Roberto Saviano Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Roberto Saviano Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Roberto Saviano to urodzony w 1979 roku w Neapolu włoski dziennikarz i pisarz. Saviano mieszkał z ojcem lekarzem i matką nauczycielką w małym miasteczku Casal di Principe, które jest uważane za twierdzę kamorry. Pisarz studiował filozofię na Uniwersytecie w Neapolu. Jako dziennikarz współpracuje z takimi gazetami jak „L’Espresso”, „Corriere del Mezzogiorno” oraz „Manifesto”. Jego najpopularniejszymi książkami są „Gomorra – podróż po imperium kamorry” oraz „Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem”. Oba tytuły zostały zekranizowane.

„Gomorra. Podróż po imperium kamorry”

Ta najgłośniejsza książka autorstwa Saviano ukazała się w 2006 roku. „Gomorra” to połączenie reportażu dziennikarskiego i powieści. Roberto Saviano opisał w niej włoską mafię kamorrę, mechanizmy jej działania, a także powiązania z gospodarką i polityką. Podaje nazwiska mafijnych bossów, a także innych członków organizacji przestępczej i szczegółowo opisuje role, jakie w niej spełniali. Książka została przetłumaczona na ponad 40 języków, a w 2007 roku znalazła się na liście 100 najlepszych tytułów non-fiction magazynu „The New York Times”. „Gomorra” przyniosła autorowi ogromną popularność, ale też naraziła go na atak ze strony kamorystów.

Wyrok śmierci za twórczość Roberto Saviano

Saviano jest kolejnym, po Salmanie Rushdim, pisarzem żyjącym z wyrokiem śmierci wydanym za twórczość. W przypadku Rushdiego wyrok za „Szatańskie wersety” wydali na niego islamscy fundamentaliści. Na autora „Gomorry” wyrok śmierci wydała neapolitańska kamorra, a dokładniej rządzący nią klan Casalesi. Dopiero po apelu Umberto Eco oraz sześciu noblistów (w tym Orhana Pamuka, Dario Fo czy Desmonda Tutu) i wielu innych ludzi, których podpisy zebrał dziennik „La Repubblica”, włoski rząd przydzielił pisarzowi ochronę. Saviano musiał opuścić Neapol i od tamtego momentu co jakiś czas zmienia miejsce zamieszkania.

Książki Roberta Saviano

Roberto Saviano pisze przede wszystkim o organizacjach przestępczych. Oprócz bestsellerowej „Gomorry” wydał pięć innych książek. W publikacji „Chodź ze mną” mierzy się z problemami trapiącymi Włochy, w cyklu „Chłopcy z paranzy” („Chłopcy z paranzy” i „Drapieżny pocałunek”) opowiada o gangu dzieci, które są powiązane z niebezpieczną kamorrą. W książce „Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem” Saviano zdradza tajemnice handlu kokainą. W 2010 roku Saviano opublikował książkę „Piękno i piekło” będącą zbiorem jego zapisków z czasów powstawania „Gomorry” i zaraz po jej wydaniu. Publikacja została uhonorowana Europejską Nagrodą Książkową.

Adaptacje książek Saviano

Film inspirowany „Gomorrą” zdobył liczne nagrody, w tym Grand Prix festiwalu w Cannes. W 2014 roku powstał również czterosezonowy serial „Gomorra”, a w 2019 roku swoją premierę miał serial „Zero zero zero”, który powstał w oparciu o książkę Saviano pod tym samym tytułem. To opowieść o grupach, które walczą ze sobą o władzę i kontrolę nad przemytem kokainy oraz handlem nią. Kolejną produkcją inspirowaną twórczością pisarza jest serial „Piranie” powstały w oparciu o dwutomowy cykl „Chłopcy z paranzy”.

Książki Roberta Saviano w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.