Marta Guzowska Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Guzowska Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

Marta Guzowska urodziła się w 1967 roku. To polska pisarka, archeolożka, wykładowczyni akademicka, współautorka portalu „Zbrodnicze siostrzyczki”. Jest laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za książkę „Ofiara Polikseny”. Ponadto do tej nagrody była wielokrotnie nominowana. Marta Guzowska jest autorką cykli kryminalnych dla dorosłych oraz książek dla dzieci. W swoich powieściach wykorzystuje doświadczenie związane z jej wykształceniem oraz pracą zawodową. Fabuła kilku jej powieści rozgrywa się na wykopaliskach bądź związana jest z odkryciami i zabytkami archeologicznymi. Teksty Marty Guzowskiej znalazły się także w wielu antologiach.

Cykl Mario Ybl Marty Guzowskiej

Marta Guzowska debiutowała w 2012 roku powieścią „Ofiara Polikseny”. To pierwszy tom cyklu z Mario Yblem w roli głównej. Większość wątków skupia się tu wokół wykopalisk archeologicznych i odnalezionych w ziemi zabytkach. O tym, że praca archeologa może być niebezpieczna bohaterowie dowiadują się już na samym początku książki. Pola Mor i jej zespół znajdują w czasie wykopalisk w starożytnej Troi szczątki. Być może to szkielet mitycznej Polikseny. Naukowcy nie mają nawet czasu na nacieszenie się odkryciem, bowiem Mario Ybl, antropolog z ich ekipy, natrafia na inne zwłoki – tym razem współczesne. Za „Ofiarę Polikseny” autorka otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru – najważniejsze polskie wyróżnienie przyznawane autorom kryminałów.

W 2013 roku ukazała się druga powieść z Mario Yblem w roli głównej pt. „Głowa Niobe”. Mario Ybl przebywa na międzynarodowej konferencji naukowej w Nieborowie. Pierwszej nocy zostaje zamordowana znana artystka fotografująca dzieła sztuki – zabójca odciął jej głowę i przymocował do popiersia jednej z rzeźb. Nie trudno się domyślić, że kolejnego dnia odkryte zostają zwłoki kolejnego uczestnika sympozjum. Mario i jego dawna koleżanka Julianna starają się rozwikłać tę tajemniczą sprawę. Mario Ybl pojawia jeszcze w dwóch częściach serii – w 2015 roku ukazała się trzecia część pt. „Wszyscy ludzie przez cały czas”, a rok później „Czarne światło”.

Simona Brenner

W 2016 roku swoją premierę miała kolejna książka Marty Guzowskiej pt. „Chciwość”. To pierwszy tom cyklu o przygodach archeolożki Simony Brenner, znawczyni starożytnych kultur. Oprócz pracy na wykopaliskach, Brenner zajmuje się rzeczą nietypową w swoim fachu – jej oryginalnym hobby są kradzieże dzieł sztuki. W obu dziedzinach jest wybitna. Przez jednych ceniona jest za ogromną wiedzę, przez drugich podziwiana za kunszt i zwinność w grabieniu cennych przedmiotów i tuszowaniu śladów. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie kradzieży złotego diademu pochodzącego ze skarbu Priama. W drugim tomie pt. „Reguła nr 1” Brenner zostaje wciągnięta w poszukiwania złotego runa – najcenniejszej na świecie sztaby złota, która… nie istnieje. Sprawa zaczyna robić się bardzo poważna i niebezpieczna, gdy wokół zaczynają ginąć ludzie.

Ślepy archeolog

Wątek archeologiczny pojawia się również w innej książce Marty Guzowskiej. W 2018 roku ukazała się powieść pt. „Ślepy archeolog”. Tom Mara, błyskotliwy i odnoszący sukcesy archeolog odkrywa na terenie swoich wykopalisk ciała polskich turystów. Niedługo później ginie pies jego asystentki, a Tom zaczyna dostawać smsy z zagadkami. Jeśli ich nie rozwiąże, kolejną ofiarą tajemniczego prześladowcy będzie jego asystentka. Mara podejmuje się niebezpiecznego zadania – rozpoczyna grę ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem.

