Sofi Oksanen Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Sofi Oksanen Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Sofi Oksanen urodziła się w 1977 roku. To współczesna fińska pisarka. Jest córką Fina i Estonki, co ma odzwierciedlenie w jej literackich zainteresowaniach. W Polsce ukazały się cztery książki Oksanen – „Oczyszczenie”, „Gdy zniknęły gołębie”, „Norma” i „Psi park”.

Kariera literacka Sofi Oksanen

Popularność pisarce przyniosła publikacja powieści „Stalinin lehmät” („Krowy Stalina”), która otrzymała nominacje do prestiżowych nagród literackich. W 2005 roku ukazała się kolejna książka Oksanen – „Baby Jane”. Następnym dziełem fińskiej pisarki była sztuka teatralna pt. „Oczyszczenie”, która została wystawiona w Fińskim Teatrze Narodowym. Autorka postanowiła rozszerzyć opowieść przedstawioną w dramacie i w 2008 roku na podstawie sztuki napisała powieść o tym samym tytule. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Finlandii. Dzięki sukcesowi powieść dostrzegły wydawnictwa poza granicami kraju. Ostatecznie „Oczyszczenie” zostało przetłumaczone na blisko trzydzieści języków w tym język polski.

Kolejną książkę Oksanen napisała wspólnie z estońską dziennikarką Imbi Paju. „Poza wszystkim był strach. Jak Estonia straciła swoją historię i jak może ją odzyskać” to antologia tekstów poświęconych czasom radzieckiej okupacji Estonii. Publikacja książka rozpoczęła debatą na temat identyfikacji narodowej Finów i Estończyków oraz destrukcyjnej roli Związku Radzieckiego w ich historii. Książka wzbudziła kontrowersje w Rosji i została zbojkotowana przez członków wspierającej rząd partii Jedna Rosja.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarne na polskim rynku ukazała się powieść „Gdy zniknęły gołębie”. To wielowątkowa opowieść o dwóch kuzynach, którzy stają przed życiowymi wyborami. Muszą podjąć decyzje w obliczu brutalnych warunków zawieruchy wojennej, okupacji niemieckiej i terroru sowieckiego. Jedną z głównych kwestii poruszanych w powieści jest obraz Estonii lat czterdziestych i sześćdziesiątych. Kraj został boleśnie doświadczony przez historię. Przez Estonię przemaszerowały wojska radzieckie i niemieckie, na kraj spadły bomby, okupanci dokonywali eksterminacji ludności żydowskiej i romskiej oraz licznych zsyłek na Wschód. „Gdy zniknęły gołębie” to powieść o różnych możliwościach przetrwania i próbach adaptacji do skrajnych warunków życia w kraju brutalnie wyzyskiwanym przez niemieckich okupantów, a następnie wyniszczonym przez Sowietów.

Psi Park - najnowsza książka Oksanen

Najnowszą książką Sofi Oksanen jest „Psi park”. Na polskim rynku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, w tłumaczeniu Katarzyny Aniszewskiej. Powieść poruszyła recenzentów i czytelników z całego świata. O „Psim parku” pisały „Le Figaro”, „The Wall Street Journal”, „The Guardian” i wiele innych. „Psi park” to opowieść o marzeniach, strachu i wyzysku. Akcja powieści rozgrywa się w 2016 roku w Helsinkach. Bohaterka książki, Olenka, obserwuje w parku rodzinę, która bawi się z psem. Po chwili przysiada się do niej młoda kobieta. Błyskawicznie ją rozpoznaje, bowiem w przeszłości Olenka zniszczyła jej życie. Teraz to ona może zemścić się na Olence. „Psi park” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu opowieść o nierównościach społecznych we współczesnym świecie – głównie o dysproporcjach w życiu bogatych i biednych. Sofi Oksanen zestawia ze sobą egzystencje w dwóch krajach, leżących stosunkowo blisko siebie – w Finlandii i Ukrainie. Przez to książka jest niezwykle aktualna.

Książki Sofi Oksanen na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sofi Oksanen w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.