Piotr Trybalski Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ja, pustelnik Autobiografia, Książka | Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski

    Czternaście ośmiotysięczników w 20 lat. Trzeci Polak, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum Najwyższe szczyty i cena, jaką trzeba za nie zapłacić Legendarny himalaista Piotr Pustelnik po raz pierwszy opowiada swą historię Ta książka jest jak najlepsza powieść przygodowa. Dużo w niej zwrotów akcji, przypadkowych, a jak się później okaże przełomowych wydarzeń, radości, smutku, potyczek z przeznaczeniem i balansowania na granicy życia i śmierci. Nic nie zapowiadało, że Piotr...

Piotr Trybalski Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Trybalski to polski dziennikarz, fotograf, biografista, autor książek i publikacji prasowych, a także laureat wielu konkursów fotograficznych i zdobywca tytułu Travel Photographer of the Year. Od lat podróżuje, organizuje wyprawy ekspedycyjne w najróżniejsze zakątki świata, warsztaty fotografii krajobrazowej oraz reporterskiej. Jest twórcą najpopularniejszego w polskim internecie serwisu o podróżowaniu OnetPodróże, którym kierował przez prawie dziesięć lat. Pisał i fotografował np. dla: „Outside”, „Polityka”, „National Geographic”, „Przekrój”, „National Geographic Traveler”, „Magazyn Górski”, „Focus Historia”, „SKI Magazyn”, „Magazyn Podróże”, „Poznaj Świat”, „Tygodnik Wprost”, „VIVA!” czy „Witaj w podróży”. W swoim dorobku literackim ma między innymi reporterską opowieść o Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 pt. „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, biografię legendarnego lidera wypraw wysokogórskich Andrzeja Zawady „Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje” i pełen inspiracji przewodnik „Fotograf w podróży”. Oprócz tego jest współautorem bestsellerowych historii o górach: autobiografii Piotra Pustelnika, trzeciego Polaka zdobywcy Karakorum i Korony Himalajów („Ja, pustelnik”) i opowieści Leszka Cichego o pierwszym zimowym wejściu na Mount Everest („Gdyby to nie był Everest…”).

W wolnych chwilach uwielbia jeździć na rowerze szosowym, nurkować na wrakach, odbywać wielodniowe piesze wyprawy (trekking), a także podróżować szlakiem world music. Pisarze, których wyjątkowo ceni to Arturo Pérez-Reverte, Marcin Wolski, Ryszard Kapuściński, Arkady Fiedler, Alfred Szklarski, Grzegorz Kaźmierczak, Artur Rimbaud, a w fotografii inspirują go Andrzej Kramarz i Anton Corbijn.

Życiorys i praca zawodowa Piotra Trybalskiego

Piotr Trybalski urodził się 1975 roku w Przeworsku. Studiował geografię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka w Krakowie.

W latach 1999-2008 był związany z Onetem. Pracował tam jako wydawca serwisów internetowych i szef działu „Podróże”. Należał do Rady Fundacji Imago Mundi, której był współzałożycielem. Przez rok piastował urząd dyrektora działu on-line w Wydawnictwie Edipresse Polska, a od 2009 roku prowadzi agencję Travelbrain.

Razem z Markiem Tomalikiem zorganizował Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie, Srebrnej Górze i Bolkowie. Współorganizował Pannonica Folk Festival w Barcicach, a od 2018 roku pełni rolę dyrektora Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju.

Piotr Trybalski był współorganizatorem takich wypraw ekspedycyjnych jak m.in. „Totale Sun Eclipse 2001” na Madagaskar, „R1 Himalaja Expedition 2000” do Nepalu, „Tepui 2003” do Wenezueli oraz „Strzelecki Traces Expedition 2004” do Australii. W 1998 roku dotarł hippie trail do Nepalu oraz Indii.

Fotografia

Trybalski jest autorem serwisu dla fotografujących podróżników „Fotograf w podróży”, który prowadzi od 2008 roku. Od 2010 roku prowadzi szkolenia z fotografii zarówno w Polsce, jak i za granicą. Organizował wiele wypraw fotograficznych do takich krajów jak na przykład Mali, Senegal, USA, Jordania, Izrael, Wietnam, Kuba, Islandia czy Sri Lanka. Uczy edycji fotografii w programach graficznych. W 2012 roku opublikował książkę „Fotograf w podróży”, w której autor odsłania sekrety swojego pasjonującego i skomplikowanego zawodu.

Piotr Trybalski to finalista i laureat licznych konkursów fotograficznych, między innymi Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, Outdoor Photographer of The Year. Został uhonorowany tytułem Travel Photographer of The Year 2014. Jego prace były wystawiane na kilkunastu wystawach na całym świecie.

Książki Piotra Trybalskiego

Ten znany fotograf i podróżnik ma w swoim dorobku literackim siedem tytułów. Trzy z nich, „Fotograf w podróży” (2012), „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników” (2018) i „Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje” (2021) to jego indywidualne publikacje. Cztery kolejne powstały we współpracy – „Podróże z adrenaliną” (2008) z Mieczysławem Pawłowiczem, „Pojechane podróże” (2012) z kilkunastoma innymi podróżnikami będącymi uczestnikami festiwalu podróżników „Trzy żywioły”, „Ja, pustelnik. Autobiografia” (2017) z Piotrem Pustelnikiem oraz „Gdyby to nie był Everest…” (2020) z Leszkiem Cichym.

Literatura górska Trybalskiego

Największe bestsellery spośród książek Piotra Trybalskiego to te podejmujące tematykę wypraw górskich, opowiadające historie legend himalaizmu. Pierwszą z nich jest „Ja, pustelnik. Autobiografia” będąca efektem rozmów przeprowadzonych z legendarnym himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Pustelnik opowiada o zdobyciu swojego pierwszego ośmiotysięcznika, drodze na szczyty tych pozostałych, Korony Himalajów oraz Karakorum. Mówi także o cenie, jaką przyszło mu zapłacić.

We „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników” Trybalski snuje reporterską opowieść o Narodowej Zimowej Wyprawie na K2. Przedstawia himalaizm zimowy z wielu perspektyw, a sama wyprawa staje się dla niego punktem wyjścia do refleksji o ryzykownym sporcie w najwyższych górach i ogromnej ambicji.

Wszystkie powyższe tytuły ukazały się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także w postaci ebooków.

„Gdyby to nie był Everest...” Trybalskiego i Cichego to historia pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. Leszek Cichy, legendarny lodowy wojownik, opowiada o ambicji, przekraczaniu granic i przygotowaniu do wyprawy. Na kartach książki Cichy wraz ze słuchającym jego wspomnień Trybalskim odtwarzają całą drogę na szczyt i wspominają najważniejsze momenty złotej ery polskiego himalaizmu.

Najnowsza publikacja Piotra Trybalskiego to „Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje”. Tym razem autor skupia się na postaci Andrzeja Zawady, himalaisty określanego mianem wizjonera i lidera wypraw na najwyższe szczyty. Bez tego człowieka nie byłoby sukcesów takich osób jak Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Maciej Berbeka, Jerzy Kukuczka czy Artur Hajzer. To właśnie Zawada prowadził pierwszą polską wyprawę w Karakorum i wzniósł rodzimy alpinizm na wyższy poziom.

Książki Piotra Trybalskiego na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Piotra Trybalskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura

„Literatura” jest bardzo obszerną kategorią zawierającą w sobie książki z licznych podkategorii, dlatego możemy tu znaleźć zarówno literaturę piękną, poezję i dramat, jak i powieść obyczajową i historyczną, a także fantastykę, horror, kryminał i romans. Najchętniej czytane pozycje w księgarni internetowej Woblink.com należą do jednego z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia Remigiusza Mroza, którego powieści od razu zdobywają rzesze wiernych fanów („Hashtag”, „Testament”, „Zerwa”), znanego na całym świecie, niekwestionowanego króla horrorów Stephena Kinga („Outsider”, „To”), a także brytyjskiej pisarki, jednej z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet Jojo Mojes („Moje serce w dwóch światach”, „Kiedy odszedłeś”, „Zanim się pojawiłeś”). W kategorii „Literatura” nie mogło także zabraknąć takich tytułów jak „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, która przedstawia przerażającą antyutopię o piekle kobiet zmuszonych do życia w reżimowym państwie, „Kredziarz” C.J. Tudor, czyli pełnego koszmarów thrillera będącego niezwykle udanym debiutem literackim brytyjskiej pisarki czy opartej na motywach mitologicznych „Kirke” Madeleine Miller – opowieści o samotnej kobiecie walczącej z przeciwnościami losu i zmuszonej wybierać między bogami a śmiertelnikami. W ofercie znajdują się również książki tworzące kanon literatury polskiej i europejskiej, utwory cenione i wartościowe. Należą do nich ponadczasowe pozycje pisarzy polskich, jak np. „Bajki robotów” Stanisława Lema, „Lalka” Bolesława Prusa, „Potop” Henryka Sienkiewicza, a także zagranicznych, czyli m.in. „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, „Nędznicy” Victora Hugo.