Richard Flanagan Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Richard Flanagan Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Richard Flanagan urodził się w 1961 roku na Tasmani. We krwi płynie mu jednak irlandzka krew, jest bowiem potomkiem irlandzkich zesłańców do Australii. To pisarz, historyk, autor scenariuszy. Znany jest przede wszystkim, zwłaszcza w Polsce, z pisania powieści. Zanim jednak zaczął wydawać beletrystykę, napisał kilka książek historycznych. Jest laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie – w 2016 roku autor otrzymał Nagrodę Bookera za powieść „Ścieżki Północy”.

Flanagan jest autorem piętnastu książek. Do tej pory w Polsce ukazało się siedem z nich (w nawiasach daty polskich wydań): „Księga ryb Williama Goulda” (2004), „Ścieżki Północy” (2015), „Klaśnięcie jednej dłoni” (2016), „Pragnienie” (2017), „Śmierć przewodnika rzecznego” (2017), „Nieznana terrorystka” (2018), „Pierwsza osoba” (2019). W 2016 roku autor był gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Josepha Conrada w Krakowie.

Pierwsze książki Richarda Flanagana

Powieściowo debiutował w 1994 roku. Wtedy ukazała się jego książka „Śmierć przewodnika rzecznego”. Trzy lata później swoją premierę miało „Klaśnięcie jednej dłoni”. To historia, której fabuła rozgrywa się w Tasmanii, a wśród występujących w niej bohaterów pojawiają się postaci emigrantów i zesłańców. Pewnej nocy, w 1954 roku, nad osadą Butlers Gorge zebrały się czarne chmury i wybuchła niespodziewana i intensywna śnieżyca. Maria Buloh wyszła z domu i nigdy nie wróciła, zostawiając w domu męża i trzyletnią córeczkę. Nikt nie wie co stało się z kobietą. Bojan, mąż Marii, po stracie żony szuka pociechy w alkoholu. Jest słoweńskim imigrantem - oprócz poczucia odrzucenia, wracają do niego wspomnienia z przeszłości. Fatalna kondycja ojca niestety tragicznie wpływa na jego córkę Sonję. W 1989 roku, po wielu latach spędzonych w Sydney, dorosła córka Marii i Bojana, odwiedza ojca. Ich spotkanie to szansa na wyrównanie rachunków z przeszłości.

Księga ryb Williama Goulda

Kolejną książką w dorobku Flanagana jest „Księga ryb Williama Goulda” – powieść stylizowana na dziennik autentycznego zesłańca o tym imieniu i nazwisku. Akcja powieści rozgrywa się w latach 20. XIX wieku w karnej kolonii znajdującej się na wysepce u wybrzeży Tasmanii. Sprawujący pieczę nad obozem komendant stara się wykreować na niej utopijne społeczeństwo. Niestety, jak nietrudno się domyślić, efekt jego działań jest całkowicie odwrotny. W kolonii eskaluje niesprawiedliwość społeczna, przemoc i walka o przetrwanie.

Ścieżki Północy najważniejsza powieść Richarda Flanagana

Najważniejszą powieścią w dorobku autora są „Ścieżki Północy”. Książka ukazała się w 2013 roku i błyskawicznie zebrała znakomite recenzje. Autor pracował nad nią prawie 12 lat. To inspirowana faktami opowieść o chirurgu osadzonym w japońskim obozie. Przetrzymywani w nim, w nieludzkich warunkach, jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie. Zadaniem lekarza jest utrzymywanie ich przy zdrowiu i życiu. Na dodatek, doktor Dorrigo Evans nie może uciec od prześladujących go myśli o romansie żony z jego wujem. Pewnego dnia dociera do niego list, który całkowicie zmienia jego życie. W trakcie spotkania, które odbyło się w ramach Conrad Festivalu w Krakowie w 2016 roku, pisarz opowiadał jak zbierał materiał do książki – odbył podróż do Azji, był w Birmie i Japonii, rozmawiał z byłymi japońskimi strażnikami. Za „Ścieżki Północy” Richard Flanagan otrzymał Nagrodę Bookera.

Pierwsza osoba

Najnowszą pozycją Flanagana jest „Pierwsza osoba”, która ukazała się w Polsce w 2019 roku, dwa lata po premierze powieści w języku angielskim. Tym razem Richard Flanagan pokazuje nam swoje nowe oblicze, kieruje bowiem swoją książkę na tory powieści sensacyjnej. Do początkującego pisarza zwraca się jeden z największych krętaczy w historii. Młody autor dostaje zadanie napisania autobiografii zleceniodawcy. Pierwszym kruczkiem jest czas – ghostwriter ma na wykonanie misji jedynie 6 tygodni. Od 2015 roku wydawcą książek Richarda Flanagana w Polsce jest Wydawnictwo Literackie.

Książki Richarda Flanagana we wszystkich formatach (ebook, audiobook, książka papierowa) znajdziesz w księgarnii internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).