Rafał Kosik Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rafał Kosik Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Rafał Kosik to scenarzysta, publicysta, grafik komputerowy, a przede wszystkim polski pisarz młodego pokolenia. W swoich książkach najczęściej . Oprócz tego pisze książki dla młodszych czytelników. Jest autorem bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Feliks, Net i Nika”. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, aby razem z żoną założyć agencję reklamową Powergraph, którą później przekształcili w wydawnictwo.

Debiut literacki

Autor zadebiutował w 2001 roku opowiadaniem „Pokoje przechodnie”, które zostało opublikowane w „Nowej Fantastyce”. Od tego czasu regularnie publikował swoje opowiadania na łamach różnych magazynów oraz internetowych czasopism. Pierwszą powieścią Kosika był „Mars” wydany w 2003 roku.

Książki Rafała Kosika

Najpopularniejsze książki Rafała Kosika to „Mars”, „Vertical”, „Kameleon”, „Różaniec”, a także zbiory opowiadań „Obywatel, który się zawiesił” i „Nowi ludzie”. W „Różańcu” autor przedstawia Warszawę przyszłości, która oby nigdy nie nadeszła. Bohaterem jest zwyczajny człowiek w zupełnie niezwykłym świecie, umieszczony w trybach wielkiej polityki. A wszystko to niewiele znaczy obliczu mechanizmów rządzących tytułowym Różańcem.

Bestsellerowa seria „Feliks, Net i Nika”

Rafał Kosik oprócz pisania powieści i opowiadań z pogranicza horroru i science-fiction tworzy również niezwykle poczytne książki dla młodszych czytelników. Jego najpopularniejszym cyklem jest „Feliks, Net i Nika”. Seria składa się z kilkunastu tomów i jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Główni bohaterowie, trójka trzynastolatków, wspólnie stawiają czoła coraz to ciekawszym i bardziej niebezpiecznym wydarzeniom. W serii pojawiły się szalone wynalazki, duchy, roboty, skarby i obcy. Nie zabrakło tu również przyjaźni i pierwszych nastoletnich miłości. W serii ukazały się następujące książki: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów”, „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2”, „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”, „Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero”, „Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2”, „Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie”, „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”, „Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillanów”, „Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie” oraz „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”.

Scenariusz, napisany w oparciu o pierwszą część serii, został nagrodzony w polsko-włoskim konkursie na scenariusz filmu dla młodego widza. Niestety film „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” nigdy nie powstał.

Oprócz powyższej serii Rafał Kosik napisał także kilkutomowy cykl dla młodszych czytelników „Amelia i Kuba”. Większość przygód bohaterów jest ukazana z dwóch perspektyw – Amelii, a następnie Kuby.

Nagrody

Rafał Kosik jest pisarzem cenionym nie tylko przez czytelników, ale także krytyków. Za swoją twórczość został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” zostały Książkami Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY. „Vertical” był nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla 2007 i wygrał w plebiscycie Nautilus 2006. Z kolei „Kameleon” został najlepszą polską książką fantastyczną w plebiscycie „Fantastyka 2008”. Książka ta została również uhonorowana nagrodą im. Janusza A. Zajdla 2008, SFINKSEM 2008 oraz Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego 2008.

Książki Rafała Kosika znajdziecie w księgarni Woblink.com – także w postaci ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.