Paulina Świst Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paulina Świst Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Paulina Świst to pseudonim literacki zagadkowej pisarki i prawniczki, która na co dzień jest czynnym adwokatem spraw karnych. W swoich książkach łączy dynamiczny kryminał prawniczy z romansem o zabarwieniu erotycznym Jej najpopularniejsze powieści to „Prokurator”, „Komisarz”, „Karuzela” i „Paprocany”. Zadebiutowała w 2017 roku i z marszu podbiła szczyty list bestsellerów. Ze względów prywatnych oraz zawodowych postanowiła nie zdradzać swojego imienia i nazwiska. Początkowo sądzono, że „Świst” to alter ego poczytnego autora kryminałów, Remigiusza Mroza, który jednak zdecydowanie temu zaprzeczył. Również sama Paulina zdementowała te plotki.

Na temat autorki „Prokuratora” wiadomo bardzo niewiele. Urodziła się w 1986 roku w Gliwicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, a jej specjalizacją jest prawo karne. Prowadzi swoją własną kancelarię we Wrocławiu. Pracuje nie tylko jako adwokat, ale także oskarżyciel posiłkowy. W swojej karierze prowadziła sprawy dotyczące przestępczości zorganizowanej, ale także zajmowała się takimi przypadkami jak vatówki, jazda pod wpływem alkoholu, warunkowe przedterminowe zwolnienia czy dozór elektroniczny. Nie zamierza porzucić swojego zawodu dla kariery literackiej. Prywatnie lubi grać w World of Tanks.

Paulina Świst – literacki pseudonim

Paulina Świst zdecydowała się tworzyć pod pseudonimem, ponieważ chciała oddzielić życie zawodowe od pisania. Jak sama mówi, jej książka to czysta fikcja, jednak jej klienci mogliby mieć obawy czy ich poufne rozmowy nie pojawią się przypadkiem w kolejnej książce. To oczywiście nie wchodzi w grę, gdyż obowiązuje ją tajemnica adwokacka, która jest dla Świst absolutną świętością. Unika mediów, występów publicznych, a jedyne wywiady jakich udzieliła odbyły się telefonicznie bądź online. Dodatkowo ze specjalnie zmienionym głosem Pauliny Świst uniemożliwiającym jej rozpoznanie. Wywiady były konsekwencją coraz głośniejszych spekulacji na temat autora „Prokuratora”. Początkowo sądzono, że pod pseudonimem ukrywa się bestsellerowy twórca kryminałów Remigiusz Mróz, który jednak zdecydowanie temu zaprzeczył. W kręgu podejrzanych o bycie „Świstem” znaleźli się także Katarzyna Bonda i Zygmunt Miłoszewski. Kilka osób zna jej prawdziwą tożsamość, kilka kolejnych podejrzewa, jednak do tej pory nikt nie postąpił wbrew życzeniu autorki i nie zdemaskował jej.

Pisanie pod pseudonimem nie ograniczyło jej interakcji z czytelnikami, z którymi kontaktuje się regularnie - na portalach społecznościowych, przez prywatne wiadomości czy zorganizowane czaty.

Książki Pauliny Świst

Paulina Świst od zawsze marzyła o pisaniu. Jej książki, jak sama mówi, mają przede wszystkim być źródłem rozrywki dla czytelników. Dać chwilę zapomnienia i pozwolić na oderwanie się od rzeczywistości. Świst nie planuje sięgania po jakikolwiek inny gatunek literacki. Dużym walorem książek autorki jest znajomość realiów wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa w Polsce. Jej bohaterowie to postacie autentyczne, pełne wad i problemów. Nie ukazuje przestępców jednostronnie, gdyż jako adwokat widzi na co dzień także ich życie prywatne, rodziny i dzieci. W swoich powieściach zdradza najpikantniejsze szczegóły zza kulis pracy adwokata. Pokazuje, że niekiedy ten zawód wiąże się z manipulacją przepisami, wykorzystywaniem luk prawnych czy naginaniem zasad. W swojej pracy zdarzało się jej stykać z psychopatami, a te spotkania zaowocowały postacią Szarego z „Prokuratora”. Niekiedy wykorzystuje drobne ciekawostki z prowadzonych przez nią spraw – interesujący dialog, charakterystyczne powiedzenie itp.

Paulina Świst pisze swoje książki tak, aby świat w nich przedstawiony był jak najbardziej realny. Posługuje się mocnym, brutalnym językiem. Zrezygnowała ze sztucznej ogłady, gdyż jak twierdzi, mało kto na co dzień używa języka literackiego. Powieści Świst są bezpośrednie i dynamiczne – tak samo jak występujące w nich sceny seksu. Brak w nich momentów pełnych wzruszeń czy skomplikowanych opisów pracy adwokata. Wszystkie kryminały autorki toczą się wokół rozpraw sądowych, zorganizowanych grup przestępczych i układów. Na tle innych autorów piszących książki osadzone w podobnych realiach Paulinę Świst wyróżnia pozbawiony pruderii styl, w którym wszystko nazwane jest po imieniu, bez subtelnych epitetów.

Debiut literacki Pauliny Świst

Paulina Świst zadebiutowała w 2017 roku powieścią „Prokurator”. Główną bohaterką książki jest bardzo atrakcyjna i błyskotliwa adwokatka Kinga Błońska. Trzydziestolatka wiodła życie pełne sukcesów, teraz jednak szczęście odwróciło się od niej na dobre: przyłapała męża na zdradzie i musiała podjąć się pracy przy sprawie niebezpiecznego bandyty „Szarego”. Co gorsza, mężczyzna jest jej przyrodnim bratem. Stresujące wydarzenia postanowiła odreagować w dyskotece. W efekcie ląduje w mieszkaniu poznanego na parkiecie Łukasza. Po miłosnych uniesieniach, zadowolona, ale moralnie skacowana, wraca do domu. Kilka godzin później okazuje się, że nowo poznany mężczyzna jest prokuratorem prowadzącym sprawę „Szarego”. „Prokurator” sprzedał się w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy i z miejsca osiągnął status bestsellera. Sukces debiutanckiej powieści był dla Pauliny Świst ogromnym zaskoczeniem. Autorka, idąc za ciosem, postanowiła wydać kolejną powieść. Tym samym debiutancki „Prokurator” zapoczątkował jej pierwszy cykl powieściowy.

Cykl „Prokurator”

Kolejną książką Pauliny Świst jest „Komisarz”. To kontynuacja bestsellerowego „Prokuratora” reklamowana hasłami „ostry seks”, „ostry język”, „ostra jazda”. Zuzanna Kadziewicz jest córką biznesmena trzymającego ukochaną jedynaczkę pod kloszem. Pewnego dnia w jej odrealnionym świecie pojawia się Radosław. Jest wykształconym, dobrze wychowanym, przystojnym i majętnym mężczyzną. Potrafi zachować się zarówno w teatrze, jak i w łóżku. Jednym słowem – ideał. Niestety książę z bajki okazuje się policjantem rozpracowującym „pod przykrywką” ojca Zuzanny. Biznesmen zarabia na zwabianiu dziewczyn z Ukrainy do domów publicznych. Szantażowany przez ukraińską mafię nie może wydostać się z układu. Jego jedyną szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem „Zimnym” Zimnickim.

Trzecim tomem z serii jest „Podejrzany”. Tym razem czytelnicy mogę śledzić relacje aplikantki adwokackiej Marii i byłego żołnierza Daniela. Powieść „Podejrzany” pełna jest szybkiej, gorącej, zaskakującej i wciągającej akcji. Książki z serii „Prokurator” („Prokurator”, „Komisarz” i „Podejrzany”) znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink.

Karuzela

Kolejnym cyklem Pauliny Świst jest „Karuzela”. W jego skład wchodzą „Karuzela”, „Sitwa” i „Przekręt”. Bohaterami powieści otwierającej serię są Olka i Piotr. To dwójka przyjaźniących się od studiów adwokatów. Oboje są uwikłani w nieudane małżeństwa. Mąż Oli to hazardzista, a żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między przyjaciółmi wybucha romans komplikujący i tak niełatwą sytuację. Para postanawia skorzystać z prawniczej wiedzy i uruchamiając kontakty w przestępczym świecie rozkręcają karuzelę podatkową. Wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu…

W kolejnej części, zatytułowanej „Sitwa”, czytelnicy mają do czynienia nie tylko z przekrętami finansowymi i namiętnością, ale także z kościelną aferą i przemytem złota. Ostatni tom, „Przekręt”, pełen jest wartkiej akcji – pojawiają się w nim postacie znane z „Prokuratora”. Oprócz pieniężnych machlojek bohaterowie będą musieli zmierzyć się z tajemniczą sektą.

Książki z serii „Karuzela” („Karuzela”, „Sitwa” i „Przekręt”) ukazały się pod szyldem wydawnictwa Akurat.

Pozostałe książki Pauliny Świst

Poza książkowymi cyklami, Paulina Świst ma w swoim dorobku kilka osobnych powieści. Pierwsza z nich to „Paprocany”. Na komendzie policji w Tychach wybucha afera: policjanci zostają oskarżeni o gwałt prostytutki. Ofiara twierdzi, że głównym sprawcą był Krzysztof Strzelecki, wzorowy policjant i obywatel. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Jedyną osoba, która mu wierzy jest jego szef. Niestety on także ma kłopoty – jego przybrana córka martwi się losem bratanicy. Nastolatka zniknęła z domu, a jej ciotka podejrzewa, że została porwana. Wszystkie tropy prowadzą do Paprocan, jeziora w Tychach.

Druga powieść Świst powstała we współpracy z Lilką Płonką. Świat Mali wywraca się do góry nogami, kiedy dziewczyna poznaje boga seksu z niebieskimi oczami. Postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który dał jej więcej namiętności, niż wszyscy byli razem wzięci. Niespodziewanie w życiu Mali pojawia się ktoś jeszcze - uroczy i inteligentny sąsiad. Kogo wybierze bohaterka?

Jej najnowszą książką jest „Fighter”. Tym razem Paulina Świst przygotowała dla czytelników elektryzujące połączenie kryminału i romansu, w którym literacki świat zderza się z przestępczą rzeczywistością. Główna bohaterka, Pola Werner, to autorka wielu bestsellerów i czołowa gwiazda wydawnictwa Azum. W czasie zbierania materiałów do kolejnej publikacji natrafia na trop firmy VeroMax. Niedługo później zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami. Prosi o pomoc wydawcę i w efekcie ochrony Poli podejmuje się Patryka "Cwibla” Cebulski. Mężczyzna jest właścicielem firmy ochroniarskiej i gwiazdorem MMA. Co najważniejsze, również ma na pieńku z VeroMaxem. Między bohaterami zaczyna iskrzyć – w końcu nic tak nie łączy jak wspólny przeciwnik.

Oprócz powieści, Świst pisze także opowiadania, które znalazły się w następujących antologiach: „Zabójcze święta”, „Gorące lato” i „Grzeszne święta”, W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Pauliny Świst w formie ebooków, audiobooków i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!