Rafał Kosik Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rafał Kosik Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Rafał Kosik to scenarzysta, publicysta, grafik komputerowy, a przede wszystkim polski pisarz młodego pokolenia. W swoich książkach najczęściej . Oprócz tego pisze książki dla młodszych czytelników. Jest autorem bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Feliks, Net i Nika”. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, aby razem z żoną założyć agencję reklamową Powergraph, którą później przekształcili w wydawnictwo.

Debiut literacki

Autor zadebiutował w 2001 roku opowiadaniem „Pokoje przechodnie”, które zostało opublikowane w „Nowej Fantastyce”. Od tego czasu regularnie publikował swoje opowiadania na łamach różnych magazynów oraz internetowych czasopism. Pierwszą powieścią Kosika był „Mars” wydany w 2003 roku.

Książki Rafała Kosika

Najpopularniejsze książki Rafała Kosika to „Mars”, „Vertical”, „Kameleon”, „Różaniec”, a także zbiory opowiadań „Obywatel, który się zawiesił” i „Nowi ludzie”. W „Różańcu” autor przedstawia Warszawę przyszłości, która oby nigdy nie nadeszła. Bohaterem jest zwyczajny człowiek w zupełnie niezwykłym świecie, umieszczony w trybach wielkiej polityki. A wszystko to niewiele znaczy obliczu mechanizmów rządzących tytułowym Różańcem.

Bestsellerowa seria „Feliks, Net i Nika”

Rafał Kosik oprócz pisania powieści i opowiadań z pogranicza horroru i science-fiction tworzy również niezwykle poczytne książki dla młodszych czytelników. Jego najpopularniejszym cyklem jest „Feliks, Net i Nika”. Seria składa się z kilkunastu tomów i jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Główni bohaterowie, trójka trzynastolatków, wspólnie stawiają czoła coraz to ciekawszym i bardziej niebezpiecznym wydarzeniom. W serii pojawiły się szalone wynalazki, duchy, roboty, skarby i obcy. Nie zabrakło tu również przyjaźni i pierwszych nastoletnich miłości. W serii ukazały się następujące książki: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów”, „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2”, „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”, „Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2”, „Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie”, „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”, „Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillanów”, „Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie” oraz „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”.

Scenariusz, napisany w oparciu o pierwszą część serii, został nagrodzony w polsko-włoskim konkursie na scenariusz filmu dla młodego widza. Niestety film „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” nigdy nie powstał.

Oprócz powyższej serii Rafał Kosik napisał także kilkutomowy cykl dla młodszych czytelników „Amelia i Kuba”. Większość przygód bohaterów jest ukazana z dwóch perspektyw – Amelii, a następnie Kuby.

Nagrody

Rafał Kosik jest pisarzem cenionym nie tylko przez czytelników, ale także krytyków. Za swoją twórczość został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” zostały Książkami Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY. „Vertical” był nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla 2007 i wygrał w plebiscycie Nautilus 2006. Z kolei „Kameleon” został najlepszą polską książką fantastyczną w plebiscycie „Fantastyka 2008”. Książka ta została również uhonorowana nagrodą im. Janusza A. Zajdla 2008, SFINKSEM 2008 oraz Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego 2008.

Książki Rafała Kosika znajdziecie w księgarni Woblink.com – także w postaci ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Kolorowanki

Kolorowanki dla dzieci to coś, co każdy zna, natomiast kolorowanki dla dorosłych to zjawisko, które pojawiło się w Polsce niedawno i od razu podbiło serca wielu osób. Kolorowanki te mają na celu odstresować zabieganego pracownika, sprawić, by się zrelaksował i oczyścił umysł. Według wielu psychologów kolorowanki dla dorosłych pomagają się uspokoić i skoncentrować, zmniejszają napięcie, poprawiają nasz nastrój i samoocenę, a także wspomagają kreatywność. Do tej niezwykle ciekawej formy terapii potrzebna jest tylko kolorowanka i coś do malowania – kredki, cienkopisy, flamastry. Zbiory kolorowanek najczęściej koncentrują się wokół wybranego tematu przewodniego, jak rośliny, zwierzęta, mandale. Kolorowanki są na ogół pełne zawijasów, geometrycznych kształtów, ornamentów czy szlaczków, które układają się w pewien wzór. Niektóre książeczki oferują wyłącznie gotowe rysunki, które należy wypełnić kolorem, samodzielnie dobierając barwy i odcienie, inne dają trochę więcej możliwości, np. miejsce na własne rysunki i teksty czy konkretne polecenia. Również formaty takich książek są różnorodne – od dużych, plakatowych formatów, aż do małych, kieszonkowych wydań, które z łatwością można zabrać ze sobą w podróż. W kategorii „Kolorowanki” w księgarni internetowej Woblink.com znaleźć możemy oczywiście pozycje dla dzieci: kolorowanki, kolorowanki z naklejkami, wyklejanki, łamigłówki, a wiele z nich z bohaterami ze znanych bajek jak „Kubuś Puchatek”, „Star Wars”, „Gdzie jest Nemo?” czy „Kraina lodu”. Kolorowanki dla dorosłych oferują nam wiele tematów, kolorować można artystyczne grafiki w „Pokonaj stres”, koty w „Milionie kotów” czy widoki w „Polskich krajobrazach”. Tematyka niektórych kolorowanek może nas zadziwić: „Podróż do krainy Szekspira” czy „Magia kolorowania. David Bowie Starman” to dość oryginalne propozycje, w innych znaleźć możemy postaci znane nam z filmów, jak „Świat Tolkiena do kolorowania” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, jeszcze inne oferują nam dodatkowe możliwości, np. w „Tajemnym świecie przyrody” dzięki specjalnej oprawie po skończonej pracy możemy z łatwością wyrwać kartę i oprawić ją lub podarować komuś bliskiemu.