Simon Beckett Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zimne ognie, Książka | Simon Beckett

    Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę i pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę…

    Promocja
    okładka Chemia śmierci, Książka | Simon Beckett

    Manham. Małe spokojne miasteczko. "Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła". To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek. Sądzi, że wie o śmierci wszystko. Ale śmierć, „ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe", wdziera się do Manham. I to w nie...

Simon Beckett Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem, perkusistą, nauczycielem i pisarzem, twórcą bestsellerowych powieści kryminalnych. Największą sławę przyniosła mu seria powieści z Davidem Hunterem jako głównym bohaterem. Jego dzieła sprzedały się na całym świecie w ponad ośmiu milionach egzemplarzy, a w 2009 roku został okrzyknięty najlepiej sprzedającym się brytyjskim pisarzem w Europie.

Kariera literacka Simona Becketta

Simon Beckett urodził się 20 kwietnia 1960 roku w Sheffield. Jest absolwentem Newcastle University, gdzie uzyskał tytuł magistra z języka angielskiego i przez kilka lat uczył go w Hiszpanii. Po powrocie do Wielkiej Brytanii na początku lat 90. rozpoczął swoją karierę dziennikarską. Pisał między innymi dla takich gazet jak „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Daily Telegraph” oraz „The Observer”. Jednak największy rozgłos Beckett uzyskał jako autor powieści kryminalnych, zwłaszcza po opublikowaniu pierwszego tomu serii o Davidzie Hunterze zatytułowanego „Chemia śmierci”. Powieść ta została przetłumaczona na dwadzieścia siedem języków, a także nominowana do nagrody Złoty Sztylet przyznawanej za najlepszą powieść kryminalną (do której zresztą Beckett był nominowany kilkakrotnie).

Seria o Davidzie Hunterze

Seria powieści o Davidzie Hunterze autorstwa Simona Becketta rozpoczyna się tomem „Chemia śmierci”, który został wydany w 2006 roku (polskie wydanie w 2020 nakładem Wydawnictwa Czarna Owca). To tu po raz pierwszy spotykamy wybitnego antropologa sądowego, Davida Huntera. Właśnie mijają trzy lata, odkąd wyprowadził się on z Londynu na prowincję, by uciec od zgiełku wielkiego miasta, pracy oraz wspomnień prywatnej tragedii. Nie dane jest mu jednak zaznać na długo spokoju, ponieważ w niedalekim lesie znalezione zostają zwłoki kobiety, a Hunter zostaje poproszony przez lokalną policję o pomoc w śledztwie. Nie jest zachwycony tą propozycją, ale w końcu się zgadza, tym bardziej, że niedługo znika kolejna kobieta, a sprawa zaczyna się robić dla antropologa osobista. Po sukcesie „Chemii śmierci” Simon Beckett kontynuował historię Davida Huntera, a jego dalsze losy znajdują się w tomach „Zapisane w kościach”, „Szepty zmarłych”, „Wołanie grobu”, „Niespokojni zmarli” oraz najnowszym „Zapachu śmierci”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Inne książki Simona Becketta w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie nie tylko powieści składające się na serię o Davidzie Hunterze, ale także inne dzieła autorstwa Simona Becketta. Wśród nich „Rany kamieni” czy „Zimne ognie”. Wszystkie niecierpliwie czekają jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.