Rafał Kosik II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rafał Kosik II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Rafał Kosik to scenarzysta, publicysta, grafik komputerowy, a przede wszystkim polski pisarz młodego pokolenia. W swoich książkach najczęściej . Oprócz tego pisze książki dla młodszych czytelników. Jest autorem bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Feliks, Net i Nika”. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, aby razem z żoną założyć agencję reklamową Powergraph, którą później przekształcili w wydawnictwo.

Debiut literacki

Autor zadebiutował w 2001 roku opowiadaniem „Pokoje przechodnie”, które zostało opublikowane w „Nowej Fantastyce”. Od tego czasu regularnie publikował swoje opowiadania na łamach różnych magazynów oraz internetowych czasopism. Pierwszą powieścią Kosika był „Mars” wydany w 2003 roku.

Książki Rafała Kosika

Najpopularniejsze książki Rafała Kosika to „Mars”, „Vertical”, „Kameleon”, „Różaniec”, a także zbiory opowiadań „Obywatel, który się zawiesił” i „Nowi ludzie”. W „Różańcu” autor przedstawia Warszawę przyszłości, która oby nigdy nie nadeszła. Bohaterem jest zwyczajny człowiek w zupełnie niezwykłym świecie, umieszczony w trybach wielkiej polityki. A wszystko to niewiele znaczy obliczu mechanizmów rządzących tytułowym Różańcem.

Bestsellerowa seria „Feliks, Net i Nika”

Rafał Kosik oprócz pisania powieści i opowiadań z pogranicza horroru i science-fiction tworzy również niezwykle poczytne książki dla młodszych czytelników. Jego najpopularniejszym cyklem jest „Feliks, Net i Nika”. Seria składa się z kilkunastu tomów i jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Główni bohaterowie, trójka trzynastolatków, wspólnie stawiają czoła coraz to ciekawszym i bardziej niebezpiecznym wydarzeniom. W serii pojawiły się szalone wynalazki, duchy, roboty, skarby i obcy. Nie zabrakło tu również przyjaźni i pierwszych nastoletnich miłości. W serii ukazały się następujące książki: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów”, „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2”, „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”, „Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2”, „Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie”, „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”, „Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillanów”, „Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie” oraz „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”.

Scenariusz, napisany w oparciu o pierwszą część serii, został nagrodzony w polsko-włoskim konkursie na scenariusz filmu dla młodego widza. Niestety film „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” nigdy nie powstał.

Oprócz powyższej serii Rafał Kosik napisał także kilkutomowy cykl dla młodszych czytelników „Amelia i Kuba”. Większość przygód bohaterów jest ukazana z dwóch perspektyw – Amelii, a następnie Kuby.

Nagrody

Rafał Kosik jest pisarzem cenionym nie tylko przez czytelników, ale także krytyków. Za swoją twórczość został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” zostały Książkami Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY. „Vertical” był nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla 2007 i wygrał w plebiscycie Nautilus 2006. Z kolei „Kameleon” został najlepszą polską książką fantastyczną w plebiscycie „Fantastyka 2008”. Książka ta została również uhonorowana nagrodą im. Janusza A. Zajdla 2008, SFINKSEM 2008 oraz Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego 2008.

Książki Rafała Kosika znajdziecie w księgarni Woblink.com – także w postaci ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).