Monika Nerc Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Monika Nerc Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Monika Nerc to pochodząca z warszawy filolog języka hiszpańskiego i autorka poczytnej serii mafijnej „Dziedzic podziemia”. Jest wielką miłośniczką książek, która pewnego razu zapragnęła napisać własną. W wolnym czasie, oprócz pisania kolejnych opowiadań, lubi oglądać mecze piłki nożnej i gale mieszanych sztuk walki. Sama mówi o sobie, że jest upartym i pełnym determinacji zodiakalnym baranem z zamiłowaniem do podróży po świecie i poznawania innych kultur.

Seria książek Moniki Nerc - „Dziedzic podziemia”

Zadebiutowała w 2020 roku powieścią „Dziedzic podziemia. Szept diabła” otwierającą serię łączącą romans z mafijną historią. Według Grigoriya liczą się tylko mafia, pieniądze i krew. Ludzie boją się wypowiadać jego imię, określając go mianem rosyjskiego diabła. Mężczyzna jest ucieleśnieniem najgorszego – nie ma żadnych skrupułów, kiedy musi rozprawić się z wrogiem, a jego ciało pokryte jest bliznami i tatuażami. Teraz Diabeł opuścił mury więzienia i dowiedział się, że ktoś chce zająć jego miejsce w szeregach mafii. Catriona jest świeżo po studiach. Chce znaleźć pracę i prowadzić „normalne” życie. Jeszcze nie wie, że los postawi na jej drodze najniebezpieczniejszego człowieka w Warszawie.

Wydany w 2021 roku „Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła” kontynuuje historię Catriony i Grigoriya. Dziewczyna próbuje zaleczyć złamane serce. Dodatkowo nieustannie nawiedzają ją koszmary nie pozwalające zaznać spokoju. Nie ma zamiaru wybaczyć zakłamanemu rosyjskiemu mafiozie tego, co jej zrobił. Tymczasem Diabeł nie zamierza zrezygnować z Catriony – próbuje się z nią skontaktować. Ich losy wkrótce ponownie zostaną połączone. Tym razem przez wrogów czyhających na ich życie.

Dziedzic podziemia. Oblicze diabła” to na ten moment ostatnia część serii Moniki Nerc. Książka ukazała się na rynku w kwietniu 2021 roku. Autorka kontynuuje w niej historię skomplikowanego związku Catriony i Grigoriya. Na życie dziewczyny wciąż ktoś czyha. Diabeł wyjeżdża do Włoch, żeby spotkać się ze Starszyzną i zawalczyć o spokojną przyszłość ukochanej. Niespodziewanie na jaw wychodzą kolejne sekrety z przeszłości.

Wszystkie książki z cyklu zostały wydane nakładem Wydawnictwa NieZwykłe.

Książki Moniki Nerc w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wszystkie powieści z serii „Oblicze diabła” Moniki Nerc. Książki „Dziedzic podziemia. Szept diabła”, „Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła” oraz „Dziedzic podziemia. Oblicze diabła” dostępne są w formie ebooka. Ponadto trzecia część cyklu dostępna jest w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.