Michał Rusinek Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Michał Rusinek Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Michał Rusinek jest polskim literaturoznawcą, tłumaczem i wykładowcą akademickim. Przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Po jej śmierci został prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Na co dzień pisze felietony dla „Gazety Wyborczej”, nagrywa felietony dla programu Xięgarnia emitowanego w TVN24 oraz tworzy makabreski dla kwartalnika „Przekrój”.

Sekretarz Wisławy Szymborskiej

Gdy w 1996 roku Wisława Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, niezbędne okazało się zatrudnienie asystenta, który pomógłby jej w bieżących sprawach. Został nim Michał Rusinek, dzięki poleceniu Teresy Walas, która przyjaźniła się z Szymborską i była promotorką pracy magisterskiej Rusinka.

Michał Rusinek był asystentem noblistki do jej śmierci w 2012 roku. Na podstawie jej testamentu powstała fundacja oraz ustanowiona została nagroda jej imienia. Od tamtej pory Rusinek jest prezesem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka „Nic zwyczajnego”, w której Rusinek opisał współpracę, podróże i przyjaźń z Wisławą Szymborską. Książka ukazała się w czwartą rocznicę śmierci noblistki.

Książki dla dzieci autorstwa Michała Rusinka

Michał Rusinek jest autorem wielu książek dla dzieci. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak zbiór „Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka”, quasi-poradnik dla dzieci „Jak przekręcać i przeklinać”, „Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata” oraz najgłośniejsza z nich „Jaki znak twój?”.

Wszechstronny autor

Rusinek jest autorem książek, które można zakwalifikować do różnych gatunków. Jest autorem publikacji językoznawczych („Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna”), zbiorów felietonów („Pypcie na języku”, „Niedorajda”) czy wspomnień („Nic zwyczajnego”). W 2019 roku ukazała się jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek Rusinka – „Dobra zmiana” napisana wspólnie z Katarzyną Kłosińską. Książka ma charakter słownikowego podsumowania języka stosowanego przez obóz rządzący – polityków zrzeszonych wokół środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Na podstawie wywiadów, wystąpień publicznych i wpisów internetowych Rusinek i Kłosińska analizują język, którym posługują się i manipulują politycy.

Ebooki Michała Rusinka, które ukazały się w nakładem Wydawnictwa Znak, dostępne są wyłącznie w księgarni internetowej Woblink.com. W naszej księgarni znajdziesz także książki papierowe i audiobooki tego autora. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.