Roberto Saviano Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Roberto Saviano Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Roberto Saviano to urodzony w 1979 roku w Neapolu włoski dziennikarz i pisarz. Saviano mieszkał z ojcem lekarzem i matką nauczycielką w małym miasteczku Casal di Principe, które jest uważane za twierdzę kamorry. Pisarz studiował filozofię na Uniwersytecie w Neapolu. Jako dziennikarz współpracuje z takimi gazetami jak „L’Espresso”, „Corriere del Mezzogiorno” oraz „Manifesto”. Jego najpopularniejszymi książkami są „Gomorra – podróż po imperium kamorry” oraz „Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem”. Oba tytuły zostały zekranizowane.

„Gomorra. Podróż po imperium kamorry”

Ta najgłośniejsza książka autorstwa Saviano ukazała się w 2006 roku. „Gomorra” to połączenie reportażu dziennikarskiego i powieści. Roberto Saviano opisał w niej włoską mafię kamorrę, mechanizmy jej działania, a także powiązania z gospodarką i polityką. Podaje nazwiska mafijnych bossów, a także innych członków organizacji przestępczej i szczegółowo opisuje role, jakie w niej spełniali. Książka została przetłumaczona na ponad 40 języków, a w 2007 roku znalazła się na liście 100 najlepszych tytułów non-fiction magazynu „The New York Times”. „Gomorra” przyniosła autorowi ogromną popularność, ale też naraziła go na atak ze strony kamorystów.

Wyrok śmierci za twórczość Roberto Saviano

Saviano jest kolejnym, po Salmanie Rushdim, pisarzem żyjącym z wyrokiem śmierci wydanym za twórczość. W przypadku Rushdiego wyrok za „Szatańskie wersety” wydali na niego islamscy fundamentaliści. Na autora „Gomorry” wyrok śmierci wydała neapolitańska kamorra, a dokładniej rządzący nią klan Casalesi. Dopiero po apelu Umberto Eco oraz sześciu noblistów (w tym Orhana Pamuka, Dario Fo czy Desmonda Tutu) i wielu innych ludzi, których podpisy zebrał dziennik „La Repubblica”, włoski rząd przydzielił pisarzowi ochronę. Saviano musiał opuścić Neapol i od tamtego momentu co jakiś czas zmienia miejsce zamieszkania.

Książki Roberta Saviano

Roberto Saviano pisze przede wszystkim o organizacjach przestępczych. Oprócz bestsellerowej „Gomorry” wydał pięć innych książek. W publikacji „Chodź ze mną” mierzy się z problemami trapiącymi Włochy, w cyklu „Chłopcy z paranzy” („Chłopcy z paranzy” i „Drapieżny pocałunek”) opowiada o gangu dzieci, które są powiązane z niebezpieczną kamorrą. W książce „Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem” Saviano zdradza tajemnice handlu kokainą. W 2010 roku Saviano opublikował książkę „Piękno i piekło” będącą zbiorem jego zapisków z czasów powstawania „Gomorry” i zaraz po jej wydaniu. Publikacja została uhonorowana Europejską Nagrodą Książkową.

Adaptacje książek Saviano

Film inspirowany „Gomorrą” zdobył liczne nagrody, w tym Grand Prix festiwalu w Cannes. W 2014 roku powstał również czterosezonowy serial „Gomorra”, a w 2019 roku swoją premierę miał serial „Zero zero zero”, który powstał w oparciu o książkę Saviano pod tym samym tytułem. To opowieść o grupach, które walczą ze sobą o władzę i kontrolę nad przemytem kokainy oraz handlem nią. Kolejną produkcją inspirowaną twórczością pisarza jest serial „Piranie” powstały w oparciu o dwutomowy cykl „Chłopcy z paranzy”.

Książki Roberta Saviano w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.