Richelle Mead Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Richelle Mead Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Richelle Mead jest amerykańską powieściopisarką, twórczynią przede wszystkim powieści dla młodzieży oraz tych z gatunku fantasy. Jej najbardziej znanym dziełem jest seria o przygodach mieszkającego w Seattle sukuba - Georginie Kincaid, a także takie cykle jak “Akademia wampirów” czy “Kroniki krwi”.

Debiutancka “Melancholia sukuba” Richelle Mead

Richelle Mead urodziła się 12 listopada 1976 roku w Michigan. Ukończyła tamtejszy uniwersytet, a także uczelnię w Waszyngtonie. Pracowała jako nauczycielka, a książki pisała w czasie wolnym. Jej debiutem literackim była pierwsza książka o Georginie Kincaid, zatytułowana “Melancholia sukuba”. Wchodzimy w niej w świat głównej bohaterki, która pozornie ma najlepsze zajęcie, jakie można mieć w piekle. Bycie sukubem sprawia, że może zmieniać postać, nosić najbardziej seksowne ciuchy, a każdy facet zrobiłby niemalże wszystko, żeby mieć choć cień szansy na jej spojrzenie lub dotyk. Tyle że to tylko pozory - Georgina nie ma przekonania, że uwodzenie ludzi i wysysanie z nich energii życiowej to naprawdę najlepsze, co może ją w życiu spotkać. W zasadzie to chciałaby znaleźć własną drugą połowę - tylko jak to zrobić, żeby od razu jej nie uśmiercić, kiedy natura sukuba przejmie stery? Te rozważania przerywają jednak niespodziewane wydarzenia - w rządzonym przez demony podziemiu Seattle zaczynają ginąć nieśmiertelni… Po sukcesie “Melancholii sukuba” Richelle Mead porzuciła pracę i całkowicie poświęciła się pisaniu.

“Kroniki krwi” Richelle Mead

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się w Polsce także powieści Richelle Mead składające się na cykl “Kroniki krwi”. W pierwszym tomie pod tym samym tytułem poznajemy Sydney, alchemiczkę, a także członkinię tajnej organizacji, która stoi na straży równowagi i ładu na świecie. Jej zadaniem jest ochrona życia śmiertelników oraz ukrywanie sekretów wampirów. Alchemicy mają za zadanie skuteczne zacieranie wszelkich śladów pojawienia się magii, a także w ogóle istnienia nadnaturalnych istot. Symbolem ich funkcji jest wytatuowana na policzku złota lilia. Sydney popada jednak w niełaskę, kiedy udziela pomocy Rose Hathaway, uciekinierce, która została oskarżona o królobójstwo. Żeby udowodnić swoją wierność organizacji, musi chronić księżniczkę Jill Dragomir, na której życie czyhają zamachowcy. Z czasem między Sydney a towarzyszem Jill, pozornie aroganckim Adrianem Iwaszkowem, narasta jakieś dziwne napięcie. Alchemiczka ma jednak jedną ważną zasadę, której nie zamierza łamać - nigdy nie zadawać się z wampirami. Dalszą historię z tej serii autorstwa Richelle Mead znajdziecie w tomach: “Złota lilia”, “Magia Indygo”, “Serce w Płomieniach”, “Srebrne Cienie” oraz “Rubinowy Krąg”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink - podobnie jak inne książki z gatunku fantasy oraz young adult, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).