Piotr Augustyniak Zdrowie, Rodzina, Związki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Augustyniak Zdrowie, Rodzina, Związki - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Augustyniak urodził się w 1977 roku. To polski filozof, eseista, publicysta, wykładowca akademicki. Jest autorem wielu publikacji o tematyce filozoficznej, teologicznej i egzystencjalnej. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Inna boskość. Mistrz Eckhart, Zaratustra i przezwyciężenie metafizyki” (2009); „Istnienie jest bogiem, ja jestem grzechem. Rozprawa o teologii niemieckiej, Mistrzu Eckharcie, Lutrze, wolnych duchach i boskiej woli” (2013); „Homo polacus. Eseje o polskiej duszy” (2015), „Aporetyczna nieśmiertelność. Esej o Fedonie, śmierci i nowoczesnym podmiocie” (2016); „Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego” (2017), „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019), „Jezus Niechrystus” (2021). Augustyniak pisał między innymi o filozofii Nietzschego, Heideggera, Lutra, Mistrza Eckharta i Platona. Jego specjalizacją jest problematyka z pogranicza filozofii człowieka, metafizyki, filozofii religii i teorii nowoczesności. Piotr Augustyniak jest doktorem habilitowanym i profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Filozofię ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku uczestniczył w rocznym stypendium Republiki Austriackiej na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Augustyniak pisał dla wielu prestiżowych pism. Jest członkiem redakcji „Przeglądu politycznego” oraz „Liberte”.

Homo Polacus. Eseje o polskiej duszy Piotra Augustyniaka

Jedną z najgłośniejszych książek Piotra Augustyniaka jest zbiór esejów pt. „Homo Polacus”. Filozof rozważa na temat kondycji duchowej Polski i Polaków. W tym celu przywołuje słowa wielkich myślicieli XX-wiecznych: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Brunona Schulza, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, ks. Józefa Tischnera i wielu innych. Ponadto odwołuje się do mitów narodowych oraz wielkich powieści i dramatów Stanisława Wyspiańskiego, Josepha Conrada oraz Henryka Sienkiewicza. Co prawda nie jest to opowieść „ku pokrzepieniu serc”, ale zdecydowanie warto skonfrontować się z tokiem myślenia i analizą Augustyniaka, który pokazuję historię polskiej duchowości z nieco innej strony.

Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła

Postać Stanisława Wyspiańskiego pojawia się w wielu książkach i artykułach Augustyniaka. W książce „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” polski dramaturg jest przedstawiony jako postać, która pomaga wstać Polakom z kolan. W „Wyzwoleniu” Wyspiański nazywa nasze narodowe lęki, uprzedzenia i nieracjonalne zachowania, które stopują rozwój społeczny i skazują Polskę na stagnację. Uniwersalna myśl Wyspiańskiego, jak zapewnia Augustyniak, może być znakomitym antidotum na społeczny zastój.

W 2017 roku ukazała się książka „Wyspiański. Zbudź się, Polaku!“ będąca zapisem pięciu spotkań z cyklu „Sztuka myślenia”, które Augustyniak organizował i prowadził w Teatrze w Krakowie im. Juliusza Słowackiego. W dyskusjach brali udział wybitni polscy intelektualiści, którzy podejmowali rozmowę na temat Polski, Wyspiańskiego i współczesnej kondycji polskiej kultury i życia społecznego.

Jezus Niechrsytus

W 2021 roku, nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria, ukazała się jego najnowsza książka pt. „Jezus Niechrystus”. Krakowski filozof na warsztat bierze postać Chrystusa. Odwołując się do własnych doświadczeń związanych z wiarą, jej porzuceniem oraz zgłębianiem od strony filozoficznej, Augustyniak proponuje odważnie, współcześnie spojrzeć na słowa Jezusa. „Jezus Niechrystus” to książka, która wymyka się ramom gatunkowym. Piotr Augustyniak formułuje w niej unikalną filozofię życia, odrzuca instytucjonalny Kościół oraz podważa fundamenty wiary chrześcijańskiej. Postać Chrystusa staje się tu inspiracją do kreatywnego poszukiwania własnej tożsamości w nowoczesnym świecie oraz próbę wyzwolenia się z jego mielizn.

Książki Piotra Augustyniaka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Piotra Augustyniaka w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Zdrowie, Rodzina, Związki

Kategoria „Zdrowie / Rodzina / Związki” zawiera przede wszystkim publikacje dotyczące zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, oraz relacji z partnerem, rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Umieszczone tu zostały pozycje poświęcone zdrowemu odżywianiu, zbilansowanej diecie, chorobom i różnym dolegliwościom – ich przyczynom, objawom i leczeniu. Wiele tytułów to poradniki na temat utrzymania dobrych relacji z bliskimi, unikania toksycznych znajomości i zachowań. Znajdziemy tu również książki dotyczące różnych światopoglądów, które mogą zainspirować czytelnika do poczynienia zmian w swoim życiu. W związku z tym w kategorii „Zdrowie / Rodzina / Związki” w księgarni internetowej Woblink.com obecne są zarówno książki poświęcone zdrowym dietom, coraz popularniejszym sposobom odżywiania się wykluczającym produkty odzwierzęce, oczyszczaniu organizmu, kondycji psychicznej, rozpoznawaniu szkodliwych relacji oraz związków. Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącego nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania się, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Czytelnicy znajdą tu również „Kuchnię wegetariańską. Smaki świata” Arto der Haroutuniana, „Smak życia” Agnieszki Maciąg oraz pozycję pomagającą odczytać sygnały wysyłane przez organizm „Doktor Ty. O wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania” Jeremy’ego Howickiego. W obrębie tej kategorii mieszczą się również książki skupione na ludzkich osobowościach i cechach wyróżniających te toksyczne („Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpoznać tych, którzy tobą manipulują” oraz „Otoczeni przez idiotów” Thomasa Eriksona).