Ruth Ware Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ruth Ware Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Ruth Ware, a właściwie Ruth Warburton, to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych. Jej debiutancka powieść kryminalna „W ciemnym, mroczny lesie” i dwa kolejne thrillery ‒ „Dziewczyna z kabiny numer 10” i „Gra w kłamstwa” ‒ trafiły do pierwszej dziesiątki listy bestsellerów „The New York Times” i „The Sunday Times”. Pisarka bywa nazywana Agathą Christie naszych czasów.

Swoje powieści kryminalne i thrillery postanowiła wydawać pod pseudonimem, aby odróżnić je od powieści fantasy dla młodych dorosłych, jakie publikowała pod nazwiskiem Warburton.

Ruth Ware urodziła się w Lewes w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Studiowała anglistykę na uniwersytecie w Manchesterze. Zanim została pisarką, na pełen etat pracowała jako kelnerka, księgarka i rzeczniczka prasowa. Przez jakiś czas mieszkała w Paryżu, gdzie uczyła języka angielskiego. Teraz razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w pobliżu Brighton.

Książki Ruth Ware

Styl, jakim posługuje się pisarka, bywa porównywany do stylu Agathy Christie. Bohaterkami książek Ware są najczęściej kobiety znajdujące się w niebezpiecznych sytuacjach, którym muszą stawić czoła. Kreowane przez nią scenerie sprzyjają wywoływaniu lęku i często popychają bohatera do podejmowania gwałtownych działań.

Dotychczas Ruth Ware wydała pięć powieści, z których cztery ukazały się w Polsce. Jej kryminalnym debiutem jest „W ciemnym, mrocznym lesie” z 2015 roku. Główna bohaterka Nora jest autorką kryminałów. Nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński przyjaciółki sprzed lat. Przyjęcie, które miało być dobrą zabawą, przerodzi się w koszmar. Kolejne powieści autorki to „Dziewczyna z kabiny numer 10”, „Gra w kłamstwa”, niewydana w Polsce książka “The Death of Mrs. Westaway” oraz „Pod kluczem”.

Autorka zapowiedziała także swoją kolejną książkę pod tytułem “One by One”. Premiera zaplanowana jest na 8 sierpnia 2020 roku.

„Pod kluczem”

„Pod kluczem” to najnowsza powieść Ruth Ware określana mianem pełnego zwrotów akcji gotyckiego thrillera. Świetna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia podania. Kiedy dostaje odpowiedź na swoją aplikację, dowiaduje się, że wokół posiadłości państwa Elincourtów od lat krąży wiele przesądów. Mówi się nawet, że jest nawiedzona. W dodatku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy aż cztery opiekunki zrezygnowały z pracy tam. Jednak Rowan nie zniechęca się i przyjeżdża na rozmowę kwalifikacyjną. Już od pierwszego momentu czuje, że musi dostać tę pracę i zostać u Elincourtów na dłużej. Ale czy to wszystko nie jest zbyt dobre, aby było prawdziwe?

Mrożące krew w żyłach i wciągające thrillery autorstwa Ruth Ware znajdziecie w księgarni Woblink.com – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.