” oraz “Eternity”. Wszystkie te tytuły ukazały się pod nazwiskiem Heather Terrell.

Książki Marie Benedict

W 2017 roku wydała pierwszą powieść jako Marie Benedict. Była nią „Pani Einstein”, poruszająca historia pierwszej żony Einsteina, wybitnej fizyczki, której wkład w naukę nie został zapamiętany. Świat wie wszystko o dokonaniach Einsteina, ale nikt nie pamięta o Milevie Marić. Kolejną książką Benedict jest „Pokojówka miliardera”. W roku 1863 do portu w Pensylwanii wpływa kolejny statek pełen irlandzkich emigrantów. Wśród nich jest Clara Kelley, która pragnie znaleźć w Stanach nowy dom dla swojej rodziny. Rozpoczyna pracę jako pokojówka najbogatszego człowieka w Ameryce. Kolejna powieść to „Wszystkie życia Hedy Lamarr”, w której Benedict odkrywa fascynujący życiorys Hedwig Kiesler, kobiety o wielu twarzach, która stała się Hedy Lamarr. Ostatnim tytułem jest „Pani Churchill”. To błyskotliwa opowieść o ambitnej i niedocenianej kobiecie ukrytej w cieniu Winstona Churchilla.

Wszystkie książki Marie Benedict to połączenie historycznych zdarzeń i postaci z fikcją literacką. Na kartach powieści odkrywa przed czytelnikami postacie kobiet, których wkład w historię często bywa pomijany. Wszystkie powieści Marie Benedict zostały wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Znak. Znajdziecie je w księgarni Woblink – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.