Marta Kisiel Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Kisiel Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Marta Kisiel to polska pisarka fantasy. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, w tym trzech cykli – „Dożywocie” („Dożywocie”, „Siła niższa”, „Oczy uroczne”), „Małe Licho” („Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, „Małe Licho i anioł z kamienia”, „Małe Licho i lato z diabłem”) i „Cyklu wrocławskiego” („Nomen Omen”, „Toń”, „Płacz”).

Marta Kisiel była wielokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla, najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej powieściom i opowiadaniom utrzymanym w gatunku fantasy, science-fiction i horroru. W 2017 roku Kisiel otrzymała Nagrodę im. Zajdla za opowiadanie „Szaławiła”, a rok później za „Pierwsze słowo”.

Debiuty Marty Kisiel

Marta Kisiel debiutowała w 2006 roku opowiadaniem „Rozmowa dyskwalifikacyjna”, które opublikowano na łamach czasopisma „Fahrenheit”. Pierwsza powieść Marty Kisiel „Dożywocie” ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Książka doczekała się wznowień w 2015 i 2017 roku, za które odpowiedzialne było wydawnictwo Uroboros. „Dożywocie” to pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. W pierwszej części Marta Kisiel opisuje losy początkującego pisarza, który otrzymuje w spadku dom, a wraz z nim mieszkającymi w nim dożywotnikami. W willi bohater zastaje naiwnego anioła, morskiego potwora, widmo poety o romantycznej duszy, kilka utopców oraz kotkę, posiadaczkę bardzo ostrych pazurów. To bardzo błyskotliwa i pełna poczucia humoru opowieść o nietypowej grupie postaci, którą łączy wspólne mieszkanie w willi Lichotce. W 2016 swoją premierę miał drugi tom trylogii – „Siła niższa”. W 2019 roku ukazała się trzecia część „Dożywocia” pt. „Oczy uroczne”.

Małe Licho

W 2018 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Małe Licho” pt. „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”. Podobnie jak w przypadku „Dożywocia”, ważnym punktem cyklu jest tajemnicza nieruchomość. W starym domu na odludziu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka Bożek. Chłopiec nazywany jest także Niebożątkiem. Chłopiec nigdy nie jest sam, bowiem ma starą skrzynię ze skarbami i najlepszą mamę na świecie. Ponadto Niebożątko posiada swojego anioła stróża, a pod łóżkiem bohatera mieszka potwór, który regularnie zabiera mu pantofle. Przychodzi jednak taki dzień, że Bożek musi wyjść poza mury swojego niezwykłego domu, by lepiej poznać świat. Niestety jest to świat bez szumu anielskich skrzydeł i niebezpiecznych macek pod łóżkiem. Bestsellerowa książka Marty Kisiel odkrywa, że nie ma jednak nic złego w tym, że jest się innym. Rok później swoją premierę miał drugi tom serii – „Małe licho i anioł z kamienia”. W 2020 roku ukazała się trzecia część serii – „Małe Licho i lato z diabłem”.

Cykl wrocławski Marty Kisiel

Kolejną cyklem Marty Kisiel jest cykl wrocławski. Pierwsza część serii miała swoją premierę w 2014 roku. Bohaterką powieści „Nomen Omen” jest Salomea Przygoda, która ucieka od swojej zwariowanej rodziny. Dziewczyna marzy o tym, żeby rozpocząć samodzielne życie. Bohaterka trafia do stancji, która łudząco przypomina posiadłość z horrorów i thrillerów klasy B. Ośrodek prowadzą podstarzałe siostry i papugę. Wewnątrz budynku dzieją się dziwne rzeczy. Salomea zaczyna się zastanawiać, czy podjęła dobrą decyzję. Sprawy nie ułatwia pojawienie się brata Salomei, który próbuje utopić siostrę w Odrze. Za powieść „Nomen Omen” Marta Kisiel otrzymała nominację do Nagrody im. Janusza Zajdla.

W 2018 roku ukazała się powieść „Toń”, w której autorka ponownie przenosi czytelników do Dolnego Śląska. „Toń” to historia tego, jak łatwo można zniszczyć relacje międzyludzkie i jak dużo pracy trzeba wykonać, by je odbudować. Bohaterowie Kisiel udowadniają, że czasem trzeba odbyć podróż w czasie, by dowiedzieć się, kto ceni bardziej złoto i dzieła sztuki niż prawdziwą przyjaźń. Punktem zapalnym w „Toni” jest decyzja, jaką podejmuje Dżusi Stern. Dziewczyna postanawia oddać przysługę ciotce. Dżusi nie jest jednak świadoma, że to początek niebezpieczeństw, które czyhają na nią, jej ciotkę i siostrę. Kobiety zostają bowiem wciągnięte w sprawę tajemniczego morderstwa.

W 2020 roku ukazała się trzecia książka Kisiel, której fabuła związana jest z mroczną historią Dolnego Śląska i Wrocławia. „Płacz” to kolejna dawka mrożących krew w żyłach przygód. Bohaterki – trzy panny Stern – będą musiały uciec od siebie nawzajem, a następnie stanąć w obliczu wołania z zaświatów, które doprowadzą do ponownego spotkania. Kluczem do rozwiązania ich problemów może okazać się tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat. Tym razem Marta Kisiel przenosi czytelników w jedno z najmroczniejszych miejsc na mapie Dolnego Śląska, czyli Góry Sowie.

Pierwsze słowo – zbiór opowiadań Marty Kisiel

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Uroboros, ukazał się zbiór opowiadań Marty Kisiel pt. „Pierwsze słowo”. W jego skład wchodzą opowiadania Kisiel, które ukazywały się w różnych czasopismach, antologiach i na portalach internetowych. Wśród nich znajduje się debiutancki tekst pisarki zatytuowany „Rozmowa dyskwalifikacyjna”, pierwotnie opublikowany na łamach „Fahrenheita”. Ponadto w zbiorze znalazło się opowiadanie „Dożywocie”, „Nawiedziny”, „Przeżycie Stanisława Kozika”, „Jadeit”, „Miasto motyli i mgły”, „W zamku tej nocy...”, „Szaławiła”, „Cały Świat Dawida” oraz tytułowe „Pierwsze słowo”.

Harda Horda

Marta Kisiel należy do grupy literackiej Harda Horda, która zrzesza polskie pisarki literatury fantasy, science-fiction i horroru. Oprócz Marty Kisiel należą do niej m.in. Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska. W 2019 roku, nakładem krakowskiego Wydawnictwa SQN, ukazała się pierwsza antologia opowiadań pisarek.

Oprócz pisania powieści i opowiadań Marta Kisiel zawodowo zajmuje się tłumaczeniami. Przełożyła na język polski powieści takich autorów i autorek jak Sue Monk Kidd („Podróże z owocem granatu”, „Czarne skrzydła”), Agathy Christie („Morderstwo w Orient Expressie”), Sophie Hannah („Błąd w zeznaniach”), Timothy D. Walker, Kelly Barnhill („Dziewczynka, która wypiła księżyc”) i wielu innych.

Książki Marty Kisiel na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marty Kisiel we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są następujące tytuły: „Siła niższa”, „Toń”, „Płacz”, „Małe Licho”, „Małe Licho i anioł z kamienia”, „Oczy uroczne”, „Dożywocie”, „Szałwiła”, „Małe licho i lato z diabłem”, „Nomen omen”, „Pierwsze słowo”.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.