Nora Roberts Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Nora Roberts Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Nora Roberts, a właściwie Eleanor Marie Robertson, jest amerykańską pisarką, światowej sławy autorką ponad 220 bestsellerowych romansów, łączących w sobie elementy powieści przygodowej, sensacyjnej oraz obyczajowej. Tworzy także pod pseudonimami J. D. Robb, Jill March oraz Sarah Hardesty. Nora Robert jest pierwszą autorką przyjętą do Romance Writers of America Hall of Fame (Aleja Sław Amerykańskich Twórców Romansów). Od 2011 roku stworzone przez nią dzieła spędziły łącznie 861 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa, w tym 176 tygodni na pierwszym miejscu tej listy.

Nora Roberts prywatnie

Nora Roberts urodziła się 10 października 1950 roku w Silver Spring w stanie Maryland. Była najmłodszą z pięciorga dzieci, i to jedyną córką. Po ukończeniu nauki w szkole katolickiej dość wcześnie wzięła ślub i wraz z rodziną osiedliła się w Keedysville w tym samym stanie. Przez pewien czas Roberts pracowała jako aplikantka adwokacka, lecz po urodzeniu synów Dana i Jasona przede wszystkim zajmowała się domem i zarabiała dorywczo. Kiedy w lutym 1979 roku zamieć śnieżna sprawiła, że wraz z dziećmi została na pewien czas zasypana w swoim domu, Roberts zmotywowała się do podjęcia innej, bardziej kreatywnej i twórczej pracy. Od dzieciństwa otoczona była książkami i uwielbiała wymyślać własne historie. W trakcie tamtej śnieżycy zaczęła spisywać jedną z nich - i od tego momentu rozpoczęła swoją karierę literacką. Po kilku odrzuceniach rękopisów pierwsza powieść Nory Robert, “Irlandzka wróżka”, ukazała się w 1981 roku. Dwa lata później Roberts rozwiodła się z pierwszym mężem, Ronaldem Aufdem-Brinke. Drugiego męża, stolarza Bruce’a Wildera, poznała w 1985 roku, gdy zatrudniła go do budowy regałów na książki. Wraz z nim podróżowała potem po świecie - Wilder jest obecnie właścicielem księgarni Turn the Page Books w Boonsboro (Maryland), pracuje także jako fotograf oraz kamerzysta.

Osiągnięcia i wyróżnienia Nory Roberts

Już w 1996 roku Nora Roberts przekroczyła liczbę stu stworzonych przez siebie powieści, wraz z ukazaniem się książki “Niebo Montany”. Podwoiła ten wynik w 2012 roku - jej dwusetną książką był “Świadek”. Cztery z pięciu powieści, które USA Today wymieniło jako najlepiej sprzedające się romanse w latach 1999 oraz 2000 były jej autorstwa. Pierwszy raz na liście bestsellerów New York Timesa romans Nory Roberts zajął w 1991 roku - przez kolejną dekadę znalazło się na nim 68 jej dzieł. W 1997 roku pisarka otrzymała nagrodę Romance Writers of America (Amerykańscy Twórcy Romansów, RWA) za całokształt twórczości. Jest jedyną autorką, której od 2012 roku udało się zdobyć 21 nagród RITA - prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez RWA w kategorii romansów anglojęzycznych. Magazyn TIME uznał Norę Roberts za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób 2007 roku - była drugą obok Davida Mitchella reprezentantką twórców literatury.

Ekranizacje powieści Nory Roberts

Wiele z romansów stworzonych przez Norę Roberts doczekało się ekranizacji - było to chociażby “Sanktuarium”. W 2007 Lifetime Television po raz pierwszy zaadaptowało wiele dzieł tej samej autorki. Były to cztery powieści Nory Robert - “Ciemna strona księżyca” (“Angels Fall”), “Niebo Montany”, “Błękitny dym” oraz “Księżyc nad Karoliną”. Cztery kolejne książki pojawiły się na małym ekranie w 2009 roku - tym razem kolekcja obejmowała dzieła “Zorza polarna”, “Noc na bagnach Luizjany”, “W samo południe” oraz “Hołd”.

Bestsellerowe romanse Nory Roberts w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele z ponad dwustu powieści napisanych przez Norę Roberts. Wśród nich czekają na Was takie romanse jak: “Alan”, “Miłość Shane’a”, “Trzy boginie”, “Szczęśliwa pomyłka”, “Amanda”, “Beztroski książę” czy “Księżniczka i tajny agent”. Nora Roberts jest także autorką licznych serii oraz trylogii. “Saga Rodu Quinnów”, na którą składają się “Wzburzone fale”, “Niebezpieczne prądy”, “Spokojna przystań” oraz “Błękitna zatoka” to jeden z najpopularniejszych cyklów romansów Roberts. Jako J. D. Robb stworzyła 50 powieści w cyklu “Oblicza śmierci”. Romanse autorstwa Nory Roberts dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.