Melissa Darwood Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wysłannicy, Książka | Melissa Darwood

    Młodzieżowa trylogia pełna romantycznych uczuć, przygód, poświęcenia i przyjaźni. Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Taka prawdziwa, bezgraniczna i nieprzemijająca? Trzy dziewczyny, na drodze których zjawiają się mężczyźni skrywający tajemnice. Trzy niezwykłe historie, które przyspieszą bicie Twojego serca i rozbudzą wyobraźnię. Każdy z tomów – Larista, Guerra, Cedyno – to emocjonująca walka dobra ze złem, gdzie miłość gra pierwsze skrzypce. Czy jesteś gotowa w...

    Promocja
    okładka Pryncypium, Książka | Melissa Darwood

    Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu. Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię? Zoltan jest potężnym członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez...

Melissa Darwood Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Melissa Darwood to pseudonim literacki polskiej pisarki, autorki powieści dla kobiet oraz dla młodzieży. Tworzy przede wszystkim romanse z elementami fantastyki. Wiadomo, że Darwood urodziła się w 1982 roku i pochodzi z niewielkiej miejscowości w środkowej Polsce, a także że ukończyła zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Łódzkim oraz pedagogikę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Melissa Darwood jest autorką poczytnego cyklu „Wysłannicy”. Jej debiutancka powieść „Larista” pojawiła się w 2013 roku. Od roku 2017 jej twórczość można także znaleźć na Wattpadzie. W 2020 roku pisarka założyła własne wydawnictwo, Melissa Darwood.

Melissa Darwood – cykl „Wysłannicy”

Debiutancka książka Melissy Darwood, „Larista”, była równocześnie pierwszą częścią trylogii „Wysłannicy”, która przyniosła jej autorce niemałe grono wiernych czytelniczek i czytelników. Na cykl składają się „Larista”, „Guerra” i „Cedyno”, wydane nakładem Wydawnictwa Kobiecego. W pierwszym tomie poznajemy rzeczoną Larysę, która od zawsze marzy o miłości od pierwszego wejrzenia, która nigdy nie przeminie. Los stawia na jej drodze Gabriela, nieznajomego z sennego koszmaru oraz Daniela. Obydwaj mają wobec Larysy plany, ale tylko jeden z nich przyjazne. Kim są Guardianie i Tentatorzy? Czemu Larysa niespodziewanie znajduje się w niebezpieczeństwie? I czy naprawdę istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Świat Guardian i Tentatorów zgłębiamy także w kolejnych tomach cyklu z pomocą nie tylko Larysy czy Gabriela, ale także Patryka i Zuzy. Wszystkie tomy serii „Wysłannicy” Melissy Darwood znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

„Mój szef”

W nieco innym świecie rozgrywa się akcja trzech tomów autorstwa Melissy Darwood składających się na serię powieści „Mój szef”. Są to: „Mój szef”, „Mój szef. Mój AS” oraz „Mój szef. Mój AS 2 i pół”. Opowiadają one historię gorącego romansu biurowego pomiędzy irytująco przystojnym i inteligentnym szefem oraz traktującą go jako zimnego drania z kalkulatorem zamiast serca pracownicą. Ona ma plan – wytrzyma jeszcze chwilę, żeby odłożyć trochę więcej pieniędzy i rzuci to wszystko z dnia na dzień, całą tę robotę i tego ohydnego szefa. Tylko czy mężczyzna rzeczywiście jest taki okropny? A co, jeśli wystarczy spędzić z nim jeden wieczór sam na sam w biurze, żeby zupełnie zmienić zdanie…? Trylogię „Mój szef” Melissy Darwood znajdziecie na Woblink w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Inne książki Melissy Darwood w księgarni internetowej Woblink

Obok „Wysłanników” oraz „Mojego szefa” na Woblink czekają na Was także inne powieści autorstwa Melissy Darwood. Wśród nich są takie tytuły jak „Schizis”, „Luonto”, dwa tomy historii „(Nie)zdobyta”, „Pryncypium” czy „Tryjon”. Znajdziecie je w formatach ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.