Milos Cermak Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Milos Cermak Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Miloš Čermák to czeski dziennikarz, pisarz, konsultant, a także współwłaściciel NextBig.cz, a od 2019 roku współpracownik Seznam.cz. Pracował w magazynie „Reflex”, współtworzył postmodernistyczne komiksy „Hana i Hana”. Pracował dla czeskiej telewizji, dla której przygotował kilka programów. Dodatkowo jest członkiem niestacjonarnym Katedry Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola w Pradze.

Cermak studiował cybernetykę na Wydziale Elektrycznym Politechniki Czeskiej. Jako wolontariusz wziął udział w eksperymencie symulującym lot na Marsa. Jest żonaty – jego wybranka to Senta Čermáková.

Duet na scenie i w książce Miloš Čermák i Luděk Staněk

Čermák i Staněk stworzyli wspólnie komediowy duet Čermák Staněk. Wspólnie nagrywają podcast, występują na stand-upach, a także w willi Wericha, gdzie ćwiczą przed mniejszą publicznością. W swoim programie komediowym Čermák Staněk Comedy Podcast podejmują aktualne problemy społeczne i polityczne. Głównym tematem podcastów są dyskusje, do jakich dochodziło na portalu społecznościowym Facebook. Nagrania są dostępne bezpłatnie w Apple Podcast i Spotify. Čermák Staněk jest jednym z najwyżej ocenianych podcastów w Czechach. Oprócz programu komicy stworzyli wspólnie książkę „Najlepszy czeski stand-up”.

Najlepszy czeski stand-up książka Čermák i Stanek

Stand-up jest jedną z form komedii opierającą się na monologu wygłaszanym przez komika przed publicznością. Sukces występu w dużej mierze zależy od charyzmy występującego oraz zdolności nawiązania kontaktu z publicznością. W swojej publikacji Čermák i Stanek przenoszą scenę stand-upu na czytniki i przedstawiają pełną charakterystycznego czeskiego humoru instrukcję korzystania z życia w wieku średnim. Nie uznają tematów tabu, piszą o polityce, religii, seksie, hipsterach, uchodźcach, a także o absurdach szarej rzeczywistości. Książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.