Robin Dreeke Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robin Dreeke Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Robin Dreeke to były agent oraz Szef Programu Analizy Behawioralnej FBI, a także autor licznych książek dotyczących analizy ludzkich zachowań. W Polsce wydano dotychczas dwie jego publikacje – „Jak czytać ludzi” oraz „Jak zjednać sobie ludzi”. Dreeke jest również mówcą prowadzącym wykłady o komunikacji, sprzedaży, zaufaniu i zasobach ludzkich. Stworzył skuteczne narzędzia rozwoju relacji oraz komunikacji interpersonalnej. Zanim rozpoczął pracę w FBI, służył w amerykańskich marines.

Behawiorysta w FBI

Autor „Jak czytać ludzi” przez ponad 30 lat badał zachowania i stosunki międzyludzkie. Jego zdolność do korzystania ze wskaźnika inteligencji emocjonalnej (EQ-I 2.0), instrumentu rozeznania osobistego (PDI) jest potwierdzona uzyskanymi certyfikatami. Jako dowódca był odpowiedzialny za ponad 200 rekrutów w Południowej Karolinie. To podczas tej pracy nauczył się podstaw wpływu i przywództwa.

W 1997 roku rozpoczął pracę w FBI jako behawiorysta. Napisał wiele artykułów do biuletynu FBI Law Enforcement. Przeszedł wiele szkoleń w dziedzinie psychologii społecznej i praktycznego zastosowania nauk leżących u podstaw rozwoju relacji.

Robin Dreeke – ekspert w sztuce komunikacji międzyludzkiej

Przez lata obserwacji i badań zachowań niewerbalnych, wykorzystywanie poznanych wskaźników, a także własnych unikalnych technik, Robin Dreeke stworzył własne, wysoce efektywne narzędzia dla komunikacji interpretowanej.

Obecnie autor „Jak czytać ludzi” jest szanowanym ekspertem i mówcą uczącym o sztuce komunikacji międzyludzkiej. Przedstawiane przez niego umiejętności mogą być wykorzystywane na co dzień w relacjach osobistych i biznesowych.

Dreeke założył organizację oferującą szkolenia, People Formula LLC, której jest prezesem. Oprócz tego prowadzi seminaria i warsztaty dla organizacji wojskowych, rządowych i prywatnych.

Jak czytać ludzi – radzi agent FBI

„Jak czytać ludzi – radzi agent FBI” to pierwsza publikacja Robina Dreeke’a, jaka ukazała się w polskim tłumaczeniu. Tytuł ten jest kluczem do odczytywania intencji, motywacji i dążeń innych ludzi. Dreeke dzieli się w niej wypracowanym przez siebie systemem pozwalającym zdiagnozować i w konsekwencji przewidzieć ludzkie zachowania. Autor pokazuje, że można przewidzieć czyjeś zachowanie stosując odpowiednią strategię, logikę i spostrzegawczość.

Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI

Kolejna książka autora dostępna na polskim rynku wydawniczym to „Jak zjednać sobie ludzi”. Robin Dreeke pokazuje w niej, że innych ludzi trzeba traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Bazując na własnych doświadczeniach zdobytych podczas pracy jako oficer marines, agent FBI i szef Programu Analizy Behawioralnej FBI, dzieli się z czytelnikami metodami pozwalającymi w skuteczny sposób radzić sobie w życiu prywatnym i zawodowym.

Cykl Robina Dreeke’a „Inwestuj w siebie”

Obie książki Robina Dreeke’a ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Kompania Mediowa, w serii „Inwestuj w siebie”. „Jak czytać ludzi” to pierwsza książka cyklu, a „Jak zjednać sobie ludzi” jest ósmą i zarazem najnowszą publikacją, jaka ukazała się w jego ramach. Pozostałe tytuły z serii „Inwestuj w siebie” to „Nawyki bogatych i biednych” Michaela Yardney’a i Toma Corley’a, „Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy” Jamesa Wesley’a Rawlesa, „Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem” Tima Cantophera, „Bogate dzieci. Poradnik dla mądrych rodziców” Toma Corley’a oraz „Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje” Oriego Brafmana i Roma Brafmana.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Robina Dreeke’a w formie ebooka, audiobooka i książek papierowych.

Źródło zdjęcia: images.app.goo.gl/epw7MzEP94N6w45J8

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.