Richelle Mead Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Richelle Mead Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Richelle Mead jest amerykańską powieściopisarką, twórczynią przede wszystkim powieści dla młodzieży oraz tych z gatunku fantasy. Jej najbardziej znanym dziełem jest seria o przygodach mieszkającego w Seattle sukuba - Georginie Kincaid, a także takie cykle jak “Akademia wampirów” czy “Kroniki krwi”.

Debiutancka “Melancholia sukuba” Richelle Mead

Richelle Mead urodziła się 12 listopada 1976 roku w Michigan. Ukończyła tamtejszy uniwersytet, a także uczelnię w Waszyngtonie. Pracowała jako nauczycielka, a książki pisała w czasie wolnym. Jej debiutem literackim była pierwsza książka o Georginie Kincaid, zatytułowana “Melancholia sukuba”. Wchodzimy w niej w świat głównej bohaterki, która pozornie ma najlepsze zajęcie, jakie można mieć w piekle. Bycie sukubem sprawia, że może zmieniać postać, nosić najbardziej seksowne ciuchy, a każdy facet zrobiłby niemalże wszystko, żeby mieć choć cień szansy na jej spojrzenie lub dotyk. Tyle że to tylko pozory - Georgina nie ma przekonania, że uwodzenie ludzi i wysysanie z nich energii życiowej to naprawdę najlepsze, co może ją w życiu spotkać. W zasadzie to chciałaby znaleźć własną drugą połowę - tylko jak to zrobić, żeby od razu jej nie uśmiercić, kiedy natura sukuba przejmie stery? Te rozważania przerywają jednak niespodziewane wydarzenia - w rządzonym przez demony podziemiu Seattle zaczynają ginąć nieśmiertelni… Po sukcesie “Melancholii sukuba” Richelle Mead porzuciła pracę i całkowicie poświęciła się pisaniu.

“Kroniki krwi” Richelle Mead

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się w Polsce także powieści Richelle Mead składające się na cykl “Kroniki krwi”. W pierwszym tomie pod tym samym tytułem poznajemy Sydney, alchemiczkę, a także członkinię tajnej organizacji, która stoi na straży równowagi i ładu na świecie. Jej zadaniem jest ochrona życia śmiertelników oraz ukrywanie sekretów wampirów. Alchemicy mają za zadanie skuteczne zacieranie wszelkich śladów pojawienia się magii, a także w ogóle istnienia nadnaturalnych istot. Symbolem ich funkcji jest wytatuowana na policzku złota lilia. Sydney popada jednak w niełaskę, kiedy udziela pomocy Rose Hathaway, uciekinierce, która została oskarżona o królobójstwo. Żeby udowodnić swoją wierność organizacji, musi chronić księżniczkę Jill Dragomir, na której życie czyhają zamachowcy. Z czasem między Sydney a towarzyszem Jill, pozornie aroganckim Adrianem Iwaszkowem, narasta jakieś dziwne napięcie. Alchemiczka ma jednak jedną ważną zasadę, której nie zamierza łamać - nigdy nie zadawać się z wampirami. Dalszą historię z tej serii autorstwa Richelle Mead znajdziecie w tomach: “Złota lilia”, “Magia Indygo”, “Serce w Płomieniach”, “Srebrne Cienie” oraz “Rubinowy Krąg”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink - podobnie jak inne książki z gatunku fantasy oraz young adult, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.