Mark Bowden Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mark Bowden Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Mark Bowden urodził się w 1951 roku. To amerykański pisarz, dziennikarz i publicysta. Jest autorem kultowej książki „Helikopter w ogniu”. Współpracował z takimi pismami jak „Vanity Fair” czy „The Philadelphia Inquirer”, The New Yorker”, „Sports Illustrated” i „Rolling Stone”.

Na co dzień Bowden pracuje jako korespondent magazynu „The Atlantic”. W polsce ukazało się pięć książek Marka Bowdena: „Ostatni trop”, „Polowanie na Escobara”, „Hue 1968. Wietnam we krwi”, „Zabić Bin Ladena” i „Helikopter w ogniu”. W 1997 roku w „Playboy'u” ukazał się wywiad, który Bowden przeprowadził z Donaldem Trumpem. Dziennikarz jest laureatem wielu nagród dziennikarskich i literackich. Otrzymał m.in. Overseas Press Club Cornelius Ryan Award, Science Writing Award. Ponadto za książkę „Helikopter w ogniu” znalazł się w finale prestiżowej nagrody National Book Award.

Helikopter w ogniu

Bowden debiutował w 1987 roku książką „Doctor Dealer: The Rise and Fall of an All-American Boy and His Multimillion-Dolar Cocaine Empire”. Najbardziej znana książka Bowdena, „Helikopter w ogniu”, miała swoją premierę w 1999 roku. To opowieść o nalocie wojskowym armii Stanów Zjednoczonym, do którego doszło w 1993 roku w Mogadiszu. Książka jest następstwem serii artykułów publikowanych na łamach „The Philadelphia Inquirer”. Na podstawie książki powstał wysokobudżetowy film w reżyserii Ridleya Scotta. W produkcji wystąpili m.in. Orlando Bloom, Josh Hartnett, Ewan McGregor, Eric Bana i Jason Isaacs. „Helikopter w ogniu” otrzymał dwa Oscary – za najlepszy dźwięk i montaż.

Polowanie na Escobara

W 2001 roku swoją premierę miała książka „Polowanie na Escobara”. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej książki, „Polowanie na Escobara” to efekt cyklu reportaży przygotowywanych przez Bowdena dla „The Philadelphia Inquirera”. O Escobarze Bowden napisał przeszło 30-częściowy cykl reportaży dla tego pisma. To opowieść o historii narodzin potęgi i głośnego upadku najbardziej znanego narkotykowego barona. Pablo Escobar był jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Kolumbijski baron miał w swoich rękach kontrolę nad rynkiem kokainy. Z drugiej strony potrafił też skutecznie wpływać na decyzje władz państwowych zarówno w swoim kraju, jak i za granicą. Wokół Escobara narosło wiele legend, wiele z nich bardzo brutalnych i drastycznych. Niestety większość z nich jest prawdziwa.

Książka „Polowanie na Escobara” była dostępna przez cały miesiąc za darmo, w formie ebooka i audiobooka, w ramach akcji Czytaj PL w 2018 roku.

Hué 1968. Wietnam we krwi

W 2017 roku ukazała się książka „Hué 1968. Wietnam we krwi”. To reportaż o najbardziej krwawej bitwie wojny wietnamskiej. Dzięki dostępowi do tajnych archiwów wojennych w Stanach Zjednoczonych i Wietnamie Bowden tworzy bardzo plastyczny i niezwykle brutalny obraz wojny. Bitwa o Hué, która odbyła się w 1968, była największą bitwą stoczoną przez Amerykanów od zakończenia II wojny światowej. Bowden przedstawia konflikt z dwóch stron i różnych źródeł. Przedstawiona w książce historia nasuwa wizje wojny znaną z takich filmów jak „Czas apokalipsy” czy „Full Metal Jacket”. Starcie między Amerykanami a Wietnamczykami pochłonęło 10 tysięcy ofiar. Po zakończeniu bitwy coraz częściej zaczęto mówić o tym, jak Stany Zjednoczone wycofają się z wojny, a nie jak będą próbowały ją wygrać.

Ostatni trop

Najnowsza książka Marka Bowdena – „Ostatni trop. Tajemnica zniknięcia sióstr Lyon”. To opowieść o jednej z najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych Ameryki. W kwietniu 1975 roku zaginęły siostry Lyon. Śledztwo stanęło w miejscu – ciał dzieci nie znaleziono, brakowało też śladów i dowodów, które wnosiły coś nowego do sprawy. Przeszło trzydzieści lat później, dzięki nowoczesnym technikom i metodom detektywistycznym, udało się wyjaśnić zagadkę. Śledczy trafili na protokół z jednego z przesłuchań, z którego wynika, że świadek widział mężczyznę wychodzącego z centrum handlowego z dziewczynkami. Powrót do tej głośnej sprawy i jej rozwiązanie dają nadzieję innym rodzinom borykającym się z nierozwiązanymi śledztwami w sprawach o porwanie czy morderstwo.

Książki Marka Bowdena na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Bowdena we wszystkich formatach – ebook, audiobook, książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.