Philip Roth Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Philip Roth Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Philip Roth uznawany jest za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Przez wiele lat wymieniany był wśród murowanych kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jest autorem wielu głośnych i skandalizujących powieści. Najważniejszymi dziełami Rotha są „Kompleks Portnoya”, „Trylogia amerykańska” i „Spisek przeciwko Ameryce”.

Wątki autobiograficzne

W większości książek Rotha można znaleźć wątki autobiograficzne. Pisarz umieszczał fabuły swoich powieści w miejscach, które bardzo dobrze znał lub często odwiedzał. Zwykle opisuje w nich losy amerykańskich żydów zamieszkujących tę samą dzielnice, w której sam mieszkał. Twórczość Rotha często zestawia się z dorobkiem Woody’ego Allena. Dzieła obu twórców wyróżniają się dużą dawką czarnego humoru, ironii, fascynacją psychoanalizą i opisami losów amerykańskiej inteligencji żydowskiego pochodzenia. W kilku książkach Roth toczy grę z czytelnikiem – występuje w nich bowiem postać Philipa Rotha. W „Operacji Shylock” autor idzie o krok dalej – na kartach powieści pojawia się bowiem dwóch Rothów. W książce zaciera się granica między tym, co jest fikcją, a co rzeczywistością.

Kompleks Portnoya najpopularniejsza książka Philipa Rotha

Najpopularniejszą książką Philipa Rotha jest „Kompleks Portnoya”. To trzecia powieść w dorobku pisarza, miała swoją premierę w 1969 roku. Napisana jest w formie monologu głównego bohatera, tytułowego Alexandra Portnoya, wygłaszanego podczas wizyty u psychoterapeuty. Powieść uważana jest przez krytyków za jedną z najważniejszych powojennych książek amerykańskich. Roth poruszył w niej wątki rewolucji seksualnej, problemów żydowskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych oraz opisał przemiany społeczne i polityczne lat 60. XX wieku. Powieść została uznana za skandaliczną, ponieważ istotne miejsce w zwierzeniach Portnoya zajmują wątki dotyczące własnej identyfikacji, świadomości seksualnej i onanizacji. Przez to „Kompleks Portnoya” określa się mianem „pomnika masturbacji”. Mimo zmasowanej krytyki i oskarżeń o wulgarność książka już w pierwszym roku sprzedaży rozeszła się w liczbie 400 tysięcy egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Spisek przeciwko Ameryce

„Spisek przeciwko Ameryce” to książka, w której pisarz przedstawił alternatywną wersję historii ‒ wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 1940 roku wygrywa Charles A. Lindbergh. Zasłużony lotnik, zagorzały zwolennik izolacjonizmu i nacjonalizmu pokonuje w głosowaniu powszechnym Franklina Delano Roosevelta. Od tej pory w USA zaczynają panować prawa zaczerpnięte z nazistowskich Niemiec. Najbardziej poszkodowana jest liczna społeczność żydowska. Na podstawie książki powstał miniserial produkcji HBO, który miał swoją premierę w marcu 2020 roku. W produkcji wystąpili m.in. Winona Ryder i John Torturo.

Nagrody i wyróżnienia dla Philipa Rotha

Philip Roth należy do grona najważniejszych amerykańskich pisarzy. Otrzymał wiele prestiżowych nagród literackich, między innymi Międzynarodową Nagrodę Bookera, National Book Award, Nagrodę Pulitzera, PEN/Faulkner Award oraz jeden z najważniejszych amerykańskich orderów – National Medal of Arts. Przez wiele lat krytycy literaccy i bukmacherzy wymieniali Rotha w gronie murowanych kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ostatecznie wyróżnienia nie dostał. Zmarł w 2018 roku w wieku 85 lat. Książki Philipa Rotha – Trylogię Amerykańską („Amerykańska sielanka”, „Wyszłam za komunistę” i „Ludzka skaza”), „Kompleks Portnoya”, „Spisek przeciwko Ameryce”, „Everyman”, „Wzburzenie”, „Teatr Sabata” i „Kiedy byłam porządną dziewczyną” ‒ znajdziecie w formie ebooków w księgarni internetowej Woblink.com. Niektóre tytuły dostępne są także w formie papierowej i jako audiobooki. Sprawdźcie koniecznie!

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).