Detektywi z Tajemniczej 5

Marta Guzowska jest również autorką cyklu książek dla dzieci. Serię otwiera wydana w 2018 roku „Zagadka zaginionej kamei”. W pierwszym tomie poznajemy Ankę i Piotrka, którzy podejmują się rozwiązania zagadki zniknięcia kamei – rodzinnej pamiątki, kopii bezcennej ozdoby księżnej Izabeli Czartoryskiej. Bohaterowie serii narodzili się na specjalne życzenie dzieci Marty Guzowskiej, która do tej pory pisała jedynie książki dedykowane dorosłym czytelnikom. Do tej pory powstało sześć tomów cyklu – „Zagadka zaginionej kamei”, „Zagadka grobu wampira”, „Zagadka królowej myszy”, „Zagadka zbuntowanego robota”, „Zagadka ducha Chopina” oraz „Zagadka mazurskiej mumii”.

Wiedeń

W 2020 roku swoją premierę miała zupełnie inna książka Marty Guzowskiej pt. „Wiedeń. Miasto najlepsze do życia”. To książka wydana w serii Podróż nieoczywista, cyklu wydawnictwa Wielka Litera, w którym znani pisarze przedstawiają alternatywny sposób na zwiedzanie lubianych i dobrze znanych przez siebie miast. W serii ukazały się m.in. książki o Gozo („Gozo” Piotra Ibrahima Kalwasa), Lizbonie („Lizbona. Miasto, które przytula” Marty Stacewicz-Paixão i Weroniki Wawrzkowicz-Nasternak), Wenecji („Wenecja. Miasto, któremu się powodzi” Manueli Gretkowskiej) czy Sztokholmie („Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą” Katarzyny Tubylewicz). Marta Guzowska mieszka w Wiedniu od kilkunastu lat, ale nadal nie może powiedzieć, że zna miasto jak własną kieszeń. Stolica Austrii jest zbyt bogata, zbyt skomplikowana by ją całkowicie ogarnąć. Autorka pisze nie tylko o atrakcjach miasta, ale również o jego mieszkańcach, ich przyzwyczajeniach i pasjach.

Opowiem ci o zbrodni i inne antologie

W 2018 roku Marta Guzowska wzięła udział w wyjątkowym projekcie pt. „Opowiem ci o zbrodni”. Grupa najpopularniejszych polskich autorów kryminałów (Guzowska, Chmielarz, Brejdygant, Bonda, Kuźmińscy) została poproszona o opisanie w formie opowiadań prawdziwych zbrodni, których dokonano w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ponadto pisarze mieli opowiedzieć o doświadczeniach związanych ze zbieraniem materiałów do swoich książek. Wydaniu książki towarzyszył serial dokumentalny, w którym pisarze i pisarki rozwijali myśli i opowieści zawarte w książce. Prowadzącym program był Michał Fajbusiewicz, legendarny gospodarz programu „997”.

Ponadto opowiadania i krótkie teksty Marty Guzowskiej weszły w skład takich antologii i zbiorów, jak „Opowiem ci o zbrodni 2”, „Zabójczy pocisk”, „Zabójczy pocisk. Polska krew” i „Awers”.

Książki Marty Guzowskiej na Woblinku

Książki Marty Guzowskiej dostępne są w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki

W kategorii „Poradniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się przede wszystkim publikacje będące zbiorami porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc w konkretnych sytuacjach i problemach. Poradniki zawierają liczne wskazówki oraz pomocne informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju, diet, wystroju wnętrz, wychowywania psów, dbania o rośliny, pielęgnacji urody, kreowania wizerunku, biznesu, przemówień oraz wystąpień publicznych, ciąży, porodu, wychowywania dziecka, związków czy małżeństwa. W kategorii „Poradniki” mieszczą się więc liczne publikacje dotyczące bardzo różnych dziedzin. Czytelnicy trafią tu na takie tytuły jak na przykład „Projekt młodość” Urszuli Mijakoskiej, „Tajemnica szczęścia w małżeństwie” Artura Makarewicza, „Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze” Piotra Modzelewskiego, „Nowoczesny Budda” Dawida Piątkowskiego, „Terapia ketonowa” Bruce’a Fife’a, „Sekretna księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera” Jennifer Cook O'Toole. W kategorii „Poradniki” nie zabraknie również takich tytułów jak „Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce”, „Zdrowa dieta po poście leczniczym”, „Niezbędnik uważnego kierowcy”, „ABC ciąży i porodu”, „Sięgaj po więcej i rób karierę w zgodzie ze sobą” oraz „Praktyczne metody osiągania sukcesów”. W skład kategorii „Poradniki” wchodzą również takie publikacje jak „Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku” Esther Perel, „Skin Doctor. Biblia zdrowej cery” Izabeli Lenartowicz oraz „Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia” Steve’a Magnessa i Brada Stullberga.