Mira Jaworczakowa Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mira Jaworczakowa Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Mira Jaworczakowa to polska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także opowiadań historycznych. Dwie jej książki trafiły do kanonu lektur szkolnych i pozostają jej najbardziej znanymi dziełami. Są to „Jacek, Wacek i Pankracek” oraz „Oto jest Kasia”.

Mira Jaworczakowa – życie i twórczość

Mira Jaworczakowa urodziła się 21 kwietnia 1917 roku we wsi Sartana koło Mariupola we wschodniej Ukrainie. Później studiowała fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jaworczakowa odnalazła się jednak najbardziej w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jej dzieła ukazywały się w ramach znanej serii „Poczytaj mi mamo”. Jaworczakowa współpracowała także z Polskim Radiem oraz różnymi czasopismami dziecięcymi i młodzieżowymi, w tym z „Promykiem”, „Iskierkami” oraz „Świerszczykiem”. W 1983 roku została uhonorowana Nagrodą Miasta Krakowa. Mira Jaworczakowa zmarła 5 października 2009 roku w wieku 92 lat i została pochowana na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Książki Miry Jaworczakowej na Woblink

Jedną z wciąż najchętniej czytanych książek Miry Jaworczakowej pozostaje „Oto jest Kasia”. To historia przeznaczona przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych, której główną bohaterką jest tytułowa Kasia. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka, dziewczynka staje się bardzo zazdrosna o uwagę rodziców i staje się nieznośna – zaczyna wchodzić w konflikty z koleżankami i kolegami, a także domownikami, przestaje się dobrze uczyć… Dopiero kiedy siostra zaczyna chorować (do czego Kasia trochę sama się przyczyniła), do dziewczynki dociera, jak bardzo kocha tą małą i zaczyna wracać do swoich dawnych postaw. Z kolei „Jacek, Wacek i Pankracek” właśnie zaczęli naukę w pierwszej klasie – i tyle się w ich życiu dzieje! Nowi koledzy, trudne przedmioty, ciekawe lekcje… Chłopcy przeżywają niejedną przygodę, trochę się kłócą, trochę złoszczą, ale wiedzą, jak ważna jest przyjaźń i to, żeby sobie wzajemnie pomagać. „Oto jest Kasia”, „Jacek, Wacek i Pankracek” czy „Coś ci powiem, StokrotkoMiry Jaworczakowej czekają na Was na Woblink, podobnie jak wiele klasycznych dzieł dla dzieci i młodzieży, które znajdziecie tu w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).