Samantha Young Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Samantha Young Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Choć urodzona w 1986 roku Samantha Young może się wydawać wciąż stosunkowo młodą autorką, nie można odmówić jej doświadczenia literackiego oraz sukcesów wydawniczych. Wiele spośród jej niemalże 70 powieści zagościło na listach bestsellerów “New York Times”, “Wall Street Journal” czy “USA Today”. Była także kilkakrotnie nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards w kategorii najlepszej powieści romantycznej oraz najlepszej autorki romantycznej. Jej twórczość wydana została dotychczas w 30 krajach i przetłumaczona na 28 języków. Mimo iż nie wszystkie książki Samanthy Young są już dostępne na polskim rynku, szkocka powieściopisarka także w naszym kraju zdobyła już niemałą popularność za sprawą takich książek jak “Szkoła uwodzenia, “Wszystkie odcienie pożądania” czy “Twoja wina”.

Bestsellerowy cykl Samanthy Young - „On Dublin Street”

Samantha Young ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie w Edynburgu i właśnie wtedy, w wieku 26 lat, ukazał się jej powieściowy debiut, “On Dublin Street” , który szybko zdobył serca czytelniczek i czytelników, przynosząc autorce uznanie i sławę, a później przekształcając się w wielotomowy cykl. W jego ramach w Polsce dostępnych jest sześć pozycji: “Wbrew zasadom", “Wszystkie odcienie pożądania", “Sztuka uwodzenia”, “Ostatnia szansa”, “Cofnąć czas” oraz “W poświacie księżyca”. W pierwszym tomie poznajemy Jocelyn Butler, która kilka lat temu zostawiła w Stanach Zjednoczonych swoją tragiczną przeszłość i przeprowadziła się do Szkocji, gdzie rozpoczęła nowe życie w domu na Dublin Street. Wydaje się, że wszystko powoli się układa - Jocelyn udało się zakończyć żałobę i uporać z demonami przeszłości. Kobieta obiecała sobie, że już nigdy nie da się ponieść uczuciu do kogoś innego. Wszystko poszłoby zgodnie z jej planem, gdyby nie Braden Carmichael, którego poznaje niedługo po przeprowadzce i który najwyraźniej nie zamierza uszanować jej samotniczych planów … Wiedząc jednak o jej obawie przed stałymi związkami proponuje układ bez zobowiązań. Kobieta, ku pewnemu zaskoczeniu także samej siebie, zgadza się, a uparty Szkot wykorzystuje tę okazję, by spróbować zbliżyć się do prawdziwej Jocelyn i zrozumieć, jaka naprawdę jest. Kolejne części cyklu skupiają się na różnych bohaterkach, których historie łączy pełna wzajemnej fascynacji, zmysłowości, gorących uczuć oraz tajemnic relacja kobiet i mężczyzn.

“Hart’s Boardwalk”

Opowieści Samanthy Young stanowią połączenie romansu z elementami sci-fi, powieści obyczajowej oraz erotyki. Szkotka pisze zarówno powieści obyczajowe, jak i młodzieżowe (young adult) oraz z gatunku urban fantasy. Po sukcesie “On Dublin Street” autorka sprezentowała nam drugi, niezwykle popularny cykl, “Hart’s Boardwalk”. Jak dotychczas liczy on cztery tomy, z których w Polsce przetłumaczono na razie trzy - są to “To, co najważniejsze”, “Wszystko, co w tobie kocham” oraz “To, czego o mnie nie wiesz”. Wszystkie łączy nadmorskie miasteczko Hartwell, gdzie toczą się romantyczno-erotyczne losy bohaterek i bohaterów. W pierwszej części fabuła toczy się wokół doktor Jessiki Huntington, pracującej z kobietami w lokalnym więzieniu. Choć głęboko angażuje się w ich problemy, sama w wyniku bolesnej przeszłości konsekwentnie unika związków i zaangażowania uczuciowego. Pewnego dnia w więziennej bibliotece znajduje stare listy miłosne, które postanawia oddać adresatowi w malowniczym Hartwell. Tam spotyka Coopera Lawsona, który po rozwodzie skupia się przede wszystkim na swojej rodzinie oraz prowadzeniu baru przy nadmorskiej promenadzie. Gdy wchodzi na niąj Jessica, wkracza nie tylko do jego lokalu, ale także do jego serca. Pomimo pewnych oporów uczucie między tą dwójką jest coraz silniejsze, a Cooper nie zamierza rezygnować ze szczęścia u boku Jessiki.

Inne książki Samanthy Young

Poza “On Dublin Street” oraz “Hart’s Broadwalk” Samantha Young jest także autorką cyklu “Play on”, w ramach którego w Polsce ukazały się “Wszystko przed nami”, “Z dala od świateł” oraz “Twoja wina”. Z kolei w serii “Into the deep” znaleźć można takie pozycje jak “Żyj szybko, kochaj głęboko” oraz “Tylko ty mnie zrozumiesz”, połączone historią głównych bohaterów, Jake’a i Charley, oraz ich pełnej zakrętów, młodzieńczej miłości. Jako nastolatki wydają się być sobie pisani - jednak tragedia na imprezie, za którą wina spada także na Jake’a, rozbija wszystko w pył. Chłopak odcina się od wszystkiego i wszystkich, w tym także od Charley, i wyjeżdża z ich rodzinnego miasteczka. Po kilku latach ich drogi znów się krzyżują - gdy Charley postanawia wyjechać na studia do Szkocji, na jednej z imprez spotyka Jake’a i jego dziewczynę. Szalona miłość powraca ze zdwojoną siłą, a Jake i Charley próbują znów sobie zaufać. Samantha Young nie pisze jednak tylko i wyłącznie powieści cyklicznych - wśród jej dokonań znaleźć można także trylogię fantasy “The tale of Lunarmorte” (niestety wciąż nieprzetłumaczoną na język polski) oraz kilka powieści z gatunku young adult, takich jak “Nieznośny ciężar tajemnic” czy “(Nie)zwyczajna”.

Wciągające historie pełne namiętności oraz przyciągające jak magnes pary - wiele pozycji z tego nurtu znajdziesz na Woblink w różnych formatach (książka papierowa, ebook, audiobook). Wybierz najlepszy dla siebie!

Źródło zdjęcia: www.samanthayoungbooks.com

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!