Michał Rusinek Książki - oprawa miękka

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Makabreski, Książka | Michał Rusinek

    "W słownikach terminów literackich możemy przeczytać, że makabreska to utwór literacki, w którym dominują elementy grozy, groteski i czarnego humoru. Warto też dodać, że należy ona do nurtu purnonsensu, a więc – jak to piszą producenci filmów – wszelkie ¬zawarte w nich podobieństwo do osób żyjących jest całkowicie przypadkowe. Zwłaszcza że w tym przypadku są to osoby nieżyjące. Edward Gorey, którego obaj wielbimy, amerykański ilustrator i poeta, mistrz makabresek, uważał, że ...

    Promocja
    okładka Rodzinne rymowanki, Książka | Michał Rusinek, Huzar-Czub Kasia

    Rymowanki na cztery ręce, czyli Michał Rusinek i Kasia Huzar-Czub do rodzinnego czytania Trzymacie w ręku rymowaną kronikę przypadków pewnej wyjątkowej rodzinki. Znajdziecie w niej: - kopalnię pomysłów na wspólne spędzanie czasu, - beczkę śmiechu z codziennych perypetii Dropsa i spółki, - lustro, do którego możecie zajrzeć i czasem zobaczyć w nim… siebie! - wybuchowy koktajl rodzinnych emocji, - całe pola wyrozumiałości i domowego ciepła, - a nawet…kosmitów! Uwaga! Grozi nie...

    Promocja
    okładka Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat - auto, Książka | Michał Rusinek

    Promocja
    okładka Igraszki literackie polonistów Antologia, Książka | Michał Rusinek, Henryk Markiewicz

    Oto wybór tekstów autorstwa polonistów związanych z siedmioma ośrodkami naukowymi: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Poznaniu. Znajduje się tu szeroki wachlarz gatunków: od retorycznych laudacji, toastów i wykładów (a właściwie ich parodii), przez literackie pastisze, fraszki, limeryki, epitafia, bajki, aż po formy nowoczesne, jak moskaliki czy esemesy. Mogą one zainteresować nie tylko studentów polonistyki, zgłębiających „inną” twórczość swo...

    Promocja
    okładka Retoryka podręczna. Czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić, Książka | Michał Rusinek, Aneta Załazińska

    Retoryka to sztuka mówienia. Jest więc czymś, co każdy z nas powinien znać i umiejętnie wykorzystywać. Po co? Aby mówić skutecznie. Oczywiście większość osób intuicyjnie wyczuwa, co i jak należy powiedzieć w danej sytuacji, ale niestety czasem owe przeczucia zawodzą. I właśnie dlatego każdy powinien przeczytać tę książkę: żeby jego intuicja stała się niezawodna. Ale jest jeszcze inna korzyść z lektury tej książki, może nawet ważniejsza: każdy powinien umieć bronić się...

Michał Rusinek Książki - oprawa miękka

Michał Rusinek jest polskim literaturoznawcą, tłumaczem i wykładowcą akademickim. Przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Po jej śmierci został prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Na co dzień pisze felietony dla „Gazety Wyborczej”, nagrywa felietony dla programu Xięgarnia emitowanego w TVN24 oraz tworzy makabreski dla kwartalnika „Przekrój”.

Sekretarz Wisławy Szymborskiej

Gdy w 1996 roku Wisława Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, niezbędne okazało się zatrudnienie asystenta, który pomógłby jej w bieżących sprawach. Został nim Michał Rusinek, dzięki poleceniu Teresy Walas, która przyjaźniła się z Szymborską i była promotorką pracy magisterskiej Rusinka.

Michał Rusinek był asystentem noblistki do jej śmierci w 2012 roku. Na podstawie jej testamentu powstała fundacja oraz ustanowiona została nagroda jej imienia. Od tamtej pory Rusinek jest prezesem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka „Nic zwyczajnego”, w której Rusinek opisał współpracę, podróże i przyjaźń z Wisławą Szymborską. Książka ukazała się w czwartą rocznicę śmierci noblistki.

Książki dla dzieci autorstwa Michała Rusinka

Michał Rusinek jest autorem wielu książek dla dzieci. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak zbiór „Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka”, quasi-poradnik dla dzieci „Jak przekręcać i przeklinać”, „Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata” oraz najgłośniejsza z nich „Jaki znak twój?”.

Wszechstronny autor

Rusinek jest autorem książek, które można zakwalifikować do różnych gatunków. Jest autorem publikacji językoznawczych („Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna”), zbiorów felietonów („Pypcie na języku”, „Niedorajda”) czy wspomnień („Nic zwyczajnego”). W 2019 roku ukazała się jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek Rusinka – „Dobra zmiana” napisana wspólnie z Katarzyną Kłosińską. Książka ma charakter słownikowego podsumowania języka stosowanego przez obóz rządzący – polityków zrzeszonych wokół środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Na podstawie wywiadów, wystąpień publicznych i wpisów internetowych Rusinek i Kłosińska analizują język, którym posługują się i manipulują politycy.

Ebooki Michała Rusinka, które ukazały się w nakładem Wydawnictwa Znak, dostępne są wyłącznie w księgarni internetowej Woblink.com. W naszej księgarni znajdziesz także książki papierowe i audiobooki tego autora. Zapraszamy!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.