Pierre Lemaitre Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Pierre Lemaitre Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Pierre Lemaitre jest francuskim pisarzem, autorem powieści kryminalnych takich jak “Do zobaczenia w zaświatach” czy “Kolory ognia”. Z wykształcenia Lemaitre jest psychologiem, a wiele lat spędził jako nauczyciel w ramach kształcenia zawodowego dorosłych. Całkowicie poświęcił się karierze literackiej w 2006 roku i od tego czasu zawodowo zajmuje się tworzeniem powieści oraz scenariuszy. Najbardziej znanym bohaterem jego książek jest komisarz paryskiej policji Camille Verhoever.

Pierre Lemaitre jest laureatem Prix Goncourt (Nagrody Goncourtów), najważniejszej francuskiej nagrody literackiej, którą otrzymał w 2013 roku za “Do zobaczenia w zaświatach”.

Pierre Lemaitre - “Do zobaczenia w zaświatach”

Nagrodzona we Francji powieść autorstwa Pierre’a Lemaitre’a ukazała się tam w 2013 roku - a rok później po raz pierwszy pojawiła się także na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Albatros. Opowiada on historię dwóch weteranów, Alberta i Edwarda, którzy nie mają w powojennej Francji łatwego życia. Okazuje się, że dla kraju cenniejsi są ci, którzy zginęli w walce, a ocaleni to głównie problem. Skromnemu urzędnikowi Albertowi nie zostało nic. Wybuchowy niegdyś artysta Edward został zupełnie sam i bez rodziny stał się wrakiem człowieka. Choć porzuceni, postanawiają się zemścić - organizują akcję, która ma na celu wywołać ogólnonarodowe rozruchy. Ta nagrodzona Prix Goncourt książka określana jest przez niektórych jedną z tych wartościowych pozycji, do których należy nieustannie wracać. Równocześnie stanowi pierwszy tom cyklu “Dzieci katastrofy”, na który składają się także “Kolory ognia” oraz “Lustro naszych smutków”

“Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a

Wydana w Polsce w 2022 roku powieść “Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a jest równocześnie trzecią z cyklu powieści, który rozpoczął się wraz z nagradzanym “Do zobaczenia w zaświatach”. Jednym z momentów historii, których wstydzą się Francuzi, jest z pewnością kampania w 1940 roku. Lemaitre sięga do tych czasów i wprowadza czytelnika do Paryża w kwietniu tegoż roku. Wszyscy mówią o wkroczeniu do miasta Niemców, ale większość ludzi wciąż żyje swoimi codziennymi sprawami. Louise Belmont, młoda nauczycielka, próbuje na nowo odnaleźć się po skandalu obyczajowym, w który zamieszana była jej osoba. Klienci nie przychodzą już tak licznie do restauracji pana Julesa, a Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał, po swojej karierze jako adwokat, pilot i chirurg chce teraz spróbować szczęścia w Ministerstwie Informacji. Pewien kapral, Landarde, robi interesy w trakcie pobytu w wojsku, a żandarm z Paryża Ferdynand szuka okazji, by spełnić marzenia ukochanej żony. Ogarnięci coraz większą paniką Francuzi uciekają przed Niemcami - nieważne, czy są kanaliami, tchórzami czy ludźmi dobrej woli, w tym szczególnym czasie każdy szuka dla siebie bezpiecznego miejsca.

Książki Pierre’a Lemaitre’a w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was liczne tytuły autorstwa Pierre’a Lamaitre’a. Wśród nich są zarówno “Lustro naszych smutków”, jak i “Do zobaczenia w zaświatach”, “Kolory ognia”, “Alex” czy “Koronkowa robota”. Dostępne są tutaj zarówno pojedynczo, jak i w pakietach, jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.