Simon Beckett Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zimne ognie, Ebook | Simon Beckett

    Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę i pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę…

Simon Beckett Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem, perkusistą, nauczycielem i pisarzem, twórcą bestsellerowych powieści kryminalnych. Największą sławę przyniosła mu seria powieści z Davidem Hunterem jako głównym bohaterem. Jego dzieła sprzedały się na całym świecie w ponad ośmiu milionach egzemplarzy, a w 2009 roku został okrzyknięty najlepiej sprzedającym się brytyjskim pisarzem w Europie.

Kariera literacka Simona Becketta

Simon Beckett urodził się 20 kwietnia 1960 roku w Sheffield. Jest absolwentem Newcastle University, gdzie uzyskał tytuł magistra z języka angielskiego i przez kilka lat uczył go w Hiszpanii. Po powrocie do Wielkiej Brytanii na początku lat 90. rozpoczął swoją karierę dziennikarską. Pisał między innymi dla takich gazet jak „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Daily Telegraph” oraz „The Observer”. Jednak największy rozgłos Beckett uzyskał jako autor powieści kryminalnych, zwłaszcza po opublikowaniu pierwszego tomu serii o Davidzie Hunterze zatytułowanego „Chemia śmierci”. Powieść ta została przetłumaczona na dwadzieścia siedem języków, a także nominowana do nagrody Złoty Sztylet przyznawanej za najlepszą powieść kryminalną (do której zresztą Beckett był nominowany kilkakrotnie).

Seria o Davidzie Hunterze

Seria powieści o Davidzie Hunterze autorstwa Simona Becketta rozpoczyna się tomem „Chemia śmierci”, który został wydany w 2006 roku (polskie wydanie w 2020 nakładem Wydawnictwa Czarna Owca). To tu po raz pierwszy spotykamy wybitnego antropologa sądowego, Davida Huntera. Właśnie mijają trzy lata, odkąd wyprowadził się on z Londynu na prowincję, by uciec od zgiełku wielkiego miasta, pracy oraz wspomnień prywatnej tragedii. Nie dane jest mu jednak zaznać na długo spokoju, ponieważ w niedalekim lesie znalezione zostają zwłoki kobiety, a Hunter zostaje poproszony przez lokalną policję o pomoc w śledztwie. Nie jest zachwycony tą propozycją, ale w końcu się zgadza, tym bardziej, że niedługo znika kolejna kobieta, a sprawa zaczyna się robić dla antropologa osobista. Po sukcesie „Chemii śmierci” Simon Beckett kontynuował historię Davida Huntera, a jego dalsze losy znajdują się w tomach „Zapisane w kościach”, „Szepty zmarłych”, „Wołanie grobu”, „Niespokojni zmarli” oraz najnowszym „Zapachu śmierci”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Inne książki Simona Becketta w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie nie tylko powieści składające się na serię o Davidzie Hunterze, ale także inne dzieła autorstwa Simona Becketta. Wśród nich „Rany kamieni” czy „Zimne ognie”. Wszystkie niecierpliwie czekają jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).