Paweł Pieniążek Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Pieniążek Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Pieniążek jest urodzonym w 1989 roku dziennikarzem oraz korespondentem wojennym. Tłumaczył teksty Serhija Żadana, Andrija Bondara, Natalki Śniadanko czy Jarosława Hrycaka. Ma na swoim koncie m.in. książki: „Wojna, która nas zmieniła”, „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” oraz „Pozdrowienia z Noworosji”. Wstęp do przekładu tej ostatniej, w wersji przeznaczonej na rynek amerykański, napisał sam profesor Timothy Snyder. Książka „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” została z kolei nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Pieniążek był dwukrotnie nominowany do nagrody MediaTory, której laureatem został w 2019 roku za relację z pogrążonej w wojnie Syrii (kategoria NawigaTOR), a także do Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody „Ambasador Nowej Europy”.

Co warto wiedzieć o Pawle Pieniążku?

Paweł Pieniążek ukończył ukrainistykę (licencjat) oraz studia euroazjatyckie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest stypendystą Poynter Fellowship in Journalism na Uniwersytecie Yale. Był redaktorem czasopisma „Nowa Europa Wschodnia”, a później „New Eastern Europe”. Jest związany na stałe z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz „Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia S.A.”. Jego teksty można było również przeczytać m.in. na łamach „Polityki”, „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej”, „Wprostu”, „Ukrajińskiego Żurnala” oraz na portalu „Krytyki Politycznej”. Relacjonował protesty w Rosji, wydarzenia na ukraińskim Majdanie, wojnę na Donbasie. Jako korespondent grupy reporterskiej Outsiders był świadkiem kryzysu uchodźczego i walki irackich Kurdów z Państwem Islamskim. Dotarł na miejsce katastrofy samolotu linii Malaysia Airlines 17 jako jeden z pierwszych dziennikarzy.

Paweł Pieniążek w księgarnii internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie dwie książki autora, „Jednostka, zło, historia w myśli Rousseau ” oraz „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.