René Goscinny Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

René Goscinny Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

René Goscinny był francuskim scenarzystą i pisarzem, Żydem polskiego pochodzenia, jednym z najważniejszych i najbardziej znanych autorów komiksu europejskiego. Jest współtwórcą postaci Asteriksa oraz Lucky Luke’a, a także współautorem opowiadań o Mikołajku. René Goscinny to jeden z prekursorów komiksu na Starym Kontynencie.

René Goscinny – życiorys

René Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 roku w Paryżu w rodzinie polskich imigrantów pochodzenia żydowskiego. Jego ojciec, Stanisław Gościnny, był inżynierem chemikiem z Warszawy, a matka, Anna Bereśniak, pochodziła z Chodorkowa (obecnie Ukraina). Początkowo René Goscinny planował być rysownikiem, nie udało mu się jednak zdobyć pracy w studiu Walta Disney’a. Niedługo potem poznał innego francuskiego rysownika i scenarzystę komiksowego, Alberta Uderzo oraz Morrisa, a właściwie Maurice de Bevere, belgijskiego rysownika i scenarzystę. Właśnie wtedy René Goscinny rozpoczął swoją karierę w roli scenarzysty komiksów.

Twórczość René Goscinny’ego

W 1955 roku powstał pierwszy tom z serii komiksów o Lucky Luke’u, którą René Goscinny współtworzył wraz z Morrisem. Z kolei współpraca z Uderzo zaowocowała opowieścią o Indianinie Umpa-pie Czerwonoskórym, a przede wszystkim dwadzieścioma czterema komiksami o Asteriksie. Cztery lata po pierwszych publikacjach, w 1959 roku, Uderzo i Goscinny założyli magazyn „Pilote”, gdzie 29 października tego roku ukazał się pierwszy odcinek Asteriksa, już wkrótce najpopularniejszego komiksu we Francji, zatytułowany „Przygody Gala Asteriksa”. René Goscinny jest także współautorem (wraz z Jeanem-Jacquesem Sempé, który je ilustrował) znanych i popularnych książek dla młodszych czytelników o Mikołajku, opowiadających o codziennym życiu tytułowego chłopca, który mieszkał we Francji na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

Oprócz komiksów i opowiadań René Goscinny był także reżyserem kilku filmów, w tym animowanego „Daisy Town” (1971), oraz współreżyserem „Asteriksa i Kleopatry” (1968) i „Dwunastu prac Asteriksa” (1976).

René Goscinny w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele ze znanych dzieł autorstwa René Goscinny’ego. Przede wszystkim czekają tu na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku. Wśród nich są „Mikołajek i inne chłopaki, „Mikołajek ma kłopoty”, „Nowe przygody Mikołajka” czy „Mikołajek. Święta są strasznie fajne”. Na Woblink są one dostępne zarówno jako pojedyncze tomy, jak i opowiadania zebrane, w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).