Piotr Nesterowicz Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Nesterowicz Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Nesterowicz urodził się w 1971 roku. To polski pisarz, autor reportaży oraz menedżer. Nesterowicz ukończył organizację i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Nesterowicz ma na swoim koncie książki i publikacje nie tylko z zakresu ekonomii, zarządzania, ale również opowiadania, reportaże i powieści fantasy. Ponadto jest autorem esejów. Publikował m.in. na łamach „Akcentu”, „Dużego Formatu”, „Twórczości”, „Tygodnika Powszechnego” oraz „Nowej Fantastyki”. Nesterowicz ukończył Polską Szkołę Reportażu, która działa przy Instytucie Reportażu w Warszawie. Za reportaż „Cudowna” otrzymał w 2015 roku nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ponadto otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku.

Organizacja na skraju chaosu - debiutancka książka Piotra Nesterowicza

Piotr Nesterowicz debiutował w 2001 roku książką na temat zarządzania, „Organizacja na skraju chaosu”, którą wydało Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu. W 2012 roku ukazał się pierwszy reportaż Nesterowicza pt. „Ostatni obrońcy wiary”. To książka, której głównymi bohaterami są Podlasie i Suwalszczyzna. Na tych terenach mieszkali obok siebie Żydzi, Polacy, Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Rosjanie. Bez problemu współistniały tutaj wspólnoty żydowskie, katolickie, muzułmańskie i unickie. Wiejskie tradycje mieszały się z mieszczańskimi. Nesterowicz stara się znaleźć pozostałości tej wielokulturowości, która kiedyś była czymś, co wyróżniało północno-wschodnie granice Rzeczypospolitej.

W 2013 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się powieść „Piasek” – pierwsza książka Nesterowicza utrzymana w konwencji science-fiction i fantasy. Przełomową książką w karierze Nesterowicza była wydana w 2014 roku przez Dowody na Istnienie „Cudowna”. Choć objawień w Polsce było wiele, to zaledwie jedno zostało oficjalnie przebadane i zatwierdzone przez Kościół Katolicki. W swoim reportażu Nesterowicz pisze o jednym z pominiętych i niezbadanych przez Kościół przypadków. Mowa o objawieniu w Zabłudowie na Podlasiu, do którego rzekomo doszło w 1965 roku. Pewnej nastolatce ukazać się miała Matka Boska. To wydarzenia rozpoczyna cykl pielgrzymek do miejscowości, która wcześniej pozostawała nieznana. Głównym tematem „Cudownej” jest przedstawienie polskiej ludowej religijności i obyczajowości podlaskich wsi. Za reportaż „Cudowna” Piotr Nesterowicz otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Każdy został człowiekiem

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się drugi reportaż w karierze Nesterowicza. „Każdy został człowiekiem” to książka, do której punktem wyjścia było monumentalne, dziewięciotomowe wydanie pamiętników młodzieży wiejskiej opatrzone wspólnym tytułem „Młode pokolenie wsi Polski Ludowej”. Pamiętniki zostały nadesłane na konkurs, który na początku lat 60. XX wieku organizowali wspólnie Związek Młodzieży Wiejskiej, Komitet Badań nad Kulturą Współczesną i Zakład Socjologii Wsi PAN oraz Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. Autor skupia się w swojej książce na drastycznych zmianach społecznych, do jakich doszło w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. W latach 1946–1960 z terenów wiejskich do miast przeniósł się co trzeci młody człowiek. Niektórzy pomagali w odbudowie kraju po wojnie, inni zatrudnili się w fabrykach. Dla niektórych przenosiny do miasta wiązały się z błyskawicznym awansem społecznym – młodzi ludzie zaczęli pracę w administracjach, biurach, urzędach, zasilili kadry pedagogiczne i wojskowe.

W 2018 roku swoją premierę miała kolejna książka Nesterowicza pt. „Jeremiasz”. Tym razem autor serwuje czytelnikom powieść, która ukazała się w serii „Archipelagi” Wydawnictwa W.A.B. Akcja powieści toczy się pod koniec XIX wieku na terenach należących dziś do województwa podlaskiego. Bohaterem jest tutaj tytułowy Jeremiasz – śledczy w III Oddziale Kancelarii Osobistej Jego Cesarskiej Mości. Mężczyzna przybywa do Supraśli, małego miasteczka na Podlasiu, gdzie doszło do trzech morderstw. Zabitymi są fabrykant Jan Jansen, ihumen klasztorny Wincenty Kurhanowicz i przedsiębiorca Christian Tinius. Zbrodnie łączy jeden makabryczny szczegół – wszystkim ofiarom odcięto bowiem głowy.

Najnowszą książką Piotra Nesterowicza jest „Niepamięć”, która ukazała się w 2018 roku. To opowieść o Weronice i Pawle, który odwiedzają swoich rodziców mieszkających na PRL-owskim osiedlu. W ich mieszkaniu nic się nie zmieniło. Ani wnętrzne, ani widok z okna, ani zapach mieszkania. Na dodatek wizyta to istna katorga, z minuty na minutę gościom coraz gorzej spędza się czas z rodzicami. „Niepamięć” to książka, w której wielu czytelników odnajdzie swoją własną historię. To powieść o zderzeniu się nostalgią, przemijaniem i stagnacją, która towarzyszy starości.

Książki Piotra Nesterowicza na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Piotra Nesterowicza w formie papierowej i ebooka. Dostępne są książki „Jeremiasz”, „Cudowna”, „Niepamięć” i „Każdy został człowiekiem”.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.