Patryk Vega Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Patryk Vega Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Patryk Vega jest polskim reżyserem, scenarzystą oraz pisarzem. Urodził się jako Patryk Krzemieniecki, ale zaraz po otrzymaniu dowodu osobistego rozpoczął proces zmiany nazwiska, gdyż chciał zrobić międzynarodową karierę. Odkąd był nastolatkiem, pracował zawodowo. Jego nazwisko znalazło się w polskiej księdze rekordów Guinessa, gdzie trafił jako najmłodszy twórca grafiki komputerowej. Patryk Vega ukończył Collegium Civitas w Warszawie, a jego praca magisterska dotyczyła serialu dokumentalnego „Prawdziwe psy”, którego był reżyserem i współscenarzystą. W 2006 roku za swoją twórczość otrzymał list gratulacyjny od Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prywatnie Patryk Vega jest żonaty z Katarzyną Słomińską i ma trójkę dzieci.

Patryk Vega – kontrowersyjny reżyser

Vega jako scenarzysta miał swój debiut pod koniec lat 90., kiedy realizował serial „Pierwszy milion”. Jest także pomysłodawcą oraz współrealizatorem „Prawdziwych psów”, a także wyreżyserował seriale „Kryminalni”, „Twarzą w twarz” i „Instynkt”. Pierwszym filmem Patryka Vegi był „PitBull” z 2005 roku (film został również zrealizowany w formie serialu). Później wyreżyserował „Ciacho”, „Last Minute”, „Służby specjalne”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Politykę” i film „Bad Boy”. W 2016 roku Vega zrealizował także kolejne części „PitBulla” – „PitBull. Nowe porządki” oraz „PitBull. Niebezpieczne kobiety”.

Książki Patryka Vegi

Patryk Vega jest autorem książek z gatunku non-fiction. Porusza w nich tematykę pracy w służbach specjalnych i polskiej policji. Często pisze o kulisach kontrowersyjnych spraw, porusza trudne tematy i zdradza pilnie strzeżone tajemnice. Jego książki niedługo po premierze osiągnęły status bestsellerów. Ebooki Patryka Vegi do kupienia wyłącznie na Woblink.com.

Dotychczas wydał następujące tytuły: „Złe psy. W imię zasad” (2015), „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy” (2015), „Służby specjalne. Podwójna przykrywka” (2016) oraz „Niebezpieczne kobiety” (2016). W serii „Złe psy” opisuje rozmowy, jakie odbył ze Sławkiem Opalą i innymi policjantami, którzy opowiedzieli mu, jak naprawdę wygląda polska mafia, w jaki sposób funkcjonuje polska policja i dlaczego niektórzy decydują się przejść na złą stronę. W „Służbach specjalnych” jako pierwszy zdradza sekrety służb, a w „Niebezpiecznych kobietach” skupia się na policjantkach, które często w pracy osiągają lepsze wyniki od mężczyzn.

Książki Patryka Vegi wydawane są przez krakowskie Wydawnictwo Otwarte. Chcecie wkroczyć w świat złych psów? Jeśli tak, zapraszamy do księgarni Woblink.com, gdzie znajdziecie książki papierowe, ebooki oraz audiobooki Patryka Vegi.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).