Sofi Oksanen Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Sofi Oksanen Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Sofi Oksanen urodziła się w 1977 roku. To współczesna fińska pisarka. Jest córką Fina i Estonki, co ma odzwierciedlenie w jej literackich zainteresowaniach. W Polsce ukazały się cztery książki Oksanen – „Oczyszczenie”, „Gdy zniknęły gołębie”, „Norma” i „Psi park”.

Kariera literacka Sofi Oksanen

Popularność pisarce przyniosła publikacja powieści „Stalinin lehmät” („Krowy Stalina”), która otrzymała nominacje do prestiżowych nagród literackich. W 2005 roku ukazała się kolejna książka Oksanen – „Baby Jane”. Następnym dziełem fińskiej pisarki była sztuka teatralna pt. „Oczyszczenie”, która została wystawiona w Fińskim Teatrze Narodowym. Autorka postanowiła rozszerzyć opowieść przedstawioną w dramacie i w 2008 roku na podstawie sztuki napisała powieść o tym samym tytule. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Finlandii. Dzięki sukcesowi powieść dostrzegły wydawnictwa poza granicami kraju. Ostatecznie „Oczyszczenie” zostało przetłumaczone na blisko trzydzieści języków w tym język polski.

Kolejną książkę Oksanen napisała wspólnie z estońską dziennikarką Imbi Paju. „Poza wszystkim był strach. Jak Estonia straciła swoją historię i jak może ją odzyskać” to antologia tekstów poświęconych czasom radzieckiej okupacji Estonii. Publikacja książka rozpoczęła debatą na temat identyfikacji narodowej Finów i Estończyków oraz destrukcyjnej roli Związku Radzieckiego w ich historii. Książka wzbudziła kontrowersje w Rosji i została zbojkotowana przez członków wspierającej rząd partii Jedna Rosja.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarne na polskim rynku ukazała się powieść „Gdy zniknęły gołębie”. To wielowątkowa opowieść o dwóch kuzynach, którzy stają przed życiowymi wyborami. Muszą podjąć decyzje w obliczu brutalnych warunków zawieruchy wojennej, okupacji niemieckiej i terroru sowieckiego. Jedną z głównych kwestii poruszanych w powieści jest obraz Estonii lat czterdziestych i sześćdziesiątych. Kraj został boleśnie doświadczony przez historię. Przez Estonię przemaszerowały wojska radzieckie i niemieckie, na kraj spadły bomby, okupanci dokonywali eksterminacji ludności żydowskiej i romskiej oraz licznych zsyłek na Wschód. „Gdy zniknęły gołębie” to powieść o różnych możliwościach przetrwania i próbach adaptacji do skrajnych warunków życia w kraju brutalnie wyzyskiwanym przez niemieckich okupantów, a następnie wyniszczonym przez Sowietów.

Psi Park - najnowsza książka Oksanen

Najnowszą książką Sofi Oksanen jest „Psi park”. Na polskim rynku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, w tłumaczeniu Katarzyny Aniszewskiej. Powieść poruszyła recenzentów i czytelników z całego świata. O „Psim parku” pisały „Le Figaro”, „The Wall Street Journal”, „The Guardian” i wiele innych. „Psi park” to opowieść o marzeniach, strachu i wyzysku. Akcja powieści rozgrywa się w 2016 roku w Helsinkach. Bohaterka książki, Olenka, obserwuje w parku rodzinę, która bawi się z psem. Po chwili przysiada się do niej młoda kobieta. Błyskawicznie ją rozpoznaje, bowiem w przeszłości Olenka zniszczyła jej życie. Teraz to ona może zemścić się na Olence. „Psi park” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu opowieść o nierównościach społecznych we współczesnym świecie – głównie o dysproporcjach w życiu bogatych i biednych. Sofi Oksanen zestawia ze sobą egzystencje w dwóch krajach, leżących stosunkowo blisko siebie – w Finlandii i Ukrainie. Przez to książka jest niezwykle aktualna.

Książki Sofi Oksanen na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sofi Oksanen w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).