Paweł Huelle Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Huelle Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Huelle był wyśmienitym polskim pisarzem, absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz zaangażowanym w działalność teatralną i filmową artystą.

Paweł Huelle, czyli autor o wyjątkowej wrażliwości

Twórczość Pawła Huelle trudno oddzielić od jego biografii. Już działalność studencka wydaje się tu istotna – w sierpniu 1980 roku Huelle był jednym z inicjatorów apelu o powołanie niezależnej organizacji studenckiej, a równolegle angażował się w działalność związaną z NSZZ „Solidarność” czy działał jako członek redakcji „Głosu Wolnego” czasopisma wydawanego w czasie I Krajowego Zjazdu Delegatów związku. Po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981, autor współpracował z wydawnictwami podziemnymi, nie zaprzestając twórczości.

Warto wspomnieć też o działalności akademickiej autora, który wykładał filozofię na Akademii Medycznej w Gdańsku. Z kolei w latach 1994–1999 zajmował stanowisko dyrektora TVP3 Gdańsk, a w latach 2000. angażował się aktywnie w działanie Teatru Miejskiego w Gdyniu. Na podstawie twórczości Pawła Huelle powstało wiele spektakli teatralnych – do najważniejszych należy zaliczyć Stół (2000), Srebrny deszcz (2000) i Kąpielisko Ostrów (2001). Ta ostatnia sztuka doczekała się też ekranizacji przez Teatr Telewizji TVP w 2004 roku.

Literatura piękna w najlepszym wydaniu

Paweł Huelle poświęcił swoją twórczość głównie Gdańskowi, swojemu rodzinnemu miastu. Jego debiutancka powieść Weiser Dawidek została okrzyknięta jedną z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad i znalazła swoje miejsce w kanonie literatury polskiej. Warto też dodać, że została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego w 2000. roku w filmie pod tytułem Weiser.

O fascynującym talencie Paweł Huelle świadczy również to, że był członkiem Polskiego PEN Clubu i pełnił funkcję wiceprezesa tej organizacji.

Paweł Huelle – książki. Bibliografia

Najważniejsze książki Pawła Huelle to:

  1. Weiser Dawidek (1987)
  2. Opowiadania na czas przeprowadzki (1991)
  3. Wiersze (1994)
  4. Pierwsza miłość i inne opowiadania (1996)
  5. Inne historie (1999)
  6. Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala (2001)
  7. Byłem samotny i szczęśliwy (2002)
  8. Castorp (2004)
  9. Ostatnia Wieczerza (2007)
  10. Opowieści chłodnego morza (2008)
  11. Śpiewaj ogrody (2014)
  12. Ulica świętego Ducha i inne historie (2016)
  13. Talita (2020)

Warto wspomnieć także o tym, że Paweł Huelle był współautorem scenariuszy do kilku filmów:

  • O dwóch takich, co nic nie ukradli (1999)
  • Wróżby kumaka (2005)
  • NZS. Tak się zaczęło… (2005)

Wiele książek Pawła Huelle zostało przetłumaczone na inne języki, w tym niemiecki, litewski, angielski, holenderski, szwedzki, czeski, hiszpański i włoski.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.