Michael Crichton Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Michael Crichton Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Michael Crichton to amerykański pisarz, scenarzysta, a także reżyser, producent filmowy oraz lekarz. Jest autorem popularnych powieści znanych jako technothrillery, które zyskały znaczącą sławę dzięki ich adaptacjom filmowym (zwłaszcza w przypadku „Parku Jurajskiego”). Crichton był pomysłodawcą i producentem serialu „Ostry dyżur”.

Michael Crichton – życiorys

Michael Crichton, a właściwie John Michael Crichton, urodził się 23 października 1942 roku w Chicago. Był najstarszym synem Zuli Miller Crichton oraz Johna Hendersona Crichtona, dziennikarza. Wychowywał się w Long Island w Roslyn (Nowy Jork), gdzie mieszkał z rodzicami oraz trójką rodzeństwa (dwoma siostrami, Kimberly i Catherine, oraz bratem Douglasem). Michael Crichton był absolwentem Harvard Medical School, jego pasją były za to podróże i nurkowanie. Jeszcze na studiach zaczął pracować nad swoją twórczością literacką, by w ten sposób zarobić na rachunki. Publikował wtedy pod różnymi pseudonimami (John Lange, Michael Douglas, Jeffery Hudson). Pierwsza z jego powieści, „Wyższa konieczność”, w 1968 otrzymała niespodziewanie nagrodę Edgar Award. Pędu jego karierze literackiej nadała napisana w 1969 roku powieść „Andromeda znaczy śmierć”, która stała się bestsellerem. Michael Crichton zmarł na nowotwór 4 listopada 2008 roku w Los Angeles.

Książki Michaela Crichtona w księgarni internetowej Woblink

Niejedna z powieści autorstwa Michaela Crichtona posłużyła za materiał bazowy do znanych filmowych hitów. Należy do nich przede wszystkim seria obrazów spod znaku „Parku Jurajskiego”. Książkę pod tym samym tytułem, jak również „Zaginiony świat”, znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. Czekają tu także takie tytuły jak „Smocze kły”, „Wschodzące słońce” czy „Plan idealny”. To pierwsze dzieło rozgrywa się w roku 1876 na Dzikim Zachodzie, gdzie amerykańskie wojsko prowadzi zaciętą walkę z rodzimymi plemionami, a wszystko podsyca ówczesna gorączka złota. Do tego dochodzi kwestia kości. Dwóch paleontologów rywalizuje ze sobą w poszukiwaniach szczątków dinozaurów, nie cofając się przed niczym, by osiągnąć swój cel. To tutaj ląduje William Johnson. Bardziej bogaty niż rozsądny mężczyzna zawiera zakład i dołącza do wyprawy profesora Marsha. Kiedy jednak ten staje się coraz bardziej przekonany, że Johnson jest szpiegiem wrogiego paleontologa Cope’a, porzuca go i zostawia własnemu losowi. Pozostawiony bez wyjścia William sprzymierza się z Cope’m i dokonuje wyjątkowego odkrycia, które sprawia, że będzie musiał stawić czoła wielu znanym postaciom Dzikiego Zachodu… Powieści Michaela Crichtona szukajcie na Woblink jako książek papierowych lub ebooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.