Martyna Wojciechowska Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Martyna Wojciechowska Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Martyna Wojciechowska to znana polska podróżniczka, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, a także pisarka oraz działaczka społeczna. Za swoją działalność reporterską, dziennikarską oraz społeczną otrzymała liczne nagrody, w tym dwa MediaTory, Wiktora, Złotą Telekamerę oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla. Wojciechowska jest także laureatką Orderu Uśmiechu. Popularność przyniosła jej przede wszystkim seria książek oraz programów telewizyjnych " Kobieta na krańcu świata", a także przeznaczonych dla dzieci cykli "Zwierzaki świata" i " Dzieciaki świata", które czekają na Was na Woblink. Podróżniczka aktywnie włącza się w działalność charytatywną. Martyna Wojciechowska wspiera działania Polskiej Akcji Humaitarnej (jest jej członkinią od 2013 roku), jest również honorową ambasadorką WWF Polska. W 2009 roku otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznawany przez magazyn "Twój Styl". Prywatnie dziennikarka była żoną podróżnika Przemysława Kossakowskiego, jednak para rozstała się ostatecznie w 2022 roku. Wcześniej Wojciechowska była w związku między innymi z płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, z którym ma córkę Marię.

Kariera w mediach

Urodzona 28 września 1974 roku w Warszawie Marta Eliza Wojciechowska (oficjalnie zmieniła swoje imię urzędowe na Martyna w 2019 roku) jako córka Joanny i Stanisława Wojciechowskich. Podróżniczka z wykształcenia jest ekonomistką, studiowała także zarządzanie i marketing (spec. zarządzanie zasobami ludzkimi) oraz ukończyła studia podyplomowe MBA na Oxford Brooks University. Karierę Wojciechowska zrobiła jednak przede wszystkim w mediach. Już w wieku 18 lat pracowała w agencji mody Legenda - pojawiła się między innymi na okładce magazynu "Zwierciadło". Jej pasja do różnego typu sportów mogła zrealizować się niedługo potem - Wojciechowska napisała scenariusz oraz początkowo prowadziła na antenie TVN magazyn "Automaniak". Podróżniczka jest bowiem kierowcą rajdowym - Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową zdobyła już w wieku 17 lat. Zamiłowanie do szybkiej jazdy zaszczepił w niej ojciec, także kierowca rajdowy. W późniejszych latach dziennikarka prowadziła programy takie jak "Big Brother" (2001-2002) czy "Dzieciaki z klasą". Teksty Wojciechowskiej przeczytać można było na łamach między innymi "Auto Moto", "Świata motocykli", "Playboya" czy "Voyage". Z kolei w telewizji podróżniczka została dyrektorką programową Travel Channel (2017), a od 2020 roku na antenie TVN Style ukazuje się prowadzony przez nią program "Discovery dla Ziemi".

Kobieta na krańcach świata

Martyna Wojciechowska ma pasję nie tylko do motoryzacji, ale także nurkowania (jest licencjonowanym nurkiem technicznym Normoxic Trimix Diver IANDT oraz Divemaster PADI) oraz innych sportów ekstremalnych, w tym wspinaczki wysokogórskiej. W 2002 roku wraz z Jarosławem Kazberukiem wzięła udział w rajdzie Sahara-Dakar, który ukończyła jako pierwsza Polska i pierwsza kobieta pochodząca z Europy Środkowo-Wschodniej. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęła przygotowania do zdobycia Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów każdego kontynentu - projekt realizowała w latach 2002-2010. W 2007 roku Wojciechowska zasłynęła zdobyciem Mount Everestu. Ostatecznie jest trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie dziewięć szczytów oraz drugą, która osiągnęła to wędrując trudniejszą wersją trasy. Po wspięciu się na Mount Everest Martyna Wojciechowska objęła funkcję redaktor naczelnej magazynów "National Geographic Polska" oraz "National Geographic Traveler". To pod tą marką wydała serie "Dzieciaki świata", "Zwierzaki świata", a przede wszystkim "Kobieta na krańcu świata". Ten ostatni tytuł odnosi się także do realizowanej przez Wojciechowską od 2009 roku telewizyjnej serii podróżniczej, nadawanej do 2021 roku i potem wznowionej w 2023. Każdy kolejny odcinek przedstawia inny konflikt lub problem społeczny. Wojciechowska opublikowała także zapis z wyprawy na najwyższy szczyt świata, zatytułowany "Przesunąć horyzont". Później ukazała się również "Misja Everest". Z początkiem 2017 roku zrezygnowała z dotychczasowej pozycji redaktor naczelnej, przekazując obowiązki Agnieszce Franus.

Odnaleźć siłę

Oprócz znanych serii książek " Kobieta na krańcu świata" czy "Dzieciaki świata", Martyna Wojciechowska jest również autorką książki zatytułowanej: " Co chcesz powiedzieć światu". W ebooku tym oddaje głos dziesięciu niezwykłym kobietom, które spotkała podczas swoich wypraw. Jak sama mówi, zainspirowały ją one i pokazały dalszą, właściwą drogę w życiu. Zebrane w tym dziele historie pełne są walki o własną godność w rozmaitych warunkach, poszukiwań prawdziwej miłości, odpowiedzialności za siebie i innych, a także naszą planetę, jak również niesamowitej determinacji, by odnaleźć lepsze życie. Bez znieczulenia, ale też z dużą dozą czułości Wojciechowska ukazuje ich losy, które - choć niekiedy szalenie trudne - dają nadzieję i siłę. Sięgnijcie po ebook " Co chcesz powiedzieć światu", na Woblink czeka na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.