Marta Radomska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Radomska Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Marta Radomska to polska pisarka, autorka powieści komediowych i obyczajowych z gatunku literatury kobiecej. Radomska jest z wykształcenia filolożką polską, a z powołania miłośniczką wszelkich czworonogów. W jej sercu szczególne miejsce zajmują koty, które często pojawiają się także w ważnych rolach w jej książkach. Prywatnie w codzienności towarzyszą jej mąż oraz puchaty dachowiec Atton. Marta Radomska jest autorką takich książek jak „Tego kwiatu jest pół światu” czy „Zanim powiem tak”.

Marta Radomska – „Tego kwiatu jest pół światu”

Jeden z najpopularniejszych cykli powieści autorstwa Marty Radomskiej otwiera tom „Tego kwiatu jest pół światu” wydany nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Ta komedia obyczajowa opowiada historię Majki, która ma jeden problem, znacząco utrudniający jej sukces w życiu uczuciowym – nie umie podrywać facetów. A czuje się okropnie, biernie czekając, aż ktoś inny wykona pierwszy krok. W dodatku większość z tych, których spotyka na swojej drodze, jest ewidentnie nie dla niej. Ten zajęty, tamten zdradza, inny kłamie, a jeszcze inny ma trochę za dużo tatuaży nawet jak na standardy Marty. Ale przecież w końcu musi się coś zmienić…! Czy naprawdę lepiej nie ufać nikomu poza własnym kotem? Czy ilość tatuaży świadczy o człowieku? A może nadopiekuńczy Robert okaże się kimś innym, niż się wydawał na pierwszy rzut oka? „Tego kwiatu jest pół światu” Marty Radomskiej, a także kontynuacje historii Majki, „O jeden diament za daleko” oraz „Przypadki chodzą parami”, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe oraz ebooki!

Inne książki Marty Radomskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was nie tylko Majka i jej problemy miłosne. Wśród powieści Marty Radomskiej znajdziecie także takie tytuły jak „Maraton do szczęścia” i jako kontynuacje: „Sprintem do marzeń” oraz „Biegiem po miłość”, „W tę samą stronę”, „Gdy jesteś obok” i „Zanim powiem tak” składające się na cykl „Tylko jedno słowo”. Wraz z innymi komediami obyczajowymi polskich autorek znajdziecie je na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.