Piotr Ibrahim Kalwas Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Ibrahim Kalwas Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Ibrahim Kalwas urodził się w 1963 roku. Jest polskim pisarzem, scenarzystą, dziennikarzem i reportażystą. W latach 2008-2016 autor mieszkał w Egipcie, a lata życia w Afryce Północnej mają widoczny wpływ na jego twórczość – zarówno na powieści, jak i zainteresowania dziennikarskie. Kalwas publikował swoje teksty m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i „Voyage”. Pisarz często wypowiada się w mediach na temat sytuacji politycznej i historycznej w Afryce Południowej oraz spraw związanych z islamem (w 2000 roku przeszedł na islam). Kalwas ma na swoim koncie epizod jako scenarzysta kultowego polskiego sitcomu pt. „Świat według kiepskich”.

Twórczość Piotra Ibrahima Kalwasa

Piotr Ibrahim Kalwas debiutował w 2003 roku książką „Salam”. Druga pozycja autora pt. „Czas” przyniosła mu pierwszą nominację do Nagrody Literackiej Nike. W książce autor opisuje swoją podróż do Erytrei szlakiem jednej z najważniejszych książek jego dzieciństwa, czyli „Poławiaczy pereł” Mirko Paška. To rozprawa na temat różnic kulturowych, religii i doświadczeń cywilizacyjnych. W 2006 roku swoją premierę miała trzecia książka pisarza pt. „Drzwi”. Następną pozycją w dorobku autora jest „Rasa mystica: traktat około Indii” - efekt fascynacji i podróży Kalwasa do Indii.

W 2010 roku na rynku książki ukazał się „Dom”, jedna z najbardziej autorefleksyjnych pozycji w dorobku Kalwasa, w której autor szuka odpowiedzi na to, kim jest. Próbuje również odpowiedzieć na pytanie, dlaczego podjął tak radykalną decyzję i postanowił zamieszkać w egipskiej Aleksandrii. Nie zabrakło także wspomnienia z życia w PRL-u.

W 2012 roku swoją premierę miała książka „Tarika”, pozycja wymykająca się ramom gatunkowym, zbiór pozornie niezwiązanych ze sobą opowieści. Wioska przy granicy Ghany i Togo, paryska rue de Gergovie, plac Dzierżyńskiego w Warszawie, Villa Alexandrine w Vence czy wnętrze kościoła w Czennaju są tutaj miejscami, w których miesza się przestrzeń i czas.

W 2015 roku nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukazała się kolejna książka autora pt. „Egipt: haram halal” – reportaż poświęcony Egiptowi niedostępnemu dla zwykłego turysty korzystającego z usług biura podróży. Współpracujący z „Dużym Formatem”, mieszkający wówczas na stałe w Egipcie, Kalwas snuje opowieść o tym co jest „haram” - zakazane i „halal” - dozwolone w muzułmańskim świecie. Za ten reportaż pisarz otrzymał drugą nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Od 2016 roku Piotr Ibrahim Kalwas mieszka na wyspie Gozo, która oficjalnie należy do Republiki Malty. Ta właśnie ta wyspa stała się bohaterką opublikowanej nakładem wydawnictwa Wielka Litera książki pt. „Gozo. Radosna siostra Malty” (2020). Autor opisuje ją z perspektywy jej mieszkańca. Podróżuje wzdłuż i wszerz, zagląda do nietypowych, nie opisywanych w przewodnikach miejsc. To „subiektywny przewodnik” dla tych, którzy chcą poznać Gozo od mniej turystycznej strony. Pozycja została wydana w serii Podróż nieoczywista, w której ukazały się także m.in. książki o Sztokholmie („Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą” Katarzyny Tubylewicz), Lizbonie („Lizbona. Miasto, które przytula” Marty Stacewicz-Paixão i Weroniki Wawrzkowicz-Nasternak), Wenecji („Wenecja. Miasto, któremu się powodzi” Manueli Gretkowskiej) czy Wiedniu („Wiedeń. Miasto najlepsze do życia” Marty Guzowskiej).

Najnowszą publikacją w dorobku Kalwasa jest „Dziecko Księżyca”, książka która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera na początku 2021 roku. To bardzo brutalna opowieść o skondensowanym okrucieństwie, seksie i sztucznym raju. W powieści pojawia się kilka części, które łączy ociekająca krwią i złością opowieść o potrzebie zemsty i jej źródłach. W powieści Kalwasa pojawiają się niezwykle brutalne opisy zbrodni, które mogłyby zjeżyć włosy na głowie niejednemu miłośnikowi filmów gore. Bohater powieści – Kalwasik – szykuje Plan Kary, w którym odpłaca się ludziom, którzy zaszli mu za skórę w trakcie życia – nauczyciele, byłe dziewczyny, sąsiedzi. Co z tych opowieści zdarzyło się naprawdę? To może ocenić już tylko sam czytelnik.

Książki Piotra Ibrahima Kalwasa w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Piotra Ibrahima Kalwasa pt. „Międzyrzecz”, „Dom”, „Tarika”, „Gozo” i „Dziecko Księżyca” w formie ebooka i papierowej. Książka „Egipt: haram halal” dostępna jest w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Powieści i lektury

„Powieści i lektury” to bardzo szeroka kategoria, w której zawierają się zarówno utwory wchodzące w skład ustalonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kanonu obowiązujących lektur szkolnych, jak i książki należące do niezwykle obszernego gatunku, jakim jest powieść. Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających dla szkół ciągle się zmienia. Do kategorii „Powieści i lektury” należą nie tylko najbardziej cenione utwory tworzące świadomość kulturową nowych pokoleń, uczące historii i tradycji, ale także pozycje nowe, odpowiadające potrzebom młodego czytelnika i przez to bardziej dla niego atrakcyjne. Oprócz książek wymaganych przez szkoły znaleźć tu można również bardzo szeroką ofertę powieści przeznaczonych dla dzieci, młodzieży czy też „młodych dorosłych” (Young Adult). W związku z tym w kategorii „Powieści i lektury” w serwisie Woblink.com znajduje się klasyka literatury dziecięcej – magiczna „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, uwielbiany również przez dorosłych „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego czy niezwykle zabawna „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy. Znaleźć tu można także pozycje dla trochę starszych uczniów, czyli m.in. dramaty Williama Szekspira, powieści Henryka Sienkiewicza, poezje Adama Mickiewicza. Nie brakuje bestsellerowej serii brytyjskiej pisarki J.K. Rowling o Harrym Potterze, popularnych cykli Ricka Riordana o bogach greckich („Percy Jackson i bogowie olimpijscy”), egipskich („Kroniki rodu Kane”) i nordyckich („Magnus Chase i bogowie Asgardu”) czy głośnej książki „Cudowny chłopak” R.J. Palacio, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem z Julią Roberts i Owenem Wilsonem.