Mikołaj Marcela Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mikołaj Marcela Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Mikołaj Marcela to polski pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Jest autorem kilku poradników, książek dla dzieci oraz publikacji popularnonaukowych. Ponadto jest autorem kilkunastu publikacji i artykułów naukowych. Marcela jest absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, które ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Marcela posiada tytuł doktora nauk humanistycznych oraz magistra filologii polskiej i filozofii. Swoja pracę doktorską pisał na temat potworów w popkulturze – pisał m.in. o wampirach, zombie, widmach, obcych i cyborgach. Jest wicedyrektorem kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka. Ponadto Mikołaj Marcela prowadzi bloga kulinarnego „Kuchnia Dr. Marceli”.

Best Seler

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się pierwsza część serii pt. „Best Seler i zagadka znikających warzyw”. To książka dla młodzieży, w której Marcela łączy wątki znane z powieści grozy i kryminałów. Autor zaprasza do poznania życia duchowego warzyw. Mikołaj Marcela zabiera czytelników do Jarzynowa. Pewnej nocy na urodziny Melki Brukselki przybyli niemal wszyscy mieszkańcy warzywnego miasta. Do późnego wieczora większość towarzystwa zajęta jest słuchaniem opowieści miejscowego bajarza. Hilary Czosnek opowiada mrożące krew w żyłach opowieści o wampiju. Niestety w tym czasie bez śladu znika Anielka, najstarsza siostra Melki Brukselki. Wkrótce w całym Jarzynowie zaczynają znikać kolejne warzywa. Przed Best Selerem, synem dawnego szeryfa, stoi bardzo ciężkie zadanie. Wcześniej Jarzynowo było świadkiem tak dramatycznych wydarzeń, gdy zniknęła Malina Pomidor.

W drugim tomie pt. „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów” tytułowy bohater będzie musiał odnaleźć siostrzenicę bogatego Henryka Kokosa, którego rodzina trzęsie Owocowicami. W sprawę zniknięcia Wiórki Kokos zamieszani są Tolek Banan, Anton Antonówka, Delgado Awokado i Yoko Kokos.

Seria książek Mikołaja Marceli o wychowywaniu dzieci

Mikołaj Marcela jest autorem serii książek o tym, jak we współczesnym świecie wychowywać dzieci. Temu tematowi poświęcił książki „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start” (napisana wspólnie z Anitą Jeneczek-Romanowską), „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zgubić dziecka w sieci” (napisana wspólnie z Zytą Czechowską). W swoich poradnikach Marcela pisze o tym, jak zapewnić dziecku interesującą, wartościową i skuteczną edukację. Marcela w swoich książkach wychodzi z założenia, że szkoła nie jest miejscem, które dobrze przygotowuje dziecko do życia we współczesnym świecie. Autor proponuje rodzicom różne rozwiązania, które pozwolą skutecznie rozmawiać i pracować z dziećmi. W swoich książkach Marcela stawia na praktykę – swoje wnioski opiera zaś na modelach, badaniach i własnym doświadczeniu. Autor pisze o alternatywnych modelach edukacyjnych, w których dziecko jest wolne od stresu niewiedzy, walki o oceny, konkurowania ze swoimi rówieśnikami.

Selekcje

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się najnowsza książka Mikołaja Marceli – „Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat”. Marcela obala mit dotyczący tego, że szkoła rozwija w młodych ludziach zaradność i przyczynia się do postępu świata. Autor stara się wytłumaczyć, że szkoła w dużym stopniu wywołuje u ludzi nieszczęście. Według autora szkoła prowadzi społeczną selekcję, dzieląc dzieci na lepsze i gorsze, silniejsze i słabsze. W książce „Selekcje” Marcela opowiada o instytucjonalnej historii szkolnictwa. System edukacyjny, jaki znamy dziś, powstał w XIX wieku w określonym czasie i w konkretnym celu. Moment, w którym wiele szkół przeszło na nauczanie zdalne, okazał się dobrym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji nad zmianą myślenia o systemie szkolnictwa. Celem wydania tej książki jest ambicja Mikołaja Marceli, by ochronić jak najwięcej dzieci przed zabiciem w nich kreatywności, głodu poznawania świata i spełniania marzeń.

Żywe trupy

Mikołaj Marcela jest miłośnikiem, znawcą i badaczem popkultury. Jego praca doktorska dotyczyła potworów w popkulturze. W tekście pojawiły się m.in. wampiry, widma i zombie. Oprócz pisania książek dla dzieci i poradników edukacyjnych Mikołaj Marcela publikuje książki, w których daje upust swoim zainteresowaniom.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego ukazała się książka „Monstruarium nowoczesne” będąca swego rodzaju rozszerzeniem pracy doktorskiej autora. W tym samym roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka „Niemartwi”. To powieść grozy, której fabuła rozgrywa się w 2019 roku. W Bieszczadach dochodzi do starcia ludzi z niemartwymi. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka „Bycie w śmierci. Athanatopia”. To opowieść o czasie, przemijaniu i śmierci. W swojej publikacji Marcela po raz kolejny podejmuje temat nieumarłych, zombie i życia po śmierci.

Książki Mikołaja Marcela na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Mikołaja Marcela we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są tytuły „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start”, „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zgubić dziecka w sieci”, „Selekcje” oraz seria książek Best Seler („Best Seler i zagadka znikających warzyw”, „Best Seler i tajemnica rodu kokosów”).

Co znajdziesz w kategorii: Poezja i Dramat

Kategoria „Poezja / Dramat” zawiera utwory reprezentujące dwa rodzaje literackie. Poezja to dosyć wieloznaczny termin wywodzący się ze starożytnej Grecji. Kiedyś oznaczał ogół wszystkich dzieł literatury pięknej, obecnie za poezję uważa się wszystkie utwory pisane mową wiązaną, czyli wierszem. Dramat z kolei uznawany jest za rodzaj sztuki z pogranicza teatru i literatury, dziełem literackim jest tylko i wyłącznie w warstwie słownej – sama realizacja teatralnego widowiska jest zaliczana do szeroko pojętych sztuk teatru. W kategorii „Poezja / Dramat” znajdują się więc utwory cenionych twórców, które tworzą kanon literatury zarówno polskiej, jak i światowej. Możemy tu znaleźć poezje najwybitniejszych poetów polskich, takich jak Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Krzysztof Kamil Baczyński, ale także zagranicznych, jak na przykład Francesco Petrarca, Giovanni Boccaccio czy Edgar Allan Poe. Odnaleźć tu również możemy tomy poezji „Lucyfer zwycięża” Ilony Witkowskiej oraz „Zimna książka” Marty Podgórnik nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, a także zachwycającą poezję Rupi Kaur zebraną w zbiorach „Mleko i miód. Milk and Honey” oraz „Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers”. Pierwsza z publikacji kanadyjsko-hinduskiej poetki to przetłumaczony na ponad 30 języków bestseller opowiadający o kobiecości, miłości, przemocy oraz stracie. Drugi zbiór Rupi Kaur skupiony jest przede wszystkim na samoświadomości i dojrzewaniu. Czytelnicy zainteresowani dramatami odnajdą tutaj klasyki literatury polskiej, jak „Balladyna” Juliusza Słowackiego, „Zemsta” Aleksandra Fredry, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, oraz zagranicznej, czyli takie pozycje jak „Makbet” Williama Szekspira, „Świętoszek” Moliera czy „Król Edyp” Sofoklesa. W księgarni internetowej Woblink.com znajdują się również takie utwory jak „Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta, czyli opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi, „Czarownice z Salem” Arthura Millera czy „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha.