Marta Kisiel Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dożywocie, Książka | Marta Kisiel

    Początkujący pisarz dziedziczy dom razem z zamieszkującymi go dożywotnikami. Wszystko mogłoby być pięknie, gdyby nie fakt, że w gotyckiej willi znajduje: naiwnego anioła, rozmiłowanego w gotowaniu morskiego potwora, widmo romantycznego poety, cztery utopce, kotkę o bardzo ostrych pazurach oraz dziwnego królika! Jeden człowiek nie podoła tej ferajnie – szaleństwo czai się za progiem! Pełna humoru opowieść o mocno nietypowej grupie bohaterów. Przekonajcie się, czy warto było o...

    Promocja
    okładka Siła niższa, Książka | Marta Kisiel

    Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego!
    Kontynuacja kultowego Dożywocia. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.

    Promocja
    okładka Nomen Omen, Książka | Marta Kisiel

    Salomea Przygoda ucieka od zwariowanej rodziny, chcąc rozpocząć samodzielne życie. Gdy okazuje się, że jej stancja przypomina posiadłość z filmów grozy klasy B, prowadzona jest przez trzy siostry w dość podeszłym wieku i papugę, a w telefonie słychać głosy, Salka zaczyna zastanawiać się, czy to aby na pewno był dobry pomysł. Pojawienie się młodszego brata jedynie komplikuje i tak niełatwą już sytuację – zwłaszcza, gdy pewnego dnia próbuje utopić siostrę w Odrze...

    Promocja
    okładka Dożywocie, Książka | Marta Kisiel

    Wyczekiwane wznowienie bestsellerowej powieści! Początkujący pisarz dziedziczy dom razem z zamieszkującymi go dożywotnikami. Wszystko mogłoby być pięknie, gdyby nie fakt, że w gotyckiej willi znajduje: naiwnego anioła, rozmiłowanego w gotowaniu morskiego potwora, widmo romantycznego poety, cztery utopce, kotkę o bardzo ostrych pazurach oraz dziwnego królika! Jeden człowiek nie podoła tej ferajnie – szaleństwo czai się za progiem! Pełna humoru opowieść o mocno nietypowej grupi...

Marta Kisiel Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Marta Kisiel to polska pisarka fantasy. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, w tym trzech cykli – „Dożywocie” („Dożywocie”, „Siła niższa”, „Oczy uroczne”), „Małe Licho” („Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, „Małe Licho i anioł z kamienia”, „Małe Licho i lato z diabłem”) i „Cyklu wrocławskiego” („Nomen Omen”, „Toń”, „Płacz”).

Marta Kisiel była wielokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla, najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej powieściom i opowiadaniom utrzymanym w gatunku fantasy, science-fiction i horroru. W 2017 roku Kisiel otrzymała Nagrodę im. Zajdla za opowiadanie „Szaławiła”, a rok później za „Pierwsze słowo”.

Debiuty Marty Kisiel

Marta Kisiel debiutowała w 2006 roku opowiadaniem „Rozmowa dyskwalifikacyjna”, które opublikowano na łamach czasopisma „Fahrenheit”. Pierwsza powieść Marty Kisiel „Dożywocie” ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Książka doczekała się wznowień w 2015 i 2017 roku, za które odpowiedzialne było wydawnictwo Uroboros. „Dożywocie” to pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. W pierwszej części Marta Kisiel opisuje losy początkującego pisarza, który otrzymuje w spadku dom, a wraz z nim mieszkającymi w nim dożywotnikami. W willi bohater zastaje naiwnego anioła, morskiego potwora, widmo poety o romantycznej duszy, kilka utopców oraz kotkę, posiadaczkę bardzo ostrych pazurów. To bardzo błyskotliwa i pełna poczucia humoru opowieść o nietypowej grupie postaci, którą łączy wspólne mieszkanie w willi Lichotce. W 2016 swoją premierę miał drugi tom trylogii – „Siła niższa”. W 2019 roku ukazała się trzecia część „Dożywocia” pt. „Oczy uroczne”.

Małe Licho

W 2018 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Małe Licho” pt. „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”. Podobnie jak w przypadku „Dożywocia”, ważnym punktem cyklu jest tajemnicza nieruchomość. W starym domu na odludziu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka Bożek. Chłopiec nazywany jest także Niebożątkiem. Chłopiec nigdy nie jest sam, bowiem ma starą skrzynię ze skarbami i najlepszą mamę na świecie. Ponadto Niebożątko posiada swojego anioła stróża, a pod łóżkiem bohatera mieszka potwór, który regularnie zabiera mu pantofle. Przychodzi jednak taki dzień, że Bożek musi wyjść poza mury swojego niezwykłego domu, by lepiej poznać świat. Niestety jest to świat bez szumu anielskich skrzydeł i niebezpiecznych macek pod łóżkiem. Bestsellerowa książka Marty Kisiel odkrywa, że nie ma jednak nic złego w tym, że jest się innym. Rok później swoją premierę miał drugi tom serii – „Małe licho i anioł z kamienia”. W 2020 roku ukazała się trzecia część serii – „Małe Licho i lato z diabłem”.

Cykl wrocławski Marty Kisiel

Kolejną cyklem Marty Kisiel jest cykl wrocławski. Pierwsza część serii miała swoją premierę w 2014 roku. Bohaterką powieści „Nomen Omen” jest Salomea Przygoda, która ucieka od swojej zwariowanej rodziny. Dziewczyna marzy o tym, żeby rozpocząć samodzielne życie. Bohaterka trafia do stancji, która łudząco przypomina posiadłość z horrorów i thrillerów klasy B. Ośrodek prowadzą podstarzałe siostry i papugę. Wewnątrz budynku dzieją się dziwne rzeczy. Salomea zaczyna się zastanawiać, czy podjęła dobrą decyzję. Sprawy nie ułatwia pojawienie się brata Salomei, który próbuje utopić siostrę w Odrze. Za powieść „Nomen Omen” Marta Kisiel otrzymała nominację do Nagrody im. Janusza Zajdla.

W 2018 roku ukazała się powieść „Toń”, w której autorka ponownie przenosi czytelników do Dolnego Śląska. „Toń” to historia tego, jak łatwo można zniszczyć relacje międzyludzkie i jak dużo pracy trzeba wykonać, by je odbudować. Bohaterowie Kisiel udowadniają, że czasem trzeba odbyć podróż w czasie, by dowiedzieć się, kto ceni bardziej złoto i dzieła sztuki niż prawdziwą przyjaźń. Punktem zapalnym w „Toni” jest decyzja, jaką podejmuje Dżusi Stern. Dziewczyna postanawia oddać przysługę ciotce. Dżusi nie jest jednak świadoma, że to początek niebezpieczeństw, które czyhają na nią, jej ciotkę i siostrę. Kobiety zostają bowiem wciągnięte w sprawę tajemniczego morderstwa.

W 2020 roku ukazała się trzecia książka Kisiel, której fabuła związana jest z mroczną historią Dolnego Śląska i Wrocławia. „Płacz” to kolejna dawka mrożących krew w żyłach przygód. Bohaterki – trzy panny Stern – będą musiały uciec od siebie nawzajem, a następnie stanąć w obliczu wołania z zaświatów, które doprowadzą do ponownego spotkania. Kluczem do rozwiązania ich problemów może okazać się tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat. Tym razem Marta Kisiel przenosi czytelników w jedno z najmroczniejszych miejsc na mapie Dolnego Śląska, czyli Góry Sowie.

Pierwsze słowo – zbiór opowiadań Marty Kisiel

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Uroboros, ukazał się zbiór opowiadań Marty Kisiel pt. „Pierwsze słowo”. W jego skład wchodzą opowiadania Kisiel, które ukazywały się w różnych czasopismach, antologiach i na portalach internetowych. Wśród nich znajduje się debiutancki tekst pisarki zatytuowany „Rozmowa dyskwalifikacyjna”, pierwotnie opublikowany na łamach „Fahrenheita”. Ponadto w zbiorze znalazło się opowiadanie „Dożywocie”, „Nawiedziny”, „Przeżycie Stanisława Kozika”, „Jadeit”, „Miasto motyli i mgły”, „W zamku tej nocy...”, „Szaławiła”, „Cały Świat Dawida” oraz tytułowe „Pierwsze słowo”.

Harda Horda

Marta Kisiel należy do grupy literackiej Harda Horda, która zrzesza polskie pisarki literatury fantasy, science-fiction i horroru. Oprócz Marty Kisiel należą do niej m.in. Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska. W 2019 roku, nakładem krakowskiego Wydawnictwa SQN, ukazała się pierwsza antologia opowiadań pisarek.

Oprócz pisania powieści i opowiadań Marta Kisiel zawodowo zajmuje się tłumaczeniami. Przełożyła na język polski powieści takich autorów i autorek jak Sue Monk Kidd („Podróże z owocem granatu”, „Czarne skrzydła”), Agathy Christie („Morderstwo w Orient Expressie”), Sophie Hannah („Błąd w zeznaniach”), Timothy D. Walker, Kelly Barnhill („Dziewczynka, która wypiła księżyc”) i wielu innych.

Książki Marty Kisiel na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marty Kisiel we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są następujące tytuły: „Siła niższa”, „Toń”, „Płacz”, „Małe Licho”, „Małe Licho i anioł z kamienia”, „Oczy uroczne”, „Dożywocie”, „Szałwiła”, „Małe licho i lato z diabłem”, „Nomen omen”, „Pierwsze słowo”.

Co znajdziesz w kategorii: Powieści i lektury

„Powieści i lektury” to bardzo szeroka kategoria, w której zawierają się zarówno utwory wchodzące w skład ustalonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kanonu obowiązujących lektur szkolnych, jak i książki należące do niezwykle obszernego gatunku, jakim jest powieść. Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających dla szkół ciągle się zmienia. Do kategorii „Powieści i lektury” należą nie tylko najbardziej cenione utwory tworzące świadomość kulturową nowych pokoleń, uczące historii i tradycji, ale także pozycje nowe, odpowiadające potrzebom młodego czytelnika i przez to bardziej dla niego atrakcyjne. Oprócz książek wymaganych przez szkoły znaleźć tu można również bardzo szeroką ofertę powieści przeznaczonych dla dzieci, młodzieży czy też „młodych dorosłych” (Young Adult). W związku z tym w kategorii „Powieści i lektury” w serwisie Woblink.com znajduje się klasyka literatury dziecięcej – magiczna „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, uwielbiany również przez dorosłych „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego czy niezwykle zabawna „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy. Znaleźć tu można także pozycje dla trochę starszych uczniów, czyli m.in. dramaty Williama Szekspira, powieści Henryka Sienkiewicza, poezje Adama Mickiewicza. Nie brakuje bestsellerowej serii brytyjskiej pisarki J.K. Rowling o Harrym Potterze, popularnych cykli Ricka Riordana o bogach greckich („Percy Jackson i bogowie olimpijscy”), egipskich („Kroniki rodu Kane”) i nordyckich („Magnus Chase i bogowie Asgardu”) czy głośnej książki „Cudowny chłopak” R.J. Palacio, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem z Julią Roberts i Owenem Wilsonem.