Paweł Beręsewicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Beręsewicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Beręsewicz jest polskim pisarzem, poetą, tłumaczem oraz leksykografem. Tworzy przede wszystkim powieści, opowiadania i wiersze dla młodszych czytelników. Beręsewicz jest laureatem nagrody „Guliwera”, czyli konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Życiorys Pawła Beręsewicza

Paweł Beręsewicz urodził się w Warszawie w 1970 roku, gdzie ukończył anglistykę na Wydziale Neofilologii tamtejszego Uniwersytetu. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Książki dla dzieci jego autorstwa pojawiają się na półkach od 2004 roku. Pierwsze kroki literackie Beręsewicz stawiał w wydawnictwie Skrzat, a później współpracował w łódzkim Wydawnictwem Literatura. Oprócz tworzenia własnych historii Paweł Beręsewicz jest także tłumaczem. Przełożył na język polski między innymi „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina, „Księgę smoków” Edith Nesbit czy „Przemianę” Margaret Mahy. Tworzy lub współtworzy również rozmaite słowniki polsko-angielskie oraz angielsko-polskie.

Książki Pawła Beręsewicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele książek autorstwa Pawła Beręsewicza bądź przez niego przetłumaczonych. Wśród tych pierwszych jest między innymi „Co tam u Ciumków”. To książka dla dzieci, za którą Beręsewicz otrzymał Nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 oraz Nagrodę w VII Konkursie Literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Oprócz tego na Woblink czekają także chociażby „Pan od angielskiego”, „Skandal w stolicy nudy”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Pieniądze albo kasa”, „Na przykład Małgośka”, „Szeptane”, „Aplikacja” czy „Więcej niż klub”. Tomy autorstwa Pawła Beręsewicza znajdziecie tu jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.