Sara Shepard Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Sara Shepard Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Sara Shepard jest amerykańską autorką, twórczynią znaną przede wszystkim ze swojej bestsellerowej serii powieści dla młodzieży “Pretty Little Liars” (“Słodkie kłamstewka”). Niemniej popularnym jest także stworzony przez nią cykl “The Lying Game”. Inspiracją do obydwu z nich były wspomnienia Sary Shepard z czasów szkolnych. Zarówno “Pretty Little Liars”, jak i “The Lying Game” doczekały się także ekranizacji - seriale na ich podstawie wyprodukowane zostały przez ABC Family.

“Pretty Little Liars” - “Słodkie kłamstewka” Sary Shepard

Sara Shepard zadebiutowała literacko w roku 2006 - była to powieść “Kłamczuchy”, która stała się równocześnie pierwszym tomem cyklu “Pretty Little Liars”. Te powieści młodzieżowe opowiadają o życiu czterech dziewczyn, Spencer, Hanny, Arii i Emily. Łączące ich więzi rozpadają się po tym, jak w siódmej klasie ich przyjaciółka Alison nagle znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później dziewczyny zaczynają dostawać tajemnicze wiadomości od “A”. Nieznany nadawca próbuje je zniszczyć - wyjawić największe sekrety, a nawet zabić za to, co robiły wraz Alison w szkole, gdzie znęcały się i prześladowały swoich rówieśników. “Pretty Little Liars” porusza wiele trudnych kwestii - od morderstw przez uzależnienie czy bulimię po choroby psychiczne. Wiele części tego cyklu Sary Shepard pojawiło się na liście bestsellerów New York Timesa. W Polsce publikowane są nakładem Wydawnictwa Otwarte. Na serię składa się szesnaście powieści “Kłamczuchy”, “Bez skazy”, “Doskonałe”, “Niewiarygodne”, “Zepsute”, “Zabójcze”, “Bez serca”, “Pożądane, “Uwikłane”, “Bezlitosne”, “Olśniewające”, “Rozpalone”, “Skruszone”, “Zatrute”, “Toksyczne” oraz “Mordercze”. Seria “Pretty Little Liars” stała się także podstawą dla popularnego amerykańskiego serialu telewizyjnego dla nastolatków, “Słodkie kłamstewka”. Był on emitowany w latach 2010-2017 i doczekał się siedmiu sezonów. Pierwotnie powstało zaledwie dziesięć odcinków, ale po ich ogromnym sukcesie stacja ABC Family (obecnie Freeform) zamówiła kolejne sezony.

Seria “The Lying Game”

Obok “Pretty Little Liars” najbardziej znanym dziełem Sary Shepard pozostaje cykl powieści “The Lying Game”. Rozpoczyna się ona od poznania nastoletniej Emmy, wychowanki wielu różnych rodzin zastępczych. Tuż przed swoimi osiemnastymi urodzinami dziewczyna dowiaduje się, że ma siostrę bliźniaczkę, Sutton, która w przeciwieństwie do Emmy została adoptowana przez bogatych rodziców i wiedzie spokojne, wręcz idealne życie. Po pierwszym spotkaniu Sutton namawia Emmę, by ta przez chwilę zajęła jej miejsce w domu, podczas gdy ona w tym czasie poszuka tropu wiodącego do ich biologicznej matki. Niestety, Sutton nie wraca na miejsce spotkania - Emma decyduje się więc nadal ją grać, by dowiedzieć się, co i kto stoi za tajemniczym zniknięciem siostry, a także jaki sekret kryje się za ich rozdzieleniem zaraz po urodzeniu. Na “The Lying Game” Sary Shepard składa się sześć tomów “Gra w kłamstwa”, “Nigdy, przenigdy”, “Pozory mylą”, “Kłamstwo doskonałe”, “Aż po grób” oraz “Słodka zemsta”, które znajdziecie na Woblink.

Dzieła Sary Shepard w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie części stworzonych przez Sarę Shepard serii książek “Pretty Little Liars” oraz “The Lying Game”. Te i inne popularne powieści młodzieżowe znajdziecie tutaj jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).