Oriana Fallaci Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Oriana Fallaci Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Oriana Fallaci była włoską dziennikarką oraz pisarką, znaną autorką wywiadów i jedną z najpopularniejszych dziennikarek XX wieku. Przeprowadziła rozmowy z takimi osobami jak z Henrym Kissingerem, ajatollahem Chomeinim, Dengiem Xiaopingiem, Lechem Wałęsą, Arielem Szaronem, Muammarem al-Kadafim, Federico Fellinim, Jasirem Arafatem, Indirą Gandhi czy Seanem Connerym. Fallaci jest także autorką wielu książek eseistycznych dotyczących bieżących wydarzeń. Pod koniec życia, po zamachach z 11 września 2011 roku, zajęła się kwestią relacji między światem muzułmańskim a zachodnim, w tym radykalną krytyką islamu. Jej dzieła zostały przetłumaczone na 21 języków, w tym polski, duński, portugalski, węgierski, hebrajski, rumuński, persji, bułgarski oraz angielski.

Kariera dziennikarska Oriany Fallaci

Oriana Fallaci urodziła się 29 czerwca 1929 roku we Florencji. Jej ojciec Edoardo był członkiem rządu we Florencji, a także działaczem walczącym z dyktaturą Benito Mussoliniego. W czasie II wojny światowej Oriana Fallaci wstąpiła to antyfaszystowskiego ruchu oporu Giustizia e Libertà. Po ukończeniu szkoły średniej przyszła dziennikarka przez chwilę uczęszczała na Uniwersytet we Florencji, gdzie studiowała medycynę oraz chemię, a następnie literaturę, w końcu jednak porzuciła akademię. Karierę dziennikarską Fallaci rozpoczęła pod wpływem swojego wujka Bruno jeszcze jako nastolatka, stając się korespondentką specjalną dla gazety „Il mattino dell'Italia centrale” w 1946 roku. Później przez wiele lat pełniła tę rolę dla magazynu politycznego „L’Europeo”, a także dla wielu czołowych włoskich gazet. Od 1967 Fallaci jako korespondentka wojenna dla wielu gazet relacjonowała wojnę w Wietnamie, wojnę pakistańsko-indyjską, walki na Bliskim Wschodzie, a także w Południowej Afryce. W latach 60. XX wieku zaczęła także przeprowadzać wywiady, najpierw z ludźmi ze świata literatury i kina, a potem ze światowymi przywódcami, co przyniosło jej ogromną popularność.

Twórczość i kontrowersje

Określana niekiedy jako wybitna włoska intelektualistka swoich czasów Oriana Fallaci przeprowadziła wiele znakomitych wywiadów z możnymi tego świata, w tym z wieloma osobami, do których dostęp był utrudniony, jak na przykład z ajatollahem Iranu i przywódcą rewolucji islamskiej w 1979 roku Chomeinim. Była także była autorką błyskotliwych esejów. Pod koniec życia jej rozważania związane z islamem oraz światem muzułmańskim wywołały liczne kontrowersje. Fallaci nie uznawała istnienia „umiarkowanego islamu”, uznając religię tą za z gruntu pełną przemocy i agresji, a tym samym taką, z którą nie można podjąć dialogu. Zarzucała także zachodnim politykom bierność i uległość w relacjach ze światem islamskim, porównując ich ekstremizm do zbrodni nazistowskich Niemców w latach 30. i 40. XX wieku. Poglądy te krytykowały i polemizowały z nimi zarówno organizacje antyrasistowskie i islamskie, jak również wielu znanych dziennikarzy i pisarzy, w tym Tiziano Terzani, Dario Fo czy Ryszard Kapuściński. Rozważania z tego zakresu można znaleźć na przykład w książce „Wściekłość i duma”, a także „Wywiad z samą sobą. Apokalipsa”, które znajdziecie na Woblink jako książki papierowe.

Książki Oriany Fallaci w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was różne dzieła autorstwa Oriany Fallaci. Znajdziecie tu nie tylko „Wściekłość i dumę” czy „Wywiad z samą sobą. Apokalipsa”, ale także wydane przez Świat Książki „Wywiad z historią”, „Wywiad z władzą”, „Tylko ja mogę napisać swoją historię”, „List do nienarodzonego dziecka” czy „Kapelusz cały w czereśniach”. Te i inne eseje oraz wywiady znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Najlepsze audiobooki dla dzieci

Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Jakie audiobooki dla dzieci wybrać?

Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.

Audiobooki z bajkami dla dzieci

Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.

Książki dla dzieci do słuchania - polecane tytuły

Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.