Piotr Adamczyk Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Adamczyk Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Adamczyk to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów współczesnych. Rozpozawalność i uznanie zdobył przede wszystkim jako aktor filmowy, grając główne role w obrazach "Chopin. Pragnienie miłości" czy "Karol. Człowiek, który został papieżem". Jest to jednak także ceniony aktor teatralny, aktor telewizyjny oraz aktor dubbingowy - Adamczyk znany jest jako głos wielu postaci filmowych. Pojawia się on we wszystkich częściach "Madagaskaru" (żyrafa Melman), "Doktora Dolittle", obrazach "Iniemamocni", "Auta" (Zygzak McQueen), "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Ant-Man" czy "Avengers: Koniec gry". Jego głos możecie usłyszeć także w audiobooku " Pinokio", gdzie jest lektorem - ten czeka na Was na Woblink!

Początki kariery Piotra Adamczyka

Piotr Aleksander Adamczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1995 roku występował w tamtejszym Teatrze Współczesnym oraz wielokrotnie gościnnie na innych scenach, w tym w Teatrze Polskim czy Teatrze Narodowym w Warszawie. Adamczyk nierzadko pojawiał się także w ramach Teatru Telewizji Polskiej - między innymi w spektaklach telewizyjnych "Legenda o św. Antonim", "Tango", "Portret wenecki", "Dwa teatry" czy "Wyzwolenie". Na ekranie Piotr Adamczyk pojawił się w licznych filmach i serialach - na przykład "Boża podszewka", "Cwał", "Sława i chwała". Popularność i rozpoznawalność przyniósł mu jednak występ w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka - to w zasadzie od niego rozpoczęła się kariera Adamczyka na dużym ekranie. Niewątpliwie przez długi czas najbardziej znaną rolą aktora był Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) po tym, jak odebrał tę postać w dwóch koprodukcjach: "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2004) i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem" (2005).

Jakie filmy z Piotrem Adamczykiem warto zobaczyć?

Piotr Adamczyk zyskał miano jednego z najpopularniejszych polskich aktorów przede wszystkim z pomocą ról filmowych. Oprócz obrazów o Chopinie i filmach Karol, aktor pojawił się także w rolach pierwszoplanowych w komediach romantycznych "Testosteron", "Nie kłam, kochanie", "Śniadanie do łóżka", "Och, Karol", a także w chętnie oglądanej serii filmów świątecznych "Listy do M.". Adamczyk to również trzykrotny laureat nagrody Telekamera - otrzymał tytuł najlepszego aktora za role w serialu "Pensjonat pod Różą" (2006), "Czas honoru" (2011) oraz "Przepis na życie" (2012). W 2021 roku pojawił się także w jednej z ról drugoplanowych w serialu Marvela "Hawkeye" - zagrał Tomasa, członka Dresiarskiej Mafii. Za swoje dokonania 11 kwietnia 2014 roku aktor otrzymał odznaczenie Gloria Artis - srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Piotr Adamczyk realizuje się jednak nie tylko na polu aktorskim - w 2009 roku wraz z Mariusze Diakowskim i Dariuszem Zarębą założył restaurację "Stary Dom" w Warszawie, angażuje się także w różne akcje społeczne i charytatywne.

Posłuchaj "Pinokia"!

Charakterystyczny głos Piotra Adamczyka możecie usłyszeć nie tylko na ekranie czy w teatrze, ale także w ramach audiobooka! Aktor jest lektorem w jednej z najbardziej klasycznych powieści dla dzieci, "Pinokio" Carlo Collodiego. Tę znaną historię o niesfornym, ciekawym świata drewnianym pajacyku, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem z łatwością znajdziecie na Woblink w nowym tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego i interpretacji właśnie Piotra Adamczyka.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).