Mark Twain Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mark Twain Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Mark Twain urodził się w 1835 roku. Naprawdę nazywał się Samuel Langhorne Clemens. To amerykański pisarz, satyryk, publicysta szkockiego pochodzenia. Jest autorem ponadczasowych, kultowych powieści, takich jak „Przygody Tomka Sawyera”, „Przygody Hucka” czy „Życie na Missisipi”.

Przygody Tomka Sawyera

„Przygody Tomka Sawyera” to powieść dla młodzieży, której akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku nad rzeką Missisipi. Tytułowy bohater jest sierotą, na co dzień opiekuje się nim ciotka Polly. Ponadto mieszka z nimi jeszcze przyrodni brat Tomka, Sid, i kuzynka Mary. Fabuła skupia się na przygodach chłopaka i opisach życia w niewielkim amerykańskim miasteczku schyłku XIX wieku. Wiele wątków w książce nawiązuje do osobistych przeżyć autora, wiele wskazuje na to, że pierwowzorem miasteczka St. Petersburg, w którym rozgrywa się większość wydarzeń, było miasteczko Hannibal, w którym wychował się Twain. Książka doczekała się kilku kontynuacji – w 1884 ukazały się „Przygody Hucka Finna”, w 1894 roku „Tomek Sawyer za granicą”, a w 1896 roku „Tomek Sawyer detektywem”. Mark Twain planował wydać więcej tomów, jednak nie udało mu się ich dokończyć przed śmiercią.

W 1882 roku ukazała się powieść „Książę i żebrak” – kolejna ważna książka w karierze pisarza. Tym razem fabuła rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. To opowieść o nagłej zamianie miejsc bardzo podobnych do siebie chłopaków – następny tronu księcia Walii, w przyszłości króla Edwarda VI, i pospolitego żebraka Toma Cantyego. Dochodzi do zderzenia ludzi z przeciwstawnych biegunów drabiny społecznej. To jedna z najbardziej chwytających za serce książek dla młodzieży, która przez blisko 150 lat nie straciła na ważności. Współcześnie przywołuje się ją w kontekście dyskusji o nierównościach społecznych.

Ponadto Mark Twain jest autorem takich książek jak: „Jankes na dworze króla Artura” (1889), „Pretendent z Ameryki” (1982), „Wartogłowy Wilson” (1894), „Wspomnienia osobiste o Joannie d'Arc” (1896), „Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg” (1900), „From the London Times of 1904” (1904), „Pamiętniki Adama i Ewy” (1906).

Mark Twain zmarł w 1910 roku na atak serca. Kilka miesięcy wcześniej zmarła jego córka. Twain zaczął pisanie kilku książek oraz miał kilka gotowych powieści, których nie opublikował za życia. Ponadto planował napisanie kolejnych tomów przygód Tomka Sawyera. Książki „Tajemniczy przybysz”, „Listy z Ziemi”, „Podróż międzyplanetarna”, „Nieszczęsny narzeczony Aurelii” ukazały się na przestrzeni kilku lat po śmierci autora.

Książki Marka Twaina w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Twaina we wszystkich formatach (ebook, audiobook i papierowa), zarówno w języku polskim i angielskim.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.