Rafał Kosik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rafał Kosik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Rafał Kosik to scenarzysta, publicysta, grafik komputerowy, a przede wszystkim polski pisarz młodego pokolenia. W swoich książkach najczęściej . Oprócz tego pisze książki dla młodszych czytelników. Jest autorem bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Feliks, Net i Nika”. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, aby razem z żoną założyć agencję reklamową Powergraph, którą później przekształcili w wydawnictwo.

Debiut literacki

Autor zadebiutował w 2001 roku opowiadaniem „Pokoje przechodnie”, które zostało opublikowane w „Nowej Fantastyce”. Od tego czasu regularnie publikował swoje opowiadania na łamach różnych magazynów oraz internetowych czasopism. Pierwszą powieścią Kosika był „Mars” wydany w 2003 roku.

Książki Rafała Kosika

Najpopularniejsze książki Rafała Kosika to „Mars”, „Vertical”, „Kameleon”, „Różaniec”, a także zbiory opowiadań „Obywatel, który się zawiesił” i „Nowi ludzie”. W „Różańcu” autor przedstawia Warszawę przyszłości, która oby nigdy nie nadeszła. Bohaterem jest zwyczajny człowiek w zupełnie niezwykłym świecie, umieszczony w trybach wielkiej polityki. A wszystko to niewiele znaczy obliczu mechanizmów rządzących tytułowym Różańcem.

Bestsellerowa seria „Feliks, Net i Nika”

Rafał Kosik oprócz pisania powieści i opowiadań z pogranicza horroru i science-fiction tworzy również niezwykle poczytne książki dla młodszych czytelników. Jego najpopularniejszym cyklem jest „Feliks, Net i Nika”. Seria składa się z kilkunastu tomów i jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Główni bohaterowie, trójka trzynastolatków, wspólnie stawiają czoła coraz to ciekawszym i bardziej niebezpiecznym wydarzeniom. W serii pojawiły się szalone wynalazki, duchy, roboty, skarby i obcy. Nie zabrakło tu również przyjaźni i pierwszych nastoletnich miłości. W serii ukazały się następujące książki: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów”, „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2”, „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”, „Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2”, „Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie”, „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”, „Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillanów”, „Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie” oraz „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”.

Scenariusz, napisany w oparciu o pierwszą część serii, został nagrodzony w polsko-włoskim konkursie na scenariusz filmu dla młodego widza. Niestety film „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” nigdy nie powstał.

Oprócz powyższej serii Rafał Kosik napisał także kilkutomowy cykl dla młodszych czytelników „Amelia i Kuba”. Większość przygód bohaterów jest ukazana z dwóch perspektyw – Amelii, a następnie Kuby.

Nagrody

Rafał Kosik jest pisarzem cenionym nie tylko przez czytelników, ale także krytyków. Za swoją twórczość został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” zostały Książkami Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY. „Vertical” był nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla 2007 i wygrał w plebiscycie Nautilus 2006. Z kolei „Kameleon” został najlepszą polską książką fantastyczną w plebiscycie „Fantastyka 2008”. Książka ta została również uhonorowana nagrodą im. Janusza A. Zajdla 2008, SFINKSEM 2008 oraz Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego 2008.

Książki Rafała Kosika znajdziecie w księgarni Woblink.com – także w postaci ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.