Piotr Kościelny Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dzieje reformacji w Polsce, Książka | Piotr Kościelny

    W tym roku minie 500 lat od dnia, w którym augustiański mnich, Marcin Luter, przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze swoich 95 tez, będących wyrazem krytyki wobec powszechnej w Kościele praktyki udzielania odpustów. Ten czyn uznany został za początek reformacji, która rozlewając się po Europie, z czasem zakwestionowała cały średniowieczny ład religijno-społeczny streszczający się w słowie „christianitas”. Jej skutkiem były wojny religijne, które pochłonęły dotąd nie w peł...

Piotr Kościelny Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Kościelny to prywatny detektyw, specjalista od spraw bezpieczeństwa i windykacji terenowej oraz pisarz. Jest autorem powieści kryminalnych oraz książek z pogranicza thrillera i sensacji.

Kościelny urodził się w 1978 roku we Wrocławiu, w którym do dzisiaj mieszka.. Prowadzi prywatne biuro detektywistyczne na terenie Głogowa i Wrocławia. Jest instruktorem sportu, samoobrony oraz rekreacji. W latach 2006-2015 przeprowadził wiele szkoleń z poprawy bezpieczeństwa kobiet w szkołach i firmach prywatnych. W 2009-2015 był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Przez trzy lata pełnił w nim funkcję członka Sądu Dyscyplinarnego. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem zwierząt: ma psa Boksera i trzy koty. W wolnym czasie pisze albo spaceruje z psem.

Książki Piotra Kościelnego

Piotr Kościelny w swojej twórczości wykorzystuje doświadczenia, jakie zdobył podczas pracy jako prywatny detektyw. Dzięki temu pisze pełne napięcia powieści kryminalne, od których nie można się oderwać. Autor zabiera czytelników w pełną mroku rzeczywistość, odsłaniając kulisy pracy stróżów prawa i świat zbrodni.

Oprócz klimatycznych kryminałów i pełnych mroku thrillerów Piotr Kościelny ma w swoim dorobku także kilka bajek dla dzieci. Teksty te nie były dotąd nigdzie publikowane, jednak z okazji Dnia Dziecka 2021 autor udostępnił je bezpłatnie – wystarczyło wyrazić chęć otrzymania ich na jego profilu na Facebooku.

Zakon - debiutancka powieść Kościelnego

Zakon” to debiutancka powieść Piotra Kościelnego. Została wydana w 2017 roku i od razu zwróciła uwagę czytelników, czego efektem była nominacja do tytułu „Polskiej Książki Roku 2017” w konkursie literackim „Brakująca Litera”. „Zakon” jest książką z gatunku political fiction. Autor pisze w niej o ciemnej stronie służb specjalnych, władzy sprawowanej zza kulis i wydarzeniach, które wstrząsnęły Polakami w XXI wieku. W powieści krajem rządzi tajemnicza, absolutna władza. Tworzy Rząd i opozycję, sterując nimi oraz całym społeczeństwem.

Zwierz

Zwierz” z 2019 otwiera cykl „Mikun” z komisarzem Markiem Mikulskim w roli głównej. We Wrocławiu odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Kilka dni później w okolicznym lesie znalezione zostają kolejne ciała, a przy nich tajemniczy list. Mikulski jest pewny, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Nieuchwytny zabójca posługujący się pseudonimem „Zwierz” oznajmia, że będzie mordował do momentu, aż nie zostanie złapany. Działa metodycznie i okrutnie. Komisarz ma coraz mniej czasu na odkrycie, kto jest zabójcą. W „Zwierzu” Kościelny odsłania kulisy pracy polskich śledczych, a także pisze o zbrodni doskonałej.

Ta pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść została wyróżniona tytułem „Polskiej Książki Roku 2019” w niezależnym plebiscycie „Brakująca litera”.

Zaginiona

Kolejną powieścią Piotra Kościelnego jest „Zaginiona” będąca pełnym dynamiki, brutalnym i klimatycznym kryminałem. Niespodziewanie dochodzi do zaginięcia młodej kobiety, Agnieszki. Dziewczyna znika bez śladu po kłótni z narzeczonym. Chłopak zgłasza jej zaginięcie na policję i niespodziewanie staje się podejrzanym o morderstwo swojej partnerki. Tym razem nad sprawą zabójstwa pracuje komisarz Tomasz Świderski, który jako jedyny wierzy w wyjaśnienia chłopaka. Mężczyzna został za karę zesłany na posterunek na prowincji i sprawa zaginionej Agnieszki jest dla niego jedyną szansą na rehabilitację.

Wybrany

W „Wybranym” autor wraca do gatunku political fiction i łączy go z klimatycznym thrillerem. Pewien szeregowy polityk zostaje postawiony pod ścianą – musi wykonać przydzielone mu zadanie albo jego kilkuletnia córeczka zginie. Mężczyzna zostaje marionetką w rękach szantażystów, a krajem wstrząsają coraz gorsze afery.

Skóra

Na początku 2021 roku Piotr Kościelny wydał powieść z pogranicza kryminału i thrillera pt. „Skóra”. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście autora – Wrocławiu. Dochodzi tam do odnalezienia pozbawionych fragmentu skóry zwłok młodej kobiety. Niedługo później policja odkrywa kolejne ciała. Doświadczony policjant pracujący w wydziale zabójstw wrocławskiej komendy, Władek Majchrzak, powołuje specjalny zespół. Jego celem jest złapanie psychopatycznego mordercy. Czy Majchrzakowi uda się rozwiązać zagadkę i ująć zabójcę nim będzie za późno?

Wybór

Najnowszą powieścią Kościelnego<.strong> jest wydany w kwietniu 2021 roku „Wybór”. Autor na kartach powieści zabiera czytelnika w bezkompromisową podróż do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. W Warszawie lat dziewięćdziesiątych XX wieku dochodzi do uprowadzenia młodej dziewczyny. Jednym ze sprawców jest brutalny bandyta Szajba. Paweł, chłopak porwanej, chce, żeby służby złapały przestępców, jednak prokuratura pozostaje bez materiału dowodowego. Dochodzi do tragedii, a Paweł opuszcza kraj. Kilkanaście lat później wojna gangów rozpoczyna się na nowo, a seria brutalnych morderstw to dopiero początek…

Więcej o powieści „Wybór” przeczytacie w wywiadzie z Piotrem Kościelnym zamieszczonym na naszym blogu.

https://woblink.com/blog/wiekszosci-moich-bohaterow-nie-chcialbym-spotkac-na-zywo-wywiad-z-piotrem-koscielnym/

Łowca

„Łowca” to tytuł najnowszej powieści Piotra Kościelnego, która ma ukazać się na rynku wydawniczym pod koniec lipca 2021 roku. W czasie kolonii dziesięciolatek ginie pod kołami ciężarówki. Policja otwiera śledztwo, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, które będą prześladować pogrążonych w żałobie rodziców chłopca. Lata później w zupełnie innej części Polski zostają odkryte zwłoki dziecka. Czy ta sprawa ma coś wspólnego z tragedią sprzed lat?

Książki Piotra Kościelnego na Woblinku - papierowe, ebooki oraz adudiobooki

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie powieści Piotra Kościelnego we wszystkich formatach – ebook, audiobook i książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